Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Duitsers al ingeënt tegen coronavirus

Tienduizenden Duitsers al ingeënt tegen coronavirus

BERLIJN (ANP) - Duitsland heeft in enkele dagen tijd ruim 60.000 mensen gevaccineerd tegen het coronavirus. Minister van Volksgezondheid Jens Spahn zei volgens Duitse media dat de grootste vaccinatiecampagne in de Duitse geschiedenis succesvol van start is gegaan.

Duitsland begon afgelopen weekend met inenten met het vaccin van BioNTech en Pfizer, het enige coronavaccin dat tot dusver is goedgekeurd in de EU. Spahn zei dat de snelle ontwikkeling van een middel tegen het besmettelijke virus reden is voor "dankbaarheid en trots". Nederland is het enige EU-land dat nog niet is begonnen met het vaccineren van mensen.

Het Verenigd Koninkrijk was in Europa koploper met de goedkeuring van het Pfizer-vaccin. Daar hebben volgens Britse media inmiddels al zo'n 600.000 mensen een prik gehad. EU-landen hebben gewacht tot de Europese toezichthouder, het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA), groen licht had gegeven voor het gebruik van dat middel.

De Britse autoriteiten keurden woensdag ook een tweede coronavaccin goed. Het gaat om een middel van Oxford en AstraZeneca. De Europese Unie heeft daar namens de lidstaten ook honderden miljoenen doses van besteld, maar er zou bij het EMA nog geen formeel verzoek zijn ingediend om het middel goed te keuren voor gebruik in de EU.

De plaatsvervangend directeur van het EMA, Noel Wathion, heeft eerder gewaarschuwd dat het nog wel even kan duren voordat het middel wordt goedgekeurd voor gebruik. "De gegevens die wij momenteel hebben, volstaan zelfs niet om het AstraZeneca-vaccin een voorwaardelijke vergunning te geven", zei hij tegen de Belgische krant Het Nieuwsblad.

Meer uit Buitenland

Zeker 9 doden door bestuurder die inrijdt op menigte Vancouver

VANCOUVER (ANP) - In de Canadese stad Vancouver zijn zeker negen mensen overleden nadat een auto op hen was ingereden, meldt de politie. Het incident vond zaterdag plaats tegen het einde van een straatfestival.

14 minuten geleden
Rusland: resten leger Oekraïne in Koersk worden snel vernietigd

MOSKOU (ANP/RTR) - Een Russische militaire commandant heeft tegen president Vladimir Poetin gezegd dat de "verspreide overblijfselen" van het Oekraïense leger in de regio Koersk binnenkort vernietigd worden, bericht staatspersbureau RIVA. Rusland zei zaterdag dat het Koersk op Oekraïne had heroverd.

42 minuten geleden
Eerste publiek bezoekt graf van paus Franciscus

ROME (ANP/BELGA) - Het graf van paus Franciscus is voor het eerst bezocht door het publiek. Hij ligt sinds zaterdag begraven in de Basiliek van Santa Maria Maggiore in Rome.

3 uur geleden
Dodental loopt op na explosie in haven Iran

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het dodental na een ontploffing in de haven van het Zuid-Iraanse Shahid Rajaee is opgelopen. Staatsmedia berichten over minstens 25 sterfgevallen en meer dan achthonderd gewonden.

4 uur geleden
Argentijnen nemen afscheid van paus tijdens grote openluchtmis

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentijnen hebben zaterdag massaal afscheid genomen van paus Franciscus tijdens een openluchtmis voor de kathedraal in Buenos Aires. Het Plaza de Mayo was gevuld met jonge mensen en gezinnen die de in de Argentijnse hoofdstad geboren paus de laatste eer kwamen bewijzen.

9 uur geleden
Trump: alle Amerikaanse schepen gratis door Panama- en Suezkanaal

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat voortaan alle Amerikaanse schepen gratis door het Panama- en het Suezkanaal mogen varen. "Die kanalen zouden niet bestaan zonder de Verenigde Staten", schrijft Trump op Truth Social.

13 uur geleden
Brand na explosie in Iraanse haven wordt heviger

SHAHID RAJAEE (ANP/AFP) - De brand in de Iraanse haven Shahid Rajaee na de enorme explosie van zaterdag is heviger geworden, bericht de staatstelevisie. Volgens de autoriteiten zijn zeker acht mensen omgekomen en 750 mensen gewond geraakt bij de ramp.

15 uur geleden