Tienduizenden Duitse betogers eisen meer klimaatmaatregelen
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Tienduizenden mensen zijn in tal van Duitse steden de straat opgegaan om meer maatregelen ter bescherming van het milieu te eisen. De overwegend jonge betogers gaven met hun actie gehoor aan de oproep van de beweging Fridays for Future (FfF) tot een wereldwijde "klimaatstaking".
In Berlijn hadden volgens de politie 22.000 demonstranten zich verzameld in het Invalidenpark, nabij de regeringswijk, voor een protestmars. De organisatoren spraken van 36.000 deelnemers, die een versneld einde willen van het gebruik van fossiele brandstoffen en een versnelde uitbreiding van het aandeel hernieuwbare energie.
Het was de elfde keer dat FfF, opgericht in 2018 door de militante Zweedse Gretha Thunberg, de aanhang tot actie maande. "Wie denkt dat er geen uitweg is, blijft in vertwijfeling achter. Wie weet dat het anders gaat, kan van wal steken en optreden. We hebben die kennis, dus storten we ons op deze zaak", aldus de Duitse FfF-activiste Luisa Neubauer.
Ook in Hamburg en meer dan tweehonderd andere steden waren grootschalige bijeenkomsten. In Wenen meldden de autoriteiten ten minste 12.000 milieuactivisten in de straten van de hoofdstad. Demonstraties waren er vrijdag ook in Parijs, Lyon en elders in Frankrijk, in New Delhi en Jakarta.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zal alleen een akkoord met Iran ondertekenen als aan zijn "rode lijnen" is voldaan. Dat meldt een functionaris van het Witte Huis vrijdag.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil niet langer de leiding hebben over het Kennedy Center for the Performing Arts, schrijft hij in een uitgebreid bericht op Truth Social. Hij zal samenwerken met het Amerikaanse Congres om het bestuur van het volgens hem "falende" centrum over te dragen. Trump installeerde zichzelf vorig jaar als voorzitter van het centrum en hernoemde het tot het Trump-Kennedy Center.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.
12 uur geledenMOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.
13 uur geledenKYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.
14 uur geleden