Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden betogers in Wenen tegen coalitie met rechtse FPÖ

Tienduizenden betogers in Wenen tegen coalitie met rechtse FPÖ

WENEN (ANP/DPA/RTR) - Enkele tienduizenden mensen zijn donderdag in Wenen de straat op gegaan om te protesteren tegen de vorming van een Oostenrijkse regering onder leiding van de radicaalrechtse FPÖ. Tijdens de demonstratie werd bekend dat de FPÖ en de conservatieve ÖVP formeel zijn overeengekomen om coalitiebesprekingen aan te gaan.

De demonstranten bij de bondskanselarij in Wenen hielden borden en spandoeken omhoog met boodschappen als "We willen geen extreemrechts Oostenrijk" en "Nooit meer is nu".

Veel leuzen waren gericht tegen FPÖ-leider Herbert Kickl als mogelijke volgende kanselier. De menigte joelde toen het nieuws bekend werd dat de FPÖ en de ÖVP coalitieonderhandelingen gaan beginnen.

De demonstratie was georganiseerd door sociale, kerkelijke, milieu- en vluchtelingenorganisaties. "Er dreigt een autoritaire aanval op de democratie, de mensenrechten, de milieubescherming en de sociale cohesie in ons land", zeiden ze in hun oproep tot protest. Ook linkse partijen sloten zich aan bij het protest.

Meer uit Buitenland

Kremlin verwacht snel telefoontje tussen Poetin en Trump

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin verwacht dat de Russische president Vladimir Poetin snel weer gaat bellen met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump. De twee spraken elkaar zondag ook al, voordat Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving voor gesprekken over het beëindigen van de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

22 minuten geleden
Thailand beschuldigt Cambodja van schending staakt-het-vuren

BANGKOK (ANP/AFP/RTR) - De Thaise krijgsmacht beschuldigt Cambodja ervan het staakt-het-vuren tussen de landen te hebben geschonden met meer dan 250 drones. Het huidige bestand ging afgelopen zaterdag in, na bijna drie weken van dodelijke gevechten aan de grens.

1 uur geleden
VS willen volgens Zelensky 15 jaar veiligheidsgaranties bieden

KYIV (ANP/RTR/AFP) - In het zondag besproken ontwerp voor een vredesregeling tussen Oekraïne en Rusland bieden de VS volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky veiligheidsgaranties voor zijn land gedurende vijftien jaar. Zelensky zei daarbij dat hij zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump om garanties tot vijftig jaar had gevraagd. Hij hoopt op langere garanties en dat die onmiddellijk ingaan wanneer een vredesregeling wordt gesloten.

1 uur geleden
Theater in bezet Marioepol heropend na verwoestend bombardement

MARIOEPOL (ANP/AFP) - De autoriteiten in het bezette Oekraïense Marioepol hebben een theater heropend dat in 2022 na een verwoestend bombardement symbool werd van de Russische omsingeling van de stad. Marioepol werd aan het begin van de Russische inval na een belegering van drie maanden ingenomen.

2 uur geleden
Toppoliticus in Moskou looft vooruitgang gesprekken Oekraïne

MOSKOU (ANP/DPA) - Een vicevoorzitter van het Russische hogerhuis en autoriteit op het gebied van buitenlandse politiek, Konstantin Kosatsjev, vindt de gesprekken afgelopen weekend over de beëindiging van de oorlog in Oekraïne hoopgevend. De Amerikaanse president Donald Trump sprak met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervolgens met de president van Oekraïne, Volodymyr Zelensky.

2 uur geleden
China waarschuwt na begin oefeningen Taiwan niet te steunen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt "externe krachten" Taiwan niet te steunen, kort nadat Beijing militaire oefeningen was begonnen rondom dat eiland. Elke poging om de hereniging van Taiwan met het vasteland van China te stoppen zal mislukken, aldus een woordvoerder.

3 uur geleden
Hooggerechtshof Israël schort verbod militaire zender op

TEL AVIV (ANP/DPA) - Het Israëlische hooggerechtshof heeft een door de regering aangekondigd verbod van een publieke omroep van de strijdkrachten, Galei Zahal, voorlopig opgeschort. Van de ultrarechtse minister van Defensie Israel Katz moet de zender uiterlijk 1 maart stoppen.

3 uur geleden