Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Duitse betogers eisen meer klimaatmaatregelen

Tienduizenden Duitse betogers eisen meer klimaatmaatregelen

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - Tienduizenden mensen zijn in tal van Duitse steden de straat opgegaan om meer maatregelen ter bescherming van het milieu te eisen. De overwegend jonge betogers gaven met hun actie gehoor aan de oproep van de beweging Fridays for Future (FfF) tot een wereldwijde "klimaatstaking".

In Berlijn hadden volgens de politie 22.000 demonstranten zich verzameld in het Invalidenpark, nabij de regeringswijk, voor een protestmars. De organisatoren spraken van 36.000 deelnemers, die een versneld einde willen van het gebruik van fossiele brandstoffen en een versnelde uitbreiding van het aandeel hernieuwbare energie.

Het was de elfde keer dat FfF, opgericht in 2018 door de militante Zweedse Gretha Thunberg, de aanhang tot actie maande. "Wie denkt dat er geen uitweg is, blijft in vertwijfeling achter. Wie weet dat het anders gaat, kan van wal steken en optreden. We hebben die kennis, dus storten we ons op deze zaak", aldus de Duitse FfF-activiste Luisa Neubauer.

Ook in Hamburg en meer dan tweehonderd andere steden waren grootschalige bijeenkomsten. In Wenen meldden de autoriteiten ten minste 12.000 milieuactivisten in de straten van de hoofdstad. Demonstraties waren er vrijdag ook in Parijs, Lyon en elders in Frankrijk, in New Delhi en Jakarta.

Meer uit Buitenland

Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

44 minuten geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

1 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

2 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

6 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

12 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

12 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

19 uur geleden