Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Fransen demonstreren tegen rechtse partij Le Pen

Tienduizenden Fransen demonstreren tegen rechtse partij Le Pen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tienduizenden Fransen zijn zaterdag de straat op gegaan om te demonstreren tegen de rechts-nationalistische partij Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen. De autoriteiten hebben uit voorzorg 21.000 agenten gemobiliseerd. Ze houden er rekening mee dat landelijk zo'n 350.000 mensen zullen deelnemen aan de acties.

De demonstranten geven gehoor aan een protestoproep van vakbonden, studentenorganisaties en andere groepen. Er staan acties gepland in steden als Marseille, Toulouse, Lyon, Lille en Parijs. Het hoofd van de linkse vakbond CGT verklaarde op de Place de la République in de hoofdstad dat voorkomen moet worden dat RN-politicus Jordan Bardella straks premier kan worden. "Die ramp willen we afwenden."

RN boekte onlangs al een grote overwinning bij de Europese verkiezingen. Dat was voor president Emmanuel Macron reden om nieuwe parlementsverkiezingen uit te schrijven. Fransen mogen later deze maand al stemmen en RN doet het opnieuw goed in de peilingen. De Renaissance-partij van Macron krijgt daarnaast ook nog concurrentie van een groep linkse oppositiepartijen die een samenwerkingsverband hebben gevormd.

Meer uit Buitenland

Palestijns comité om Gaza te besturen voor het eerst bijeen

CAÏRO (ANP/AFP) - Een Palestijns comité dat als technocraten de Gazastrook moet gaan besturen en herbouwen is voor het eerst bijeengekomen. De bijeenkomst van de vijftien leden van het comité was in Caïro, meldden Egyptische media.

54 minuten geleden
Uitnodiging Iran voor veiligheidsconferentie München ingetrokken

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Iraanse functionarissen zijn niet langer welkom op de veiligheidsconferentie in München volgende maand. Ze hebben wel een uitnodiging ontvangen, maar die is weer ingetrokken na het harde optreden van het Iraanse regime tegen de protesten in dat land.

1 uur geleden
Trump-gezant van plan in maart naar Groenland te reizen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Jeff Landry, de door president Donald Trump aangestelde Groenland-gezant, is van plan om dat arctische eiland in maart te bezoeken. Hij zei tegen Fox News dat hij denkt dat er een deal kan worden gesloten over het betwiste gebied.

2 uur geleden
Berlijn: mogelijk fregat of vliegtuigen naar Groenland

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - De militaire verkenners die in Groenland aan de slag gaan, onderzoeken onder meer of er fregatten en gevechtsvliegtuigen naartoe kunnen worden gestuurd, zegt Duitsland. Dat land maakt, samen met Nederland en een aantal andere Europese bondgenoten, deel uit van de verkenningsmissie onder Deense leiding.

3 uur geleden
Congresleden VS solidair met Denemarken bij bezoek Kopenhagen

KOPENHAGEN (ANP) - Een delegatie van Amerikaanse parlementariërs is afgereisd naar Kopenhagen om te praten over de spanningen rond Groenland. Bij aankomst bij het overleg spraken enkelen van hen al hun solidariteit met Denemarken uit.

3 uur geleden
CIA-directeur spreekt in Caracas met Venezolaanse interim-leider

CARACAS (ANP) - CIA-directeur John Ratcliffe is afgereisd naar de Venezolaanse hoofdstad Caracas voor een ontmoeting met interim-leider Delcy Rodríguez, meldt The New York Times. Volgens de krant is dat een teken dat de Amerikaanse regering verder wil met haar als machthebber na het gevangennemen van president Nicolás Maduro, en dus niet met de oppositie.

3 uur geleden
Poetin spreekt met leiders Israël en Iran, biedt bemiddeling aan

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft vrijdag gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en de Iraanse president Masoud Pezeshkian, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Hij bood hierbij aan te bemiddelen in de regio. "Poetin zal zijn inspanningen voortzetten om de situatie in de regio te de-escaleren", aldus Peskov.

3 uur geleden