Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Fransen demonstreren tegen rechtse partij Le Pen

Tienduizenden Fransen demonstreren tegen rechtse partij Le Pen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tienduizenden Fransen zijn zaterdag de straat op gegaan om te demonstreren tegen de rechts-nationalistische partij Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen. De autoriteiten hebben uit voorzorg 21.000 agenten gemobiliseerd. Ze houden er rekening mee dat landelijk zo'n 350.000 mensen zullen deelnemen aan de acties.

De demonstranten geven gehoor aan een protestoproep van vakbonden, studentenorganisaties en andere groepen. Er staan acties gepland in steden als Marseille, Toulouse, Lyon, Lille en Parijs. Het hoofd van de linkse vakbond CGT verklaarde op de Place de la République in de hoofdstad dat voorkomen moet worden dat RN-politicus Jordan Bardella straks premier kan worden. "Die ramp willen we afwenden."

RN boekte onlangs al een grote overwinning bij de Europese verkiezingen. Dat was voor president Emmanuel Macron reden om nieuwe parlementsverkiezingen uit te schrijven. Fransen mogen later deze maand al stemmen en RN doet het opnieuw goed in de peilingen. De Renaissance-partij van Macron krijgt daarnaast ook nog concurrentie van een groep linkse oppositiepartijen die een samenwerkingsverband hebben gevormd.

Meer uit Buitenland

Hamas en Islamitische Jihad dragen lichaam gijzelaar over

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Hamas en Islamitische Jihad hebben een overleden gijzelaar overgedragen aan het Rode Kruis, meldt de Israëlische krijgsmacht. De kist met het lichaam is onderweg naar Israëlische militairen in de Gazastrook.

3 minuten geleden
Britse premier wijst op belang internationale troepen in Oekraïne

LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië maakt nog steeds plannen voor het stationeren van een internationale troepenmacht in Oekraïne na een wapenstilstand tussen de twee oorlogvoerende naties. Rusland heeft herhaaldelijk betoogd dat dit onaanvaardbaar is.

47 minuten geleden
Le Parisien: vierde verdachte juwelenroof Louvre aangehouden

PARIJS (ANP/RTR) - Een vierde hoofdverdachte van de juwelenroof uit het Louvre van vorige maand is aangehouden, meldt de Franse krant Le Parisien. Het zou gaan om een man die al bekend was bij de politie. Daarnaast zijn nog drie mensen uit zijn entourage gearresteerd, een man en twee vrouwen, allemaal uit de regio Parijs.

1 uur geleden
Pakistan weerspreekt luchtaanvallen op Afghanistan

ISLAMABAD (ANP/AFP) - De Pakistaanse strijdkrachten zeggen dinsdag helemaal geen aanvallen op Afghaans grondgebied te hebben uitgevoerd. Volgens een woordvoerder "zijn de beweringen van de Afghaanse interim-regering hierover volslagen ongegrond".

2 uur geleden
Europees Parlement wil dat Hongarije stemrecht wordt ontnomen

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement vindt dat de EU-lidstaten harder tegen Hongarije moeten optreden door Hongarije het stemrecht te ontnemen. Een voorstel daartoe van de Nederlandse Europarlementariër Tineke Strik (GroenLinks-PvdA) is dinsdag met een ruime meerderheid aangenomen. De lidstaten spreken er al jaren over, maar tot onvrede van het Europees Parlement blijft een besluit uit.

2 uur geleden
Lavrov waarschuwt voor aanpassingen vredesvoorstel Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland waarschuwt dat het vredesplan voor Oekraïne van de Amerikaanse president Donald Trump kan worden aangepast, maar dat het wel moet blijven "in de geest" van wat Trump en president Vladimir Poetin in augustus tijdens een korte topconferentie in Alaska hebben afgesproken.

3 uur geleden
Europees Parlement stemt in met EU-defensieprogramma

STRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement heeft dinsdag ingestemd met een programma voor de versterking van de defensie-industrie van de EU. Hiervoor is voor de komende drie jaar 1,5 miljard euro uitgetrokken, waarmee militair materieel gezamenlijk moet worden aanbesteed en geproduceerd. De productie moet fors omhoog.

3 uur geleden