Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden betogen tegen premier Tsjechië

Tienduizenden betogen tegen premier Tsjechië

PRAAG (ANP/RTR/DPA) - Tienduizenden demonstranten zijn in Tsjechië de straat opgegaan om te demonstreren tegen premier Andrej Babis. De Tsjechische autoriteiten onderzoeken of die steenrijke politicus zich schuldig heeft gemaakt aan gesjoemel met EU-subsidies.

De organisatoren van het protest stellen dat zo'n 60.000 mensen protesteerden op het Wenceslausplein in Praag. "Een leugenaar waar onderzoek naar wordt gedaan zou geen premier moeten zijn", zei een lid van de actiegroep Miljoen Momenten voor Democratie tegen de menigte.

Babis wordt ervan beschuldigd onrechtmatig te hebben geprofiteerd van EU-subsidies. Hij houdt zelf vol niets te hebben misdaan. Het Openbaar Ministerie maakte eerder dit jaar bekend dat het onderzoek naar de premier was stopgezet, maar dat is vorige week heropend door de hoogste aanklager in het land.

De premier kreeg onlangs nog een andere tegenslag te verduren. Volgens berichten in Tsjechische media zou de Europese Commissie hem belangenverstrengeling verwijten. Dat zou tot gevolg kunnen hebben dat EU-subsidies terugbetaald moeten worden die aan zijn concern zijn verleend. Babis plaatste zijn bedrijf twee jaar geleden in een trustfonds.

Meer uit Buitenland

Protest in Genève tegen G7 mondt uit in confrontatie met politie

GENÈVE (ANP/AFP/RTR/DPA) - In Genève is een demonstratie tegen de aankomende G7-top uitgelopen op een confrontatie met de politie. Demonstranten gooiden met flessen, stenen, stukken beton en vuurwerk naar de politie, die reageerde met traangas en waterkanonnen.

30 minuten geleden
Zeker zes doden na botsing helikopters boven Rio de Janeiro

RIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een botsing tussen twee helikopters boven de Braziliaanse stad Rio de Janeiro zijn zeker zes mensen om het leven gekomen, meldt de brandweer.

31 minuten geleden
Zwitsers verwerpen bevolkingslimiet in referendum

BERN (ANP) - Er komt geen bevolkingslimiet in Zwitserland. De Zwitserse bevolking heeft een voorstel daartoe verworpen in een referendum. 55 procent stemde tegen het plan.

2 uur geleden
Israël negeert bestand in Gaza met nieuwe dodelijke aanvallen

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen en geweervuur ​​hebben zondag minstens zes Palestijnen in de Gazastrook het leven gekost, aldus lokale gezondheidsfunctionarissen.

3 uur geleden
Iran trekt onderhandelingen met VS in twijfel na aanval

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Na de nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon trekt de Iraanse onderhandelaar Mohammed Bagher Ghalibaf de onderhandelingen met de Verenigde Staten in twijfel, net nu een deal tussen de beide landen dichtbij leek. In een bericht op X schrijft hij dat het "niet mogelijk is om door te gaan op de ingeslagen weg".

5 uur geleden
Israël voert aanvallen uit op zuidelijke buitenwijken van Beiroet

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft opnieuw aanvallen uitgevoerd op de zuidelijke buitenwijken van Beiroet, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Volgens de Libanese autoriteiten zijn daarbij zeker drie mensen omgekomen.

7 uur geleden
Functionaris Iran: deal met VS omvat verdunning verrijkt uranium

TEHERAN (ANP/RTR) - In het concept van de deal met de Verenigde Staten staat dat Iran zijn hoogverrijkt uranium zal verdunnen, aldus een Iraanse topfunctionaris. Door uranium te vermengen met ander materiaal ontstaat een product dat een lager verrijkingsniveau heeft en niet geschikt is voor kernwapens. Iran heeft volgens het Iraanse persbureau Fars nog niet definitief ingestemd.

8 uur geleden