Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Fransen demonstreren tegen rechtse partij Le Pen

Tienduizenden Fransen demonstreren tegen rechtse partij Le Pen

PARIJS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Tienduizenden Fransen zijn zaterdag de straat op gegaan om te demonstreren tegen de rechts-nationalistische partij Rassemblement National (RN) van Marine Le Pen. De autoriteiten hebben uit voorzorg 21.000 agenten gemobiliseerd. Ze houden er rekening mee dat landelijk zo'n 350.000 mensen zullen deelnemen aan de acties.

De demonstranten geven gehoor aan een protestoproep van vakbonden, studentenorganisaties en andere groepen. Er staan acties gepland in steden als Marseille, Toulouse, Lyon, Lille en Parijs. Het hoofd van de linkse vakbond CGT verklaarde op de Place de la République in de hoofdstad dat voorkomen moet worden dat RN-politicus Jordan Bardella straks premier kan worden. "Die ramp willen we afwenden."

RN boekte onlangs al een grote overwinning bij de Europese verkiezingen. Dat was voor president Emmanuel Macron reden om nieuwe parlementsverkiezingen uit te schrijven. Fransen mogen later deze maand al stemmen en RN doet het opnieuw goed in de peilingen. De Renaissance-partij van Macron krijgt daarnaast ook nog concurrentie van een groep linkse oppositiepartijen die een samenwerkingsverband hebben gevormd.

Meer uit Buitenland

Slachtoffers seksueel misbruik 'bezorgd' na benoeming paus Leo

ROME (ANP) - SNAP, een organisatie voor slachtoffers van seksueel misbruik in de kerk, heeft "bezorgd" gereageerd op de benoeming van Robert Prevost als paus. Volgens de organisatie heeft Prevost, die nu de naam Leo XIV heeft aangenomen, te slap opgetreden tegen misbruik.

34 minuten geleden
Zelensky: bestand van dertig dagen teken van wil tot vrede

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft donderdag gezegd dat hij de Amerikaanse president Donald Trump in een telefoongesprek had verteld dat een staakt-het-vuren van dertig dagen een "echte indicator" zou zijn voor een beweging in de richting van vrede met Rusland. Zelensky zei ook dat Kyiv bereid was dit bestand onmiddellijk in te voeren.

4 uur geleden
President Ecuador: hulp van Israël in strijd tegen drugskartels

QUITO (ANP/AFP) - De Ecuadoraanse president Daniel Noboa heeft donderdag verteld dat hij hulp had gezocht bij Israël en de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om de drugskartels te bestrijden die het Zuid-Amerikaanse land terroriseren.

5 uur geleden
Leger VS begint in juni met ontslaan transgender militairen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft interne instructies aan het Pentagon gegeven om uiterlijk 6 juni te beginnen met het ontslaan van transgender militairen die niet zelf besluiten te vertrekken. Dat blijkt uit een memo dat persbureau Reuters heeft ingezien.

10 uur geleden
Russische versterkingen aan grens Europa baren Schoof zorgen

OSLO (ANP) - Rusland is zorgelijk druk met militaire voorbereidingen aan de Europese oostgrens, zegt premier Dick Schoof. Het land legt infrastructuur aan waarmee het militairen zou kunnen aanvoeren. En de oostelijke NAVO-landen hebben last van allerlei Russische prikacties.

10 uur geleden
New York verwacht flink minder buitenlandse toeristen door Trump

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Ambtenaren van de Amerikaanse stad New York hebben hun prognose voor het aantal buitenlandse toeristen dit jaar met 17 procent verlaagd. Ze stellen dat de importtarieven en het strenge immigratiebeleid van president Donald Trump bezoekers afschrikken.

10 uur geleden
Kardinaal Eijk voorziet onder nieuwe paus geen revolutie

VATICAANSTAD (ANP) - De Nederlandse kardinaal Wim Eijk verwacht niet dat de nieuwe paus Leo XIV voor een grote revolutie gaat zorgen in de kerk. "Ik denk dat een heel belangrijke taak van de paus is om de eenheid in de kerk te herstellen", zei Eijk vlak na afloop van het conclaaf.

11 uur geleden