Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden betogen tegen premier Tsjechië

Tienduizenden betogen tegen premier Tsjechië

PRAAG (ANP/RTR/DPA) - Tienduizenden demonstranten zijn in Tsjechië de straat opgegaan om te demonstreren tegen premier Andrej Babis. De Tsjechische autoriteiten onderzoeken of die steenrijke politicus zich schuldig heeft gemaakt aan gesjoemel met EU-subsidies.

De organisatoren van het protest stellen dat zo'n 60.000 mensen protesteerden op het Wenceslausplein in Praag. "Een leugenaar waar onderzoek naar wordt gedaan zou geen premier moeten zijn", zei een lid van de actiegroep Miljoen Momenten voor Democratie tegen de menigte.

Babis wordt ervan beschuldigd onrechtmatig te hebben geprofiteerd van EU-subsidies. Hij houdt zelf vol niets te hebben misdaan. Het Openbaar Ministerie maakte eerder dit jaar bekend dat het onderzoek naar de premier was stopgezet, maar dat is vorige week heropend door de hoogste aanklager in het land.

De premier kreeg onlangs nog een andere tegenslag te verduren. Volgens berichten in Tsjechische media zou de Europese Commissie hem belangenverstrengeling verwijten. Dat zou tot gevolg kunnen hebben dat EU-subsidies terugbetaald moeten worden die aan zijn concern zijn verleend. Babis plaatste zijn bedrijf twee jaar geleden in een trustfonds.

Meer uit Buitenland

Festivalterrein in Washington geëvacueerd wegens zwaar onweer

WASHINGTON (ANP) - Het festivalterrein op de National Mall in Washington, waar het 250-jarige bestaan van de Verenigde Staten zaterdag groots gevierd zou worden, is ontruimd wegens zware onweersbuien. Een paar uur voordat president Donald Trump zijn, naar eigen zeggen, "hele lange" toespraak zou houden, werd het festivalterrein geteisterd door harde windstoten en naderende bliksem.

1 uur geleden
Poetin en Trump bellen over situatie in Oekraïne

MOSKOU (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump hebben volgens het Kremlin zaterdag bijna anderhalf uur lang gebeld. Dat melden Russische media. De twee bespraken de situatie in Oekraïne in de aanloop naar de NAVO-top in Ankara komende week.

3 uur geleden
Mexico neemt maatregelen tegen WK-drukte na verstikkingsdoden

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - Mexico-Stad neemt maatregelen tegen te grote drukte op plekken waar de WK-wedstrijd Mexico-Engeland vertoond zal worden. Afgelopen week vielen er na de 2-0-winst tegen Ecuador vier doden doordat ze in de verdrukking waren gekomen in het feestgedruis na de wedstrijd. Meer dan 1 miljoen mensen trokken in Mexico-Stad de straat op om de winst op Ecuador te vieren.

5 uur geleden
Dodental aardbeving Venezuela opgelopen tot bijna 3000

CARACAS (ANP/AFP) - Het dodental van de aardbevingen in Venezuela eind juni is opgelopen tot 2954. Dat melden de autoriteiten.

6 uur geleden
Zelensky claimt controle over Zwarte Zee

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat Oekraïne de controle heeft over de Zwarte Zee. In een bericht op X spreekt hij van "een overwinning waarvan velen geloofden dat deze onmogelijk was".

10 uur geleden
Zelensky feliciteert VS met 250 jaar onafhankelijkheid

KYIV/MOSKOU (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft de Verenigde Staten gefeliciteerd met het 250-jarig jubileum van de Amerikaanse onafhankelijkheid. In een bericht op X spreekt hij van de jaardag van "een van de meest toonaangevende, krachtigste en invloedrijkste dromen" sinds mensenheugenis: de 'American Dream'.

11 uur geleden
AfD herkiest leiders op partijcongres in Erfurt

ERFURT (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft op een partijcongres in Erfurt de twee leiders van de groeiende partij herkozen. Alice Weidel en Tino Chrupalla kregen ruime steun in de stemmingen, Chrupalla verwierf 70 en Weidel ruim 80 procent van de stemmen. Volgens de krant Bild was de uitslag een tegenvaller voor Chrupalla die op meer aanhang had gerekend.

13 uur geleden