Tienduizenden demonstranten eisen in Brussel snelle klimaatactie
BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn zondag tienduizenden mensen op de been voor een klimaatmars. De demonstranten eisen dat er snel meer actie voor het klimaat wordt ondernomen. De mars richt zich op de grote internationale klimaattop COP26, die vanaf zondag 31 oktober tot en met 12 november in Glasgow plaatsvindt.
De klimaatmars is georganiseerd door de Klimaatcoalitie, waarin onder meer milieubewegingen, vakbonden en jeugdorganisaties zich verenigd hebben. Ook Belgische politieke partijen, waaronder Groen, Ecolo, PS, Vooruit en PVDA, en landbouworganisaties hebben hun achterbannen opgeroepen deel te nemen aan de mars.
De demonstratie is de eerste grote klimaatmars in België sinds de uitbraak van de coronapandemie en eindigt tegen het einde van de middag in het Brusselse Jubelpark. Daar zullen onder anderen vertegenwoordigers van de Klimaatcoalitie en slachtoffers van de recente overstromingen in België toespraken geven.
Volgens een eerste telling door de politie gaat het om bijna 25.000 demonstranten, maar volgens de organisatoren van de mars gaat het om zeker 70.000 mensen. De stewards die de betoging samen met de politie in goede banen leiden, houden het op 50.000.
Meer uit Buitenland
KABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
47 minuten geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Het aantal doden door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot veertig. Ook zijn zo'n veertig mensen gedurende maandag opgegeven als vermist. Meer dan honderd mensen raakten gewond, van wie er zo'n veertig in het ziekenhuis liggen. Volgens het regiobestuur kan het nog zeker 24 uur duren voordat het dodental definitief is vastgesteld. Het is het dodelijkste treinongeluk in het land sinds 2013.
1 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De VS en Syrië hebben telefonisch contact gehad over het recente geweld in Syrië. Dat meldt het kantoor van de Syrische president Ahmed al-Sharaa. In dat gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump ging het onder meer over rechten en bescherming voor Koerden in Syrië.
2 uur geledenPITUFFIK (ANP) - Vliegtuigen van het Amerikaans-Canadese luchtvaartcommando NORAD zijn onderweg naar een Amerikaanse basis op Groenland, meldt NORAD op X. De actie zou zijn gecoördineerd met Denemarken en Groenland, benadrukt de militaire organisatie die waakt over het luchtruim van Canada en de Verenigde Staten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De militaire oefening in Groenland die bondgenoten als Nederland voorbereiden, moet niet bij een kleine, eenmalige exercitie blijven. Het is de bedoeling dat het eerder een oefenprogramma of -reeks wordt, "voor de lange termijn", zegt de Deense poolgebiedcommandant.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-minister van Financiën, Gillmore Hoefdraad, heeft maandag in hoger beroep tien jaar gevangenisstraf gekregen voor het overtreden van de anticorruptiewet en voor verduistering.
2 uur geleden