Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Fransen demonstreren tegen rechtse partij Le Pen

Tienduizenden Fransen demonstreren tegen rechtse partij Le Pen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tienduizenden Fransen zijn zaterdag de straat op gegaan om te demonstreren tegen de rechts-nationalistische partij Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen. De autoriteiten hebben uit voorzorg 21.000 agenten gemobiliseerd. Ze houden er rekening mee dat landelijk zo'n 350.000 mensen zullen deelnemen aan de acties.

De demonstranten geven gehoor aan een protestoproep van vakbonden, studentenorganisaties en andere groepen. Er staan acties gepland in steden als Marseille, Toulouse, Lyon, Lille en Parijs. Het hoofd van de linkse vakbond CGT verklaarde op de Place de la République in de hoofdstad dat voorkomen moet worden dat RN-politicus Jordan Bardella straks premier kan worden. "Die ramp willen we afwenden."

RN boekte onlangs al een grote overwinning bij de Europese verkiezingen. Dat was voor president Emmanuel Macron reden om nieuwe parlementsverkiezingen uit te schrijven. Fransen mogen later deze maand al stemmen en RN doet het opnieuw goed in de peilingen. De Renaissance-partij van Macron krijgt daarnaast ook nog concurrentie van een groep linkse oppositiepartijen die een samenwerkingsverband hebben gevormd.

Meer uit Buitenland

Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

1 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

1 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

4 uur geleden
Trump kondigt bestand aan tussen Libanon en Israël

WASHINGTON (ANP) - Israël en Libanon hebben ingestemd met een bestand van tien dagen. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend via zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Hegseth waarschuwt Iran: we zijn klaar voor hervatting strijd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft gewaarschuwd dat zijn land klaar is om gevechtsoperaties te hervatten als Iran geen deal sluit. Als het land een "slechte keus" maakt, kunnen er naast de huidige blokkade van Iraanse havens ook weer bommen vallen, stelde de minister. Die benadrukte dat zijn land nog steeds essentiële infrastructuur, waaronder de energiesector, in het vizier heeft.

7 uur geleden
Paus hekelt 'tirannen die miljarden aan wapens verspillen'

BAMENDA (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in een toespraak in het westen van Kameroen gezegd dat "de wereld wordt verwoest door een handvol tirannen" die miljarden aan wapens verspillen. Hij uitte ook kritiek op leiders "die religieuze taal bezigen om oorlogen te rechtvaardigen".

7 uur geleden
Medewerkers Hongaars persbureau in verzet na nederlaag Orbán

BOEDAPEST (ANP/AFP) - Medewerkers van het Hongaarse staatspersbureau MTI komen in verzet na de verkiezingsnederlaag van premier Viktor Orbán. Ze eisen in een brief aan hun management hun redactionele vrijheid terug.

7 uur geleden