Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden deelnemers aan Pride in Praag

Tienduizenden deelnemers aan Pride in Praag

PRAAG (ANP/DPA/BELGA) - Aan de Pride in Praag hebben zaterdag naar schatting van de politie ongeveer 60.000 mensen meegedaan, velen met een regenboogvlag om of uitgedost in kleurrijk kostuum. Ze eisten meer rechten voor de lhbti+-gemeenschap in Tsjechië.

Aan de jaarlijkse parade deed een aantal prominente politici mee, onder wie de ministers Vit Rakusan (Binnenland) en Jan Lipavsky (Buitenland). De bonte stoet door de binnenstad werd beveiligd door een grote politiemacht en verliep zonder incidenten. Een klein groepje tegenstanders demonstreerde met spandoeken als "Tsjechië is niet Sodom".

Het homohuwelijk, ofwel de volledige gelijkstelling van levenspartners met hetzelfde geslacht, is nog altijd een omstreden thema in Tsjechië. Volgens politieke waarnemers wankelt de meerderheid voor hervormingen in deze kwestie intussen weer. Zij denken dat de besluitvorming nog maanden gaat duren.

Record

Eerder dit jaar sprak in een enquête van het Tsjechische onderzoeksbureau CVVM 58 procent van de ondervraagden zich uit voor de invoering van gelijke rechten voor alle echtparen, 38 procent was tegen en 4 procent wist het niet.

De organisatie van de Pride Parade van Antwerpen kon zaterdag een record melden: 140.000 deelnemers. Er waren ditmaal 74 delegaties, negen meer dan in 2022, en veertig gemotoriseerde wagens. Voor het eerst was er ook een afvaardiging van het Belgische leger, aan de zijde van die van de politie.

Meer uit Buitenland

IDF: Overblijfselen van laatste gijzelaar gevonden

TEL AVIV (ANP/RTR) - De overblijfselen van het lichaam van de laatste Israëlische gijzelaar in Gaza zijn gevonden, meldt het Israëlische leger. Zondag maakte het kantoor van Netanyahu bekend op zoek te zijn naar het lichaam op een begraafplaats in Gaza.

59 minuten geleden
Dodental winterstorm VS loopt op

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het dodental door de winterstorm die over de Verenigde Staten trekt, is verder opgelopen. Minstens elf mensen zijn in verschillende staten om het leven gekomen, meldt CNN. Onder meer in New York, Texas en Tennessee vielen slachtoffers. Meer dan 800.000 mensen zitten volgens het nieuwsmedium nog zonder stroom.

3 uur geleden
EU en India kijken naar defensiesamenwerking

BRUSSEL (ANP/RTR/AFP) - De Europese Unie en India onderzoeken hoe dat laatste land kan deelnemen aan Europese defensieprojecten. Dat staat in een conceptovereenkomst die werd ingezien door persbureau Reuters. Het zou onder meer gaan om samenwerking op militair-economisch gebied.

3 uur geleden
ICC: Duterte fit genoeg om voor hof te verschijnen

DEN HAAG (ANP) - De Filipijnse oud-president Rodrigo Duterte is volgens het Internationaal Strafhof (ICC) fit genoeg om te worden gehoord. De voormalige bewindsman zit sinds maart vorig jaar vast in Nederland in afwachting van zijn proces. Hij wordt ervan verdacht misdaden tegen de menselijkheid te hebben begaan in zijn harde strijd tegen drugscriminaliteit. Daarbij vielen duizenden doden.

4 uur geleden
Kremlin over gesprekken met Oekraïne: nog veel werk aan de winkel

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De gesprekken tussen Rusland, Oekraïne en de VS afgelopen weekend zijn "in constructieve geest" verlopen, meldt Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. "Maar er is nog veel werk aan de winkel." Onderhandelaars spraken af in de Verenigde Arabische Emiraten om het te hebben over een akkoord om de gevechten in Oekraïne te beëindigen.

5 uur geleden
Bill Clinton noemt situatie in Minneapolis afschuwelijk

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton noemt de aanpak van de protesten tegen immigratiedienst ICE en de dodelijke schietpartijen in Minneapolis "afschuwelijk". "Tijdens ons leven maken we slechts enkele momenten mee waarop de besluiten die we nemen, de acties die we ondernemen, onze geschiedenis voor jaren zullen bepalen. Dit is daar een van", schreef hij op X.

6 uur geleden
Noordzeelanden willen gezamenlijke windmolenparken bouwen

HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.

7 uur geleden