Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Britten al vijf nachten zonder stroom na storm

Tienduizenden Britten al vijf nachten zonder stroom na storm

LONDEN (ANP) - Tienduizenden Britten zitten al bijna een week zonder stroom door de zware storm Arwen, die een spoor van verwoestingen heeft achtergelaten. In de politiek gaan inmiddels stemmen op om het leger in te zetten om te helpen bij het repareren van de schade aan het elektriciteitsnet. Ook ligt de regering onder vuur omdat parlementariërs vinden dat ze slecht zijn geïnformeerd, schrijven Britse media.

De grootschalige stroomuitval treft vooral mensen in het noorden van Engeland en delen van Schotland, maar ook in Wales zijn problemen gemeld. Netbeheerder Electricity North West heeft gewaarschuwd dat sommige huishoudens mogelijk tot vrijdag moeten wachten tot ze weer stroom hebben.

Inwoners van getroffen gebieden maken in de media duidelijk de wanhoop nabij te zijn. "Het is slopend om te proberen warm te blijven en te koken", zei een 39-jarige projectontwikkelaar uit West Allerdean. Een diabetespatiënt uit Kendal zei volgens de BBC in een "erg uitdagende" situatie te zitten. "Ik bewaar mijn medicatie in een koelkast. Die is nu waarschijnlijk niet meer bruikbaar."

Reactie Johnson

De Britse omroep berichtte woensdagmiddag dat bij netbeheerder Northern Powergrid nog 13.000 huishoudens zonder stroom zitten. Bij Electricity North West gaat het om 6000 klanten en ook duizenden andere huishoudens wachten nog tot de elektriciteitsvoorziening wordt hersteld na de storm van eind vorige week.

Premier Boris Johnson verklaarde deze week dat hij meeleeft met gedupeerden. Hij beloofde dat alles wordt gedaan om de problemen zo snel mogelijk te verhelpen. "Het moet verschrikkelijk zijn. Ik meen dat een miljoen huishoudens zonder stroom kwamen te zitten", stelde de premier. Dat de meeste mensen inmiddels weer stroom hebben, is volgens hem een schrale troost voor degenen die nog in de problemen zitten.

Meer uit Buitenland

Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

1 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

2 uur geleden
Veel doden bij Israëlische aanval op medisch centrum in Libanon

BEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.

3 uur geleden
Israël: golf van antisemitisme overspoelt Nederland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.

4 uur geleden
Uitgeweken Cubanen hopen op terugkeer en handel in Cuba

MIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.

5 uur geleden
Twee Indiase olietankers passeren Straat van Hormuz

NEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.

5 uur geleden
Iran waarschuwt dat havens in Emiraten doelwit zijn

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft gewaarschuwd dat het alle havens in de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) als doelwit ziet voor de verdediging tegen Israël en de VS. De inwoners van de havensteden zouden er volgens het Iraanse leger moeten vertrekken voor hun veiligheid.

6 uur geleden