Tienduizenden bij demonstratie in Londen voor de Palestijnen
LONDEN (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in Londen de straat op gegaan tijdens een pro-Palestijnse demonstratie. De politie schat dat er ongeveer 30.000 demonstranten op de been waren, de organisatoren spreken van 200.000 tot 250.000 actievoerders. De protestmars leidde naar de Israëlische ambassade in de Britse hoofdstad. Ongeveer tien mensen zijn aangehouden, onder wie een man met een antisemitische poster, meldt de politie.
Toen agenten de man wilden meenemen, werden ze aangevallen. Zes mensen werden gearresteerd. Anderen zijn aangehouden omdat ze bijvoorbeeld weigerden gezichtsbedekking af te doen. Demonstranten riepen leuzen als "staakt-het-vuren nu" en "Free Palestine".
De demonstratie is georganiseerd door Palestine Solidarity Campaign, die oproept tot een wapenstilstand in de Gazastrook. Oud-Labourleider Jeremy Corbyn was een van de deelnemers, zo is te zien op beelden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
37 minuten geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
45 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
1 uur geledenAMMAN (ANP/RTR/AFP) - Ook de Jordaanse koning Abdullah is uitgenodigd om deel te nemen aan de Raad van Vrede van de Amerikaanse president Donald Trump. De Verenigde Staten willen dat deze raad toezicht houdt op het toekomstige Palestijnse technocratische bestuur in de Gazastrook.
1 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Syrische staatsmedia zeggen dat de door Koerden geleide SDF twee belangrijke bruggen over de rivier de Eufraat heeft vernietigd, in de noordelijke regio Raqqa. Syrische regeringstroepen rukken sinds kort op in het noorden van het land en controleren nu gebieden die meer dan een decennium in Koerdische handen waren.
2 uur geledenMAKASSAR (ANP) - De Indonesische autoriteiten hebben wrakstukken gevonden van het vliegtuig dat vermist raakte in de provincie Zuid-Sulawesi. Naar de elf inzittenden wordt nog gezocht.
6 uur geleden