Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden deelnemers aan Pride in Praag

Tienduizenden deelnemers aan Pride in Praag

PRAAG (ANP/DPA/BELGA) - Aan de Pride in Praag hebben zaterdag naar schatting van de politie ongeveer 60.000 mensen meegedaan, velen met een regenboogvlag om of uitgedost in kleurrijk kostuum. Ze eisten meer rechten voor de lhbti+-gemeenschap in Tsjechië.

Aan de jaarlijkse parade deed een aantal prominente politici mee, onder wie de ministers Vit Rakusan (Binnenland) en Jan Lipavsky (Buitenland). De bonte stoet door de binnenstad werd beveiligd door een grote politiemacht en verliep zonder incidenten. Een klein groepje tegenstanders demonstreerde met spandoeken als "Tsjechië is niet Sodom".

Het homohuwelijk, ofwel de volledige gelijkstelling van levenspartners met hetzelfde geslacht, is nog altijd een omstreden thema in Tsjechië. Volgens politieke waarnemers wankelt de meerderheid voor hervormingen in deze kwestie intussen weer. Zij denken dat de besluitvorming nog maanden gaat duren.

Record

Eerder dit jaar sprak in een enquête van het Tsjechische onderzoeksbureau CVVM 58 procent van de ondervraagden zich uit voor de invoering van gelijke rechten voor alle echtparen, 38 procent was tegen en 4 procent wist het niet.

De organisatie van de Pride Parade van Antwerpen kon zaterdag een record melden: 140.000 deelnemers. Er waren ditmaal 74 delegaties, negen meer dan in 2022, en veertig gemotoriseerde wagens. Voor het eerst was er ook een afvaardiging van het Belgische leger, aan de zijde van die van de politie.

Meer uit Buitenland

Houthi's eisen verantwoordelijkheid op voor raketaanval op Israël

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Jemenitische Houthi's hebben voor het eerst sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten de verantwoordelijkheid opgeëist voor een raketaanval op Israël. De groep liet weten dat de operaties doorgaan tot de "agressie" op alle fronten wordt beëindigd.

3 minuten geleden
Thailand: akkoord met Iran over doorgang olietankers

BANGKOK (ANP/AFP) - Thailand heeft een overeenkomst met Iran bereikt over de doorgang van Thaise olietankers door de Straat van Hormuz. Dat maakte de premier van Thailand zaterdagochtend bekend.

1 uur geleden
Bonaire vraagt 'snelle hulp' van Nederland om stijgende prijzen

KRALENDIJK (ANP) - Het Bestuurscollege (BC) van Bonaire vraagt de Nederlandse regering om snel in te grijpen. Door onrust in het Midden-Oosten en problemen in de scheepvaart worden vrachtkosten steeds hoger. Daardoor dreigen boodschappen en brandstof op Bonaire veel te duur te worden en wordt het voor veel inwoners steeds moeilijker om rond te komen, aldus de overheid van de bijzondere gemeente in het Caribisch gebied.

3 uur geleden
Amerikaanse militairen gewond bij aanval op basis Saudi-Arabië

AL-KHARJ (ANP/RTR/DPA) - Bij een Iraanse aanval op luchtmachtbasis Prince Sultan in Saudi-Arabië zijn twaalf Amerikaanse militairen gewond geraakt. Twee van hen zijn er ernstig aan toe, melden Amerikaanse autoriteiten.

4 uur geleden
Witkoff: VS hoopvol over gesprekken met Iran deze week

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten denken dat er deze week gesprekken gaan plaatsvinden met Iran om een eind te maken aan de oorlog. Dat heeft de speciale gezant Steve Witkoff gezegd op een bijeenkomst in Miami. "We zijn er zeker hoopvol over."

10 uur geleden
Houthi's dreigen zich te mengen in Iranoorlog

SANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's zeggen klaar te zijn zich te mengen in de oorlog in het Midden-Oosten als bondgenoten van de VS en Israël zich mengen in de strijd tegen Iran. Dat meldt de door Iran gesteunde groepering op de Jemenitische staatstelevisie.

10 uur geleden
Iran zweert wraak voor aanvallen op kern- en staalindustrie

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Teheran zweert Israëlische aanvallen op Iran van eerder op vrijdag te vergelden. Die aanvallen tegen onder meer energievoorzieningen en de Iraanse staalindustrie, zo schrijft buitenlandminister Abbas Araghchi op X, zijn in strijd met Amerikaanse beloften aan Iran.

10 uur geleden