Tienduizenden demonstranten eisen in Brussel snelle klimaatactie
BRUSSEL (ANP) - In Brussel zijn zondag tienduizenden mensen op de been voor een klimaatmars. De demonstranten eisen dat er snel meer actie voor het klimaat wordt ondernomen. De mars richt zich op de grote internationale klimaattop COP26, die vanaf zondag 31 oktober tot en met 12 november in Glasgow plaatsvindt.
De klimaatmars is georganiseerd door de Klimaatcoalitie, waarin onder meer milieubewegingen, vakbonden en jeugdorganisaties zich verenigd hebben. Ook Belgische politieke partijen, waaronder Groen, Ecolo, PS, Vooruit en PVDA, en landbouworganisaties hebben hun achterbannen opgeroepen deel te nemen aan de mars.
De demonstratie is de eerste grote klimaatmars in België sinds de uitbraak van de coronapandemie en eindigt tegen het einde van de middag in het Brusselse Jubelpark. Daar zullen onder anderen vertegenwoordigers van de Klimaatcoalitie en slachtoffers van de recente overstromingen in België toespraken geven.
Volgens een eerste telling door de politie gaat het om bijna 25.000 demonstranten, maar volgens de organisatoren van de mars gaat het om zeker 70.000 mensen. De stewards die de betoging samen met de politie in goede banen leiden, houden het op 50.000.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
1 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
1 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog denkt alleen aan de belangen van Israël wanneer hij het gratieverzoek van premier Benjamin Netanyahu in overweging neemt. Dat zei de president maandag in een verklaring.
3 uur geledenMOSKOU (ANP) - Dat de NAVO nadenkt over preventieve cyberaanvallen en ander proactiever optreden tegen bijvoorbeeld Russische hackers is "extreem onverantwoordelijk", vindt Rusland. Het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken hekelt uitlatingen daarover van de voorzitter van de legerchefs van de NAVO-landen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De negentien EU-landen die een lening krijgen van de Europese Commissie voor extra investeringen in defensie, hebben allemaal hun nationale plannen ingediend. Dat heeft Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie) maandag bekendgemaakt op X.
3 uur geleden