Tienduizenden euro's en 16 auto's ingevorderd bij controle
EINDHOVEN (ANP) - Bij een grootscheepse controle in de Eindhovense wijk Oud-Woensel is bijna 73.000 euro aan openstaande boetes en belastingschulden geïncasseerd. Daarnaast zijn er 23 voertuigen, waaronder 16 auto’s in beslag genomen, meldt de gemeente Eindhoven. Verder is iemand aangehouden die verdacht wordt van stalking en mishandeling.
De controle was een gezamenlijke actie van de gemeente, politie, Openbaar Ministerie, de Belastingdienst en de RDW.
Bij de gelijktijdig gehouden verkeerscontrole zijn nog eens 21 verbalen uitgedeeld voor onder meer het rijden zonder verzekering, rijden door rood licht, het niet volgen van de verplichte rijrichting, mobiele telefoon in de hand houden, verlopen APK, rijden zonder gordel en het in bezit hebben van inbrekerswerktuig.
Tot de controle in Oud-Woensel is besloten omdat de wijk een aandachtsgebied is van de gemeente Eindhoven. De wijk heeft volgens de gemeente te kampen met verschillende problemen, zoals overlast door omwonenden.
Meer uit Binnenland
HEERENVEEN (ANP) - De oorzaak van de ontruiming van een flatgebouw aan de Heremaweg in Heerenveen was pepperspray. Dat meldt de veiligheidsregio. Eerder op de avond werden zeven bewoners van het gebouw onwel, waarna de zevende en achtste verdieping ontruimd werden. De flat telt in totaal tien verdiepingen.
2 uur geledenSWIFTERBANT (ANP) - Op een leghennenbedrijf in Swifterbant in de gemeente Dronten (Flevoland) is vogelgriep vastgesteld. De ongeveer 47.000 dieren op de locatie worden door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) geruimd, meldt het ministerie van Landbouw.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij een pluimveebedrijf in het Gelderse dorp Bennekom is vogelgriep vastgesteld, meldt het ministerie van Landbouw. De 20.000 dieren in dit zogeheten vermeerderingsbedrijf worden geruimd door de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). Voor de 87 pluimveebedrijven binnen een straal van 10 kilometer van die locatie geldt een vervoersverbod.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voor de rellen in Scheveningen eerder dit jaar zijn opnieuw vier mensen veroordeeld. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Zoetermeer, een 15-jarige jongen uit Den Haag, een 15-jarige jongen uit Rotterdam en een 14-jarig meisje uit Den Haag. Ze krijgen van de rechter taakstraffen tot 50 uur.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De provincie Zuid-Holland "kan echt flink aan de slag" met de honderden miljoenen die het Rijk geeft voor de aanleg van onder meer wegen, fietspaden en tramlijnen, om zo nieuwe woningen mogelijk te maken. Zo gaat er ruim 200 miljoen euro naar de ontwikkeling van Cortelande, een nieuw dorp met 8000 huizen in de polder van de gemeente Zuidplas. Ook trekt het Rijk 14 miljoen uit voor een project in de gemeente Katwijk. Daar moet een pillenfabriek komen van de Amerikaanse farmaceut Eli Lilly, met daaromheen woningen.
7 uur geledenUITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn is de geluidsoverlast van luchthaven Schiphol zat en heeft een officieel handhavingsverzoek ingediend bij de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) en de minister van Infrastructuur en Waterstaat. Dat meldt de gemeente. Er zijn in de gemeente "grote zorgen over de verslechterde leefbaarheid in Uithoorn".
8 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Het personage Pietje Paniek is maandagavond na tien jaar teruggekeerd in het Sinterklaasjournaal. In de eerste aflevering is te zien hoe Sinterklaas het contact met de stoomboot verliest als Pietje Paniek de leiding krijgt over de cadeautjes die op Texel in de schoenen moeten worden gestopt.
9 uur geleden