Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden betogen tegen premier Tsjechië

Tienduizenden betogen tegen premier Tsjechië

PRAAG (ANP/RTR/DPA) - Tienduizenden demonstranten zijn in Tsjechië de straat opgegaan om te demonstreren tegen premier Andrej Babis. De Tsjechische autoriteiten onderzoeken of die steenrijke politicus zich schuldig heeft gemaakt aan gesjoemel met EU-subsidies.

De organisatoren van het protest stellen dat zo'n 60.000 mensen protesteerden op het Wenceslausplein in Praag. "Een leugenaar waar onderzoek naar wordt gedaan zou geen premier moeten zijn", zei een lid van de actiegroep Miljoen Momenten voor Democratie tegen de menigte.

Babis wordt ervan beschuldigd onrechtmatig te hebben geprofiteerd van EU-subsidies. Hij houdt zelf vol niets te hebben misdaan. Het Openbaar Ministerie maakte eerder dit jaar bekend dat het onderzoek naar de premier was stopgezet, maar dat is vorige week heropend door de hoogste aanklager in het land.

De premier kreeg onlangs nog een andere tegenslag te verduren. Volgens berichten in Tsjechische media zou de Europese Commissie hem belangenverstrengeling verwijten. Dat zou tot gevolg kunnen hebben dat EU-subsidies terugbetaald moeten worden die aan zijn concern zijn verleend. Babis plaatste zijn bedrijf twee jaar geleden in een trustfonds.

Meer uit Buitenland

EU-ministers verwerpen tolplan Trump voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken, onder wie minister Tom Berendsen, zijn faliekant tegen tolheffing in de Straat van Hormuz. Dat is maandag duidelijk geworden na de vergadering van de ministers in Brussel.

47 minuten geleden
Trump wil dat zus overleden Graham hem vervangt in Senaat

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat de zus van de overleden senator Lindsey Graham hem voorlopig vervangt. Hij zegt dat te hebben aanbevolen aan de gouverneur van South Carolina, waar Graham vandaan komt. "Dit zou een prachtig eerbetoon zijn aan Lindsey, die zielsveel van haar hield."

50 minuten geleden
Hongaars parlement stemt voor afzetting president Sulyok

BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Het Hongaarse parlement heeft ingestemd met een grondwetswijziging waarmee president Tamás Sulyok uit zijn ambt wordt gezet. Premier Péter Magyar ziet Sulyok als een "marionet" van de vorige premier Viktor Orbán.

1 uur geleden
Minister Rubio: ICC in Den Haag voert oorlog tegen ons land

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister Marco Rubio van Buitenlandse Zaken bevestigt dat zijn land een grote campagne start om het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag aan te pakken. Hij zei in een videoboodschap dat "de ICC en vrienden van het hof een oorlog voeren tegen ons land" en daarbij de "zogenaamde internationale wetgeving" misbruiken.

1 uur geleden
EU-ministers praten na zomer verder over sancties tegen Israël

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers gaan na de zomer verder praten over eventuele handelsmaatregelen tegen producten uit illegale Israëlische nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. "We hopen dan weer een volgende stap te kunnen zetten", zei buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) na afloop van een vergadering met EU-buitenlandministers in Brussel.

2 uur geleden
Code oranje voor brandgevaar in Vlaamse natuurgebieden

BRUSSEL (ANP/BELGA) - In Vlaanderen is de code voor brandgevaar in natuurgebieden opgeschroefd van geel (gevaar) naar oranje (zeer gevaarlijk). Dat meldt de Vlaamse minister van Omgeving Jo Brouns.

2 uur geleden
Europese landen vormen coalitie tegen ballistische raketten

PARIJS (ANP) - Nederland, Oekraïne en acht andere Europese landen vormen een coalitie om zich beter te kunnen verdedigen tegen de snelste Russische raketten. Dat is besloten tijdens overleg van Oekraïne-bondgenoten in Parijs.

2 uur geleden