Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Australiërs op de been tegen politiegeweld

Tienduizenden Australiërs op de been tegen politiegeweld

SYDNEY (ANP/RTR) - Tienduizenden Australiërs zijn zaterdag in het hele land de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme en politiegeweld. Directe aanleiding is de fatale arrestatie van de zwarte Amerikaan George Floyd op 25 mei in Minneapolis.

De rechtbank in de deelstaat New South Wales had vanwege de coronamaatregelen een verbod op de demonstratie in Sydney opgelegd, maar dat werd later door het hof van beroep vernietigd. In Sydney liepen duizenden mensen onder zware politiebegeleiding door de stad. De demonstranten riepen ook op om een eind te maken aan de vele mishandelingen door de politie van Aboriginals en andere groepen oorspronkelijke bewoners. De demonstratie verliep vreedzaam. De politie heeft een demonstrant gearresteerd.

In de stad Brisbane waren volgens schattingen van de politie rmeer dan 10.0000 mensen op de been. In Melbourne kwamen ruim 5000 mensen bij elkaar. De organisatoren lazen daar een lange lijst met namen van inheemse Australiërs voor die of door de politie zijn gedood of die in gevangenschap zijn gestorven.

De Australische premier Scott Morrison riep mensen vrijdag op om vanwege het coronavirus niet deel te nemen aan de Black Lives Matter-protesten. In Australië zijn massabijeenkomsten verboden om verspreiding van het virus tegen te gaan.

Meer uit Buitenland

Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

50 minuten geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

1 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

1 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

2 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

2 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

4 uur geleden
Rutte verwacht mijnenjagers, fregatten of radars van Nederland

WASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte verwacht dat Nederland bijvoorbeeld "mijnenjagers, fregatten of radartechnologie" bijdraagt aan een missie om de scheepvaart door de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. De Europese bondgenoten schoten de Verenigde Staten wat traag te hulp, maar leveren inmiddels "alles waar de Amerikanen om vragen", verzekerde Rutte op bezoek in de VS na klachten en dreigementen van president Donald Trump.

4 uur geleden