Tienduizenden betogen tegen premier Tsjechië
PRAAG (ANP/RTR/DPA) - Tienduizenden demonstranten zijn in Tsjechië de straat opgegaan om te demonstreren tegen premier Andrej Babis. De Tsjechische autoriteiten onderzoeken of die steenrijke politicus zich schuldig heeft gemaakt aan gesjoemel met EU-subsidies.
De organisatoren van het protest stellen dat zo'n 60.000 mensen protesteerden op het Wenceslausplein in Praag. "Een leugenaar waar onderzoek naar wordt gedaan zou geen premier moeten zijn", zei een lid van de actiegroep Miljoen Momenten voor Democratie tegen de menigte.
Babis wordt ervan beschuldigd onrechtmatig te hebben geprofiteerd van EU-subsidies. Hij houdt zelf vol niets te hebben misdaan. Het Openbaar Ministerie maakte eerder dit jaar bekend dat het onderzoek naar de premier was stopgezet, maar dat is vorige week heropend door de hoogste aanklager in het land.
De premier kreeg onlangs nog een andere tegenslag te verduren. Volgens berichten in Tsjechische media zou de Europese Commissie hem belangenverstrengeling verwijten. Dat zou tot gevolg kunnen hebben dat EU-subsidies terugbetaald moeten worden die aan zijn concern zijn verleend. Babis plaatste zijn bedrijf twee jaar geleden in een trustfonds.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP/RTR) - Het internationale recht geldt ook voor Groenland, onderstreept voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump het eiland te annexeren. Dat deed ze in een toespraak tijdens de ceremonie waarbij het voorzitterschap van de EU werd overgedragen aan Cyprus.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio heeft aangekondigd dat hij volgende week met Denemarken praat over Groenland. President Donald Trump heeft de afgelopen dagen herhaald dat hij Groenland, onderdeel van het Deense koninkrijk, bij zijn land wil voegen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De VS hebben een plan voor Venezuela. Dat zei buitenlandminister Marco Rubio na afloop van een briefing met leden van de Amerikaanse Senaat. Volgens de bewindsman is van "improvisatie" geen sprake en willen de VS niet dat Venezuela "in chaos verzeild raakt".
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Republikeinse voorzitter van het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden zegt dat naar diplomatieke manieren wordt gekeken voor een Amerikaanse overname van Groenland. "Ik denk niet dat iemand het heeft over het gebruik van militaire kracht", aldus voorzitter Mike Johnson.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Moskou heeft de inbeslagname door de VS van een olietanker die nabij IJsland voer onder Russische vlag sterk veroordeeld. Volgens het Kremlin heeft onder het maritiem recht "geen enkele staat het recht" zich te bemoeien met "vaartuigen die rechtmatig geregistreerd staan onder jurisdictie van andere staten". De Russische parlementariër Andrej Klisjas noemde de inbeslagname woensdag "regelrecht piraterij", aldus staatspersbureau Tass.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland heeft een onderzeeër en andere marineschepen ingezet om een lege olietanker te beschermen tegen de Amerikaanse krijgsmacht. Amerikaanse media en persbureau Reuters melden dat de VS bezig zijn om het schip in beslag te nemen.
12 uur geledenALEPPO (ANP/AFP) - Het Syrische leger is begonnen met het bombarderen van Koerdische wijken in Aleppo. De regering had die gebieden eerder op de ochtend al tot 'militaire zones' verklaard, waarna duizenden burgers de wijken verlieten.
12 uur geleden