Tienduizenden bij demonstratie in Londen voor de Palestijnen
LONDEN (ANP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in Londen de straat op gegaan tijdens een pro-Palestijnse demonstratie. De politie schat dat er ongeveer 30.000 demonstranten op de been waren, de organisatoren spreken van 200.000 tot 250.000 actievoerders. De protestmars leidde naar de Israëlische ambassade in de Britse hoofdstad. Ongeveer tien mensen zijn aangehouden, onder wie een man met een antisemitische poster, meldt de politie.
Toen agenten de man wilden meenemen, werden ze aangevallen. Zes mensen werden gearresteerd. Anderen zijn aangehouden omdat ze bijvoorbeeld weigerden gezichtsbedekking af te doen. Demonstranten riepen leuzen als "staakt-het-vuren nu" en "Free Palestine".
De demonstratie is georganiseerd door Palestine Solidarity Campaign, die oproept tot een wapenstilstand in de Gazastrook. Oud-Labourleider Jeremy Corbyn was een van de deelnemers, zo is te zien op beelden.
Meer uit Buitenland
BAGDAD (ANP/AFP/RTR) - Een luchtaanval in het noorden van Irak heeft aan vier strijders van de groep Kata'ib al-Imam Ali het leven gekost, heeft de groep zelf bekendgemaakt. De aanval zou het werk zijn geweest van de Verenigde Staten.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran gaat door met aanvallen zolang dat nodig is. Dat zei de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi tegen het Amerikaanse PBS News. Ook gaf hij aan dat onderhandelingen met de Verenigde Staten over de oorlog niet langer op de agenda staan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft in de nacht van maandag op dinsdag opnieuw Libanon aangevallen, melden Libanese staatsmedia. Het gaat om luchtaanvallen in het zuiden en oosten van Libanon.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde tijdens een persconferentie op zijn golfclub in Doral wat hij eerder die dag tegen CBS News zei: dat de oorlog met Iran "snel voorbij" zal zijn. De Iraanse Revolutionaire Garde reageerde daarop dat zij het einde van de oorlog zullen bepalen.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
7 uur geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
9 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
11 uur geleden