Tienduizenden betogers in Wenen tegen coalitie met rechtse FPÖ
WENEN (ANP/DPA/RTR) - Enkele tienduizenden mensen zijn donderdag in Wenen de straat op gegaan om te protesteren tegen de vorming van een Oostenrijkse regering onder leiding van de radicaalrechtse FPÖ. Tijdens de demonstratie werd bekend dat de FPÖ en de conservatieve ÖVP formeel zijn overeengekomen om coalitiebesprekingen aan te gaan.
De demonstranten bij de bondskanselarij in Wenen hielden borden en spandoeken omhoog met boodschappen als "We willen geen extreemrechts Oostenrijk" en "Nooit meer is nu".
Veel leuzen waren gericht tegen FPÖ-leider Herbert Kickl als mogelijke volgende kanselier. De menigte joelde toen het nieuws bekend werd dat de FPÖ en de ÖVP coalitieonderhandelingen gaan beginnen.
De demonstratie was georganiseerd door sociale, kerkelijke, milieu- en vluchtelingenorganisaties. "Er dreigt een autoritaire aanval op de democratie, de mensenrechten, de milieubescherming en de sociale cohesie in ons land", zeiden ze in hun oproep tot protest. Ook linkse partijen sloten zich aan bij het protest.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.
4 uur geledenBEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.
11 uur geleden