
Tienduizenden Britten al vijf nachten zonder stroom na storm
LONDEN (ANP) - Tienduizenden Britten zitten al bijna een week zonder stroom door de zware storm Arwen, die een spoor van verwoestingen heeft achtergelaten. In de politiek gaan inmiddels stemmen op om het leger in te zetten om te helpen bij het repareren van de schade aan het elektriciteitsnet. Ook ligt de regering onder vuur omdat parlementariërs vinden dat ze slecht zijn geïnformeerd, schrijven Britse media.
De grootschalige stroomuitval treft vooral mensen in het noorden van Engeland en delen van Schotland, maar ook in Wales zijn problemen gemeld. Netbeheerder Electricity North West heeft gewaarschuwd dat sommige huishoudens mogelijk tot vrijdag moeten wachten tot ze weer stroom hebben.
Inwoners van getroffen gebieden maken in de media duidelijk de wanhoop nabij te zijn. "Het is slopend om te proberen warm te blijven en te koken", zei een 39-jarige projectontwikkelaar uit West Allerdean. Een diabetespatiënt uit Kendal zei volgens de BBC in een "erg uitdagende" situatie te zitten. "Ik bewaar mijn medicatie in een koelkast. Die is nu waarschijnlijk niet meer bruikbaar."
Reactie Johnson
De Britse omroep berichtte woensdagmiddag dat bij netbeheerder Northern Powergrid nog 13.000 huishoudens zonder stroom zitten. Bij Electricity North West gaat het om 6000 klanten en ook duizenden andere huishoudens wachten nog tot de elektriciteitsvoorziening wordt hersteld na de storm van eind vorige week.
Premier Boris Johnson verklaarde deze week dat hij meeleeft met gedupeerden. Hij beloofde dat alles wordt gedaan om de problemen zo snel mogelijk te verhelpen. "Het moet verschrikkelijk zijn. Ik meen dat een miljoen huishoudens zonder stroom kwamen te zitten", stelde de premier. Dat de meeste mensen inmiddels weer stroom hebben, is volgens hem een schrale troost voor degenen die nog in de problemen zitten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De ingang van het huis van de Britse premier Keir Starmer is maandagochtend beschadigd door een brand. De antiterreurpolitie leidt uit voorzorg het onderzoek naar de brand en onderzoekt of er een verband is met twee andere recente branden, meldt de Londense Metropolitan Police. Niemand raakte gewond.
29 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky ziet Donald Trump graag bij eventuele vredesgesprekken met Rusland in Istanbul. De Amerikaanse president zei eerder dat hij "erover nadacht" om naar Turkije te gaan.
6 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft maandag in een tv-toespraak gezworen om "krachtig" te reageren op elke toekomstige "terroristische aanval" in het conflict met Pakistan. Ook waarschuwde hij dat India geen "nucleaire chantage" tolereert van het buurland.
8 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR/AFP) - Hamas heeft de Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander vrijgelaten, heeft de beweging bekendgemaakt. De 21-jarige man is in de Gazastrook overgedragen aan het Internationaal Comité van het Rode Kruis (ICRC). Israël heeft bevestigd dat een gijzelaar is overgedragen aan het Rode Kruis en naar Israëlische strijdkrachten wordt gebracht.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Amerikaans-Israëlische gijzelaar Edan Alexander reist na zijn vrijlating mogelijk naar Qatar voor een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat berichten meerdere Israëlische media. Voorwaarde is wel dat de gezondheidstoestand van Alexander dat toelaat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hulporganisaties zoals UNICEF, Artsen zonder Grenzen (AzG), CARE en Oxfam herhalen hun oproep aan Israël om zijn blokkade van de Gazastrook op te heffen. Dat doen ze nu de internationale voedselwaakhond IPC waarschuwt dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het Kremlin heeft boos gereageerd op Europese druk om voor middernacht op maandag in te stemmen met een bestand. "Rusland accepteert geen ultimatums, dat is ongepast. Je kunt niet op zo'n manier tegen Rusland praten", zei woordvoerder Dmitri Peskov.
11 uur geleden