Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden bij pro-Palestijnse betoging in Londen

Tienduizenden bij pro-Palestijnse betoging in Londen

LONDEN (ANP) - Zo'n 20.000 betogers doen zaterdag mee aan een pro-Palestijnse demonstratie in Londen, melden Britse media. Het is de eerste grote demonstratie in Londen sinds het Internationaal Gerechtshof Israël opriep de burgers in Gaza te beschermen.

Organisatoren zeiden vooraf honderdduizenden demonstranten te verwachten. Ook maakte de organisatie zich zorgen over een mogelijk hard politieoptreden. Volgens berichten verloopt het protest grotendeels rustig, al heeft de politie wel enkele arrestaties verricht. Zo werd er iemand opgepakt, omdat die een rookbom zou hebben laten afgaan of vuurwerk zou hebben afgestoken. Ook werd een vrouw aangehouden die racistische leuzen zou hebben geroepen.

Volgens de krant The Guardian doen ook joodse en zionistische groeperingen mee. Zij roepen met spandoeken de Israëlische premier Netanyahu op om tot een staakt-het-vuren te komen.

Sinds er oorlog uitbrak tussen Israël en Hamas in oktober zijn er al meerdere grote pro-Palestijnse betogingen geweest in Londen.

Meer uit Buitenland

Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

53 minuten geleden
Zelensky meldt doden na nacht van zware aanvallen op Oekraïne

KYIV (ANP) - Russische aanvallen door heel Oekraïne hebben volgens president Volodymyr Zelensky aan zeker vier mensen het leven gekost. Dertig mensen raakten gewond. "De meeste doelen zijn burgerinfrastructuur in steden", schrijft hij op X.

3 uur geleden
Duitse minister: alvast mijnenjager richting Straat van Hormuz

BERLIJN (ANP) - Duitsland stuurt een mijnenjager en een bevoorradings- en commandoschip naar de Middellandse Zee om zich voor te bereiden op mogelijke inzet in de Straat van Hormuz, zegt minister van Defensie Boris Pistorius in de Rheinische Post. Wanneer de schepen vertrekken, zegt hij niet.

3 uur geleden
Top over afbouw fossiele brandstoffen begonnen in Colombia

SANTA MARTA (ANP) - In de Colombiaanse kustplaats Santa Marta is vrijdag de eerste internationale conferentie over de afbouw van fossiele brandstoffen begonnen, die Colombia samen met Nederland organiseert. Voor de zesdaagse conferentie hebben zich 56 landen aangemeld, zei de Colombiaanse milieuminister Irene Vélez Torres bij aanvang. Samen zijn die landen goed voor zo'n 20 procent van de wereldwijde productie van fossiele brandstoffen en 30 procent van de mondiale vraag.

13 uur geleden
Doden in Gaza bij Israëlische aanvallen, onder wie politieagenten

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Ten minste twaalf mensen zijn vrijdag omgekomen bij Israëlische aanvallen in Gaza, zeggen de autoriteiten in het gebied. Onder hen zouden ook zes politieagenten zijn geweest.

13 uur geleden
Trump wil doodstraf op federaal niveau uitbreiden

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie wil de doodstraf op federaal niveau uitbreiden en het ook mogelijk maken om die uit te voeren met een vuurpeloton, door elektrocutie of verstikking met een gas. President Donald Trump beloofde daar eerder werk van te gaan maken tijdens zijn tweede termijn.

14 uur geleden
ABC News: zondag mogelijk overleg tussen VS en Iran in Islamabad

ISLAMABAD (ANP) - Amerikaanse en Iraanse delegaties treffen elkaar "mogelijk" zondag in Islamabad, aldus een Pakistaanse vertegenwoordiger tegen de Amerikaanse zender ABC News. De Iraniërs en de Amerikanen zouden zaterdag eerst afzonderlijk met Pakistaanse onderhandelaars praten, en als dat goed gaat houden ze de dag erna directe gesprekken, aldus de zender.

14 uur geleden