Tienduizenden bij demonstratie in Londen voor de Palestijnen
LONDEN (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in Londen de straat op gegaan tijdens een pro-Palestijnse demonstratie. De politie schat dat er ongeveer 30.000 demonstranten op de been waren, de organisatoren spreken van 200.000 tot 250.000 actievoerders. De protestmars leidde naar de Israëlische ambassade in de Britse hoofdstad. Ongeveer tien mensen zijn aangehouden, onder wie een man met een antisemitische poster, meldt de politie.
Toen agenten de man wilden meenemen, werden ze aangevallen. Zes mensen werden gearresteerd. Anderen zijn aangehouden omdat ze bijvoorbeeld weigerden gezichtsbedekking af te doen. Demonstranten riepen leuzen als "staakt-het-vuren nu" en "Free Palestine".
De demonstratie is georganiseerd door Palestine Solidarity Campaign, die oproept tot een wapenstilstand in de Gazastrook. Oud-Labourleider Jeremy Corbyn was een van de deelnemers, zo is te zien op beelden.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin brengt komende week een bezoek aan China, meldt het Kremlin. Het bezoek staat gepland voor dinsdag en woensdag.
16 minuten geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse wapenleveringen aan Taiwan zijn altijd een hoeksteen van regionale vrede en stabiliteit geweest en wettelijk vastgelegd. Dat zei de Taiwanese viceminister van Buitenlandse Zaken Chen Ming-chi zaterdag. Taiwan zal blijven communiceren met de Verenigde Staten en de situatie rond verdere wapenleveringen vanuit Amerikaans perspectief begrijpen, vertelde hij verslaggevers in Taipei.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
11 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
12 uur geleden