
Tienduizenden bij uitvaartdienst afgetreden paus Benedictus XVI
VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - Naar schatting meer dan 50.000 mensen onder wie circa 4000 geestelijken zijn donderdag op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad bijeengekomen voor de uitvaart van de zaterdag overleden paus Benedictus XVI. De uitvaartdienst op het plein voor de kathedraal werd geleid door paus Franciscus die in een rolstoel arriveerde vanwege een aandoening aan een knie. De doodskist werd eerst uit de Sint-Pietersbasiliek naar het plein voor de kathedraal gedragen en is later onder luid applaus weer naar de Sint-Pieter gedragen waar Benedictus zal worden bijgezet.
Hij komt op eigen verzoek te liggen in de crypte onder de Sint-Pieter waar zijn voorganger Johannes Paulus II ook begraven lag. Die is in 2011 verplaatst naar een kapel in de basiliek.
Franciscus volgde Benedictus in 2013 op toen die om gezondheidsredenen terugtrad na acht jaar paus te zijn geweest. De in het zuidoosten van Beieren als Joseph Aloisius Ratzinger geboren paus Benedictus werd 95 jaar. Hij was de eerste paus die aftrad in circa zeshonderd jaar tijd. Het is voor zover bekend voor het eerst dat een paus de begrafenis van zijn voorganger leidt.
Onder de aanwezigen waren de Duitse en de Italiaanse president en premier en het Belgische koningspaar. De Nederlandse regering werd vertegenwoordigd door de ambassadeur in Vaticaanstad. De Nederlandse kardinaal Wim Eijk is ook naar de uitvaartdienst gegaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Palestijnse Hamasbeweging heeft de schietpartij in Jeruzalem geprezen. Volgens Israëlische media kwamen vooralsnog zes mensen om. Ook raakten meerdere mensen ernstig gewond. Volgens Hamas zou de aanslag zijn gepleegd door twee Palestijnse militanten. De organisatie noemde de aanval "een natuurlijke reactie" op de "Israëlische genocide" gericht tegen "onze mensen".
40 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft zich uitgesproken tegen het Amerikaanse besluit om een zwarte lijst te maken met landen die Amerikanen onterecht vastzetten. "China is een rechtsstaat en er is absoluut geen sprake van onrechtmatige detentie", reageerde een woordvoerder van het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje voert de druk op Israël op. Tankers met brandstof voor het Israëlische leger mogen straks niet meer aanmeren en vliegtuigen met defensiematerieel niet overvliegen. Wie rechtstreeks heeft deelgenomen aan de oorlog in Gaza mag Spanje niet meer in, kondigde premier Pedro Sánchez maandag aan.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het dodental door een schietpartij in Jeruzalem is gestegen naar vijf. Dat berichten Israëlische media, waaronder Haaretz en Times of Israel. De ambulancedienst meldde eerder dat er ongeveer vijftien gewonden waren.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Bij een schietpartij in Jeruzalem zijn ongeveer vijftien slachtoffers gevallen, meldt de Israëlische ambulancedienst. Het gaat volgens Israëlische media om gewonden. Volgens de politie zijn de "terroristen geneutraliseerd", waarmee ze bedoelen dat de daders zijn uitgeschakeld.
2 uur geledenWELLINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een Nieuw-Zeelandse vader die bijna vier jaar met zijn drie kinderen op de vlucht was, is maandag doodgeschoten door de politie, aldus de autoriteiten. Tom Phillips, die in december 2021 met zijn drie kinderen vluchtte na een ruzie met zijn ex-partner, overleed in de Waikato-regio op het Noordereiland.
3 uur geledenLONG ISLAND (ANP) - Rick Davies, een van de oprichters van de Britse band Supertramp, is afgelopen zaterdag op 81-jarige leeftijd overleden. Dat heeft de band in een bericht op Facebook gemeld. De zanger kampte al jaren met gezondheidsproblemen. In 2015 werd multipel myeloom, ook wel bekend als de ziekte van Kahler, bij hem vastgesteld.
4 uur geleden