Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden demonstreren in Baskenland voor ETA-gevangenen

Tienduizenden demonstreren in Baskenland voor ETA-gevangenen

BILBAO (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen hebben zaterdagavond in de Noord-Spaanse stad Bilbao gedemonstreerd voor de rechten van ongeveer zeshonderd gevangengenomen leden van de ontbonden Baskische separatistische organisatie ETA. De demonstranten protesteerden vooral tegen het beleid om gevangenen ver van hun huis te huisvesten. Ze riepen: "Baskische gevangenen gaan naar huis!" Ook in Bayonne in Frans Baskenland gingen duizenden zaterdag de straat op voor de "Etarras".

De mars naar het stadhuis van Bilbao werd bijgewoond door familieleden van gevangenen en door talrijke politici, sportlui, kunstenaars en aanhangers van de onafhankelijkheidsbeweging in Catalonië. Net als bij eerdere protesten werd aangedrongen op de geleidelijke vrijlating van de gevangenen, met name van degenen die ernstig ziek zijn.

"Van de nieuwe regering (van de socialistische premier Pedro Sánchez) eisen we dat er een einde komt aan de schending van de rechten van de gevangenen", aldus een woordvoerder van de demonstranten. De Spaanse politie schatte het aantal deelnemers in Bilbao op 65.000, terwijl het aantal in Bayonne rond de 10.000 zou liggen.

De ETA, die in 1959 werd opgericht, deed in oktober 2011 definitief afstand van het geweld. In mei 2018 kondigde de organisatie vervolgens aan zichzelf te ontbinden. Meer dan achthonderd mensen werden gedood bij ETA-aanvallen.

Meer uit Buitenland

Plunderingen en gewelddadige confrontaties bij protesten Bolivia

LA PAZ (ANP/AFP) - Protesten in de Boliviaanse hoofdstad La Paz zijn geëscaleerd. Demonstranten bestormden onder meer overheidsgebouwen en een protestleider wordt door de regering vervolgd voor terrorisme vanwege het veroorzaken van onrust.

17 minuten geleden
Trump kondigt uitbreiding kortingsregeling voor medicijnen aan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat TrumpRx.gov nu ook generieke medicijnen zal gaan aanbieden. TrumpRx.gov is een door de overheid gesteunde website die kortingen biedt op receptgeneesmiddelen.

19 minuten geleden
Vijf doden bij schietpartij en 'haatmisdrijf' in moskee San Diego

SAN DIEGO (ANP/RTR/AFP) - Bij een schietpartij in een islamitisch centrum in de Californische stad San Diego zijn drie mensen gedood. Dat meldt de politie, die het schieten onderzoekt als "haatmisdrijf".

2 uur geleden
Justitie Minnesota vervolgt ICE-agent om onder meer mishandeling

MINNEAPOLIS (ANP/AFP/RTR) - Aanklagers in de Amerikaanse staat Minnesota hebben een 53-jarige agent van de immigratie- en douanedienst ICE aangeklaagd wegens onder meer mishandeling met behulp van een gevaarlijk vuurwapen. De aanklacht heeft betrekking op schoten die half januari zijn gelost op een Venezolaanse migrant die in het been werd getroffen.

3 uur geleden
Grote politiemacht in San Diego naar moskee om melding schutter

SAN DIEGO (ANP) - Een grote politiemacht, inclusief pantserwagens, is in de Californische stad San Diego opgetrokken rond een islamitisch centrum met moskee in de wijk Clairmont. Er zou een schutter in het complex actief zijn, meldt de burgemeester van de stad,Todd Gloria.

3 uur geleden
Trump zegt af te zien van geplande aanval dinsdag op Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat een op dinsdag voorziene aanval op Iran niet doorgaat. Er zijn momenteel diplomatieke inspanningen om Iran en de VS tot een overeenkomst te brengen. De aanval is volgens hem tot nader order uitgesteld. Trump waarschuwde dat de VS klaarstaan voor nieuwe aanvallen op Iran indien er geen deal gesloten kan worden.

4 uur geleden
Amerikaanse arts loopt ebola op in Congo

KINSHASA (ANP/RTR) - Een Amerikaanse arts die werkt als zendeling in Congo, is positief getest op ebola nadat hij patiënten had behandeld in een lokaal ziekenhuis. Dat meldt Fox News op gezag van de christelijke hulporganisatie Serge. Volgens die Amerikaanse nieuwszender hebben twee andere Amerikaanse zendelingen ter plaatse, onder wie de vrouw van de besmette arts, geen symptomen. Ook zij werkten met patiënten. Hoe het de arts vergaat, wordt niet gemeld.

6 uur geleden