Tienduizenden Britten al vijf nachten zonder stroom na storm
LONDEN (ANP) - Tienduizenden Britten zitten al bijna een week zonder stroom door de zware storm Arwen, die een spoor van verwoestingen heeft achtergelaten. In de politiek gaan inmiddels stemmen op om het leger in te zetten om te helpen bij het repareren van de schade aan het elektriciteitsnet. Ook ligt de regering onder vuur omdat parlementariërs vinden dat ze slecht zijn geïnformeerd, schrijven Britse media.
De grootschalige stroomuitval treft vooral mensen in het noorden van Engeland en delen van Schotland, maar ook in Wales zijn problemen gemeld. Netbeheerder Electricity North West heeft gewaarschuwd dat sommige huishoudens mogelijk tot vrijdag moeten wachten tot ze weer stroom hebben.
Inwoners van getroffen gebieden maken in de media duidelijk de wanhoop nabij te zijn. "Het is slopend om te proberen warm te blijven en te koken", zei een 39-jarige projectontwikkelaar uit West Allerdean. Een diabetespatiënt uit Kendal zei volgens de BBC in een "erg uitdagende" situatie te zitten. "Ik bewaar mijn medicatie in een koelkast. Die is nu waarschijnlijk niet meer bruikbaar."
Reactie Johnson
De Britse omroep berichtte woensdagmiddag dat bij netbeheerder Northern Powergrid nog 13.000 huishoudens zonder stroom zitten. Bij Electricity North West gaat het om 6000 klanten en ook duizenden andere huishoudens wachten nog tot de elektriciteitsvoorziening wordt hersteld na de storm van eind vorige week.
Premier Boris Johnson verklaarde deze week dat hij meeleeft met gedupeerden. Hij beloofde dat alles wordt gedaan om de problemen zo snel mogelijk te verhelpen. "Het moet verschrikkelijk zijn. Ik meen dat een miljoen huishoudens zonder stroom kwamen te zitten", stelde de premier. Dat de meeste mensen inmiddels weer stroom hebben, is volgens hem een schrale troost voor degenen die nog in de problemen zitten.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.
36 minuten geledenKHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.
3 uur geledenMODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.
5 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Bij droneaanvallen in de regio Moskou zijn drie mensen om het leven gekomen, heeft de gouverneur van dat deel van Rusland zondag gezegd. Volgens hem ging het om een "grootschalige" aanval op het gebied rond de Russische hoofdstad. De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt de aanvallen op X.
8 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
21 uur geleden