Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Duitse betogers eisen meer klimaatmaatregelen

Tienduizenden Duitse betogers eisen meer klimaatmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Tienduizenden mensen zijn in tal van Duitse steden de straat opgegaan om meer maatregelen ter bescherming van het milieu te eisen. De overwegend jonge betogers gaven met hun actie gehoor aan de oproep van de beweging Fridays for Future (FfF) tot een wereldwijde "klimaatstaking".

In Berlijn hadden volgens de politie 22.000 demonstranten zich verzameld in het Invalidenpark, nabij de regeringswijk, voor een protestmars. De organisatoren spraken van 36.000 deelnemers, die een versneld einde willen van het gebruik van fossiele brandstoffen en een versnelde uitbreiding van het aandeel hernieuwbare energie.

Het was de elfde keer dat FfF, opgericht in 2018 door de militante Zweedse Gretha Thunberg, de aanhang tot actie maande. "Wie denkt dat er geen uitweg is, blijft in vertwijfeling achter. Wie weet dat het anders gaat, kan van wal steken en optreden. We hebben die kennis, dus storten we ons op deze zaak", aldus de Duitse FfF-activiste Luisa Neubauer.

Ook in Hamburg en meer dan tweehonderd andere steden waren grootschalige bijeenkomsten. In Wenen meldden de autoriteiten ten minste 12.000 milieuactivisten in de straten van de hoofdstad. Demonstraties waren er vrijdag ook in Parijs, Lyon en elders in Frankrijk, in New Delhi en Jakarta.

Meer uit Buitenland

Oscaruitreiking verdwijnt uit beroemd Dolby Theatre in Hollywood

LOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.

5 minuten geleden
NAVO verzekert dat in VS bestelde wapens naar Oekraïne gaan

BRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.

1 uur geleden
Venezolaanse president Maduro opnieuw voor de rechter in New York

NEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.

2 uur geleden
Trump: Iran liet tien olietankers door Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.

3 uur geleden
Witkoff: 15-puntenplan heeft geleid tot goede gesprekken met Iran

WASHINGTON (ANP) - Het vijftienpuntenplan dat de VS hebben voorgelegd aan Iran, is ontvangen en leidde tot "sterke en positieve berichten en gesprekken". Dat zegt de Amerikaanse onderhandelaar Steve Witkoff in een toelichting over de toenadering die de VS hebben gezocht tot Iran.

3 uur geleden
Trump: Iran wilde het Midden-Oosten overnemen

WASHINGTON (ANP) - Iran was van plan om het Midden-Oosten over te nemen, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd tijdens een kabinetsbijeenkomst. "Maar wij kwamen toevallig langs, dus het was niet zo makkelijk."

3 uur geleden
EU-buitenlandchef vindt dat Oekraïne Donbas niet moet opgeven

PARIJS (ANP/RTR) - De Europese Commissie vindt dat Oekraïne geen grondgebied moet afstaan om de oorlog te beëindigen. Dat de Verenigde Staten dat van plan lijken, speelt Rusland in de kaart, aldus de Europese buitenlandchef Kaja Kallas.

4 uur geleden