Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden bij pro-Palestijnse betoging in Londen

Tienduizenden bij pro-Palestijnse betoging in Londen

LONDEN (ANP) - Zo'n 20.000 betogers doen zaterdag mee aan een pro-Palestijnse demonstratie in Londen, melden Britse media. Het is de eerste grote demonstratie in Londen sinds het Internationaal Gerechtshof Israël opriep de burgers in Gaza te beschermen.

Organisatoren zeiden vooraf honderdduizenden demonstranten te verwachten. Ook maakte de organisatie zich zorgen over een mogelijk hard politieoptreden. Volgens berichten verloopt het protest grotendeels rustig, al heeft de politie wel enkele arrestaties verricht. Zo werd er iemand opgepakt, omdat die een rookbom zou hebben laten afgaan of vuurwerk zou hebben afgestoken. Ook werd een vrouw aangehouden die racistische leuzen zou hebben geroepen.

Volgens de krant The Guardian doen ook joodse en zionistische groeperingen mee. Zij roepen met spandoeken de Israëlische premier Netanyahu op om tot een staakt-het-vuren te komen.

Sinds er oorlog uitbrak tussen Israël en Hamas in oktober zijn er al meerdere grote pro-Palestijnse betogingen geweest in Londen.

Meer uit Buitenland

Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

41 minuten geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

8 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

14 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

15 uur geleden
Lagere straf voor Zuid-Koreaanse oud-premier Han

SEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.

18 uur geleden
Vermeende afscheidsbrief Jeffrey Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.

19 uur geleden
Regering-Trump haalt uit naar Europa in nieuw terrorismebeleid

WASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.

19 uur geleden