Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden demonstranten de straat op na coup Myanmar

Tienduizenden demonstranten de straat op na coup Myanmar

YANGON (ANP/RTR) - Tienduizenden demonstranten zijn zondag de straat opgegaan in de grote steden in Myanmar tijdens de negende dag van anti-coupprotesten. In het wit geklede studenten marcheerden door het centrum van Yangon, de grootste stad in het land, en eisten de vrijlating van voormalig leider Aung San Suu Kyi. Zij zit vast sinds op 1 februari het leger in het land de macht greep. Als onderdeel van het protest reed een stoet autobussen langzaam en al toeterend door de stad.

Actievoerders rolden op motoren en in auto's door de hoofdstad Naypyitaw, ook In de zuidoostelijke kustplaats Dawei waren mensen de straat opgegaan. In Waimaw, in de noordelijke staat Kachin aan de oevers van de Irrawaddy-rivier, droegen menigten vlaggen en zongen revolutionaire liederen. Vele demonstranten in het hele land hielden afbeeldingen van Suu Kyi's gezicht omhoog.

Ook in de Japanse hoofdstad Tokio zijn duizenden demonstranten op de been uit protest tegen de coup in Myanmar. Ze droegen foto's van Suu Kyi mee in wat volgens de organisatoren de grootste protestmars tot nu toe was in Japan. Meer dan 4000 actievoerders namen volgens hen deel. Er waren posters te zien met daarop teksten als "Help ons Myanmar te redden" en "Stop misdaden tegen de menselijkheid".

Volgens de vereniging voor hulp aan politieke gevangenen (AAPP) zijn meer dan 384 mensen sinds de staatsgreep aangehouden. De meesten van hen werden 's nachts van hun bed gelicht. Spontaan gevormde burgerwachtgroepen begeven zich 's nachts op straat en proberen arrestaties van anti-coupactivisten te dwarsboomden.

Meer uit Buitenland

Nederland vangt vluchtelingen op bij echte nood, zegt Jetten

NICOSIA (ANP) - Als er echt noodzaak is voor mensen om te vluchten door de oorlog in het Midden-Oosten, "dan is er natuurlijk opvang" mogelijk in Nederland, zei premier Rob Jetten na afloop van een EU-top op Cyprus. Maar volgens hem is de hele EU het ermee eens dat zij niet meer de "ongecontroleerde migratie van de afgelopen jaren" aankan.

1 uur geleden
Rusland komt naar G20-top in Miami, 'mogelijk' Poetin zelf

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin komt in december mogelijk naar de G20-top in het Amerikaanse Miami. De Verenigde Staten hebben Poetin uitgenodigd, zegt een Russische onderminister.

1 uur geleden
Hegseth over blokkade: tientallen schepen tegengehouden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie heeft Iran gewaarschuwd dat de blokkade van Iraanse havens steeds verder wordt versterkt. De VS hebben al 34 schepen tegengehouden, verklaarde minister Pete Hegseth op een persconferentie. "Niemand vaart van de Straat van Hormuz naar waar dan ook in de wereld zonder toestemming van de Amerikaanse marine."

1 uur geleden
Zelensky weer in Saudi-Arabië voor topoverleg

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is weer afgereisd naar Saudi-Arabië. Hij meldt op X dat hij daar gaat overleggen met de feitelijke leider van de rijke Golfstaat, Mohammed bin Salman. "Vandaag werken we verder aan onze afspraken met Saudi-Arabië over veiligheid, energie en infrastructuur."

3 uur geleden
China stuurt panda's naar VS voor bezoek Trump aan Beijing

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - China zet opnieuw de befaamde 'panda-diplomatie' in voor zijn geopolitieke belangen. De dierentuin in Atlanta maakte vlak voor een bezoek van de Amerikaanse president Donald Trump aan Beijing bekend dat het twee reuzenpanda's uit China zal ontvangen.

3 uur geleden
Europa verwerpt vermeend plan VS dwarse bondgenoten te straffen

BERLIJN/LONDEN (ANP/RTR) - Europese NAVO-landen zeggen zich niets aan te trekken van vermeende Amerikaanse plannen om onvoldoende volgzame bondgenoten te straffen. Het Verenigd Koninkrijk laat zich niet onder druk zetten, aldus de Britse regering. En Spanje, een tweede mikpunt van de VS, hoeft volgens Duitsland niet te vrezen voor zijn NAVO-lidmaatschap.

3 uur geleden
Iraanse minister Abbas Araghchi vrijdag verwacht in Islamabad

ISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi wordt volgens Pakistaanse bronnen vrijdagavond in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad verwacht. Hij komt met een delegatie om eventueel met de VS te onderhandelen. Een Amerikaans team is volgens de bronnen al in Islamabad om een nieuwe ronde onderhandelingen tussen Iran en de VS voor te bereiden.

3 uur geleden