Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden demonstreren in Baskenland voor ETA-gevangenen

Tienduizenden demonstreren in Baskenland voor ETA-gevangenen

BILBAO (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zaterdagavond in de Noord-Spaanse stad Bilbao gedemonstreerd voor de rechten van ongeveer zeshonderd gevangengenomen leden van de ontbonden Baskische separatistische organisatie ETA. De demonstranten protesteerden vooral tegen het beleid om gevangenen ver van hun huis te huisvesten. Ze riepen: "Baskische gevangenen gaan naar huis!" Ook in Bayonne in Frans Baskenland gingen duizenden zaterdag de straat op voor de "Etarras".

De mars naar het stadhuis van Bilbao werd bijgewoond door familieleden van gevangenen en door talrijke politici, sportlui, kunstenaars en aanhangers van de onafhankelijkheidsbeweging in Catalonië. Net als bij eerdere protesten werd aangedrongen op de geleidelijke vrijlating van de gevangenen, met name van degenen die ernstig ziek zijn.

"Van de nieuwe regering (van de socialistische premier Pedro Sánchez) eisen we dat er een einde komt aan de schending van de rechten van de gevangenen", aldus een woordvoerder van de demonstranten. De Spaanse politie schatte het aantal deelnemers in Bilbao op 65.000, terwijl het aantal in Bayonne rond de 10.000 zou liggen.

De ETA, die in 1959 werd opgericht, deed in oktober 2011 definitief afstand van het geweld. In mei 2018 kondigde de organisatie vervolgens aan zichzelf te ontbinden. Meer dan achthonderd mensen werden gedood bij ETA-aanvallen.

Meer uit Buitenland

Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

24 minuten geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

2 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

3 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

9 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

9 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

10 uur geleden
NYT: Musk nam deel aan telefoongesprek Trump en Modi

WASHINGTON (ANP) - Techmagnaat en X-eigenaar Elon Musk heeft recentelijk deelgenomen aan een telefoongesprek tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Indiase premier Narendra Modi. Dat meldt The New York Times.

10 uur geleden