Tienduizenden Amerikanen in stad Jackson zonder drinkwater
JACKSON (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Jackson in de staat Mississippi is een watercrisis uitgebroken. Een waterzuiveringsinstallatie werkt niet goed meer, waardoor een groot deel van de stad de komende dagen zonder veilig drinkwater zit. In de stad en omgeving wonen 180.000 mensen. De gouverneur van Mississippi heeft de noodsituatie uitgeroepen en de nationale garde opgeroepen om te helpen.
Dinsdag vervoerden tien vrachtwagens veilig drinkwater naar de stad en woensdag worden er nog eens 108 vrachtwagens verwacht. Op verschillende punten wordt ook drinkwater in flessen uitgedeeld.
Het afgelopen weekend viel er een record aan neerslag in het gebied waardoor overstromingen ontstonden. De overstromingen zorgden er maandag voor dat er water de zuiveringsinstallatie in kon lekken. Daardoor veranderde de chemische samenstelling van het water, zodat het zuiveringsproces niet adequaat was voor veilig drinkwater. Daarom moest de installatie maandag worden gesloten.
Dinsdag zorgde een noodteam ervoor dat de installatie voor 40 procent werkte, woensdag wordt een extra pomp ingezet waarmee de autoriteiten hopen de capaciteit van de installatie verder te verhogen.
De installatie kampt al langer met problemen. De gouverneur van Mississippi en de burgemeester van Jackson beschuldigen elkaar van mismanagement en een gebrek aan investeringen. Al voor de sluiting maandag kregen inwoners van Jackson het advies water uit de kraan te koken voordat ze het gebruikten.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
1 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
1 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten verminderen hun troepental in Europa niet met 9000, maar met 5000 militairen. Het grootste deel ervan zou in Polen worden gelegerd, zegt een hoge NAVO-bron. De Amerikaanse president Donald Trump meldde eerder 5000 troepen uit Duitsland terug te trekken uit woede over kritiek uit Berlijn op de oorlog tegen Iran. Meerdere media meldden dat daarnaast 4000 Amerikanen in Polen bij hun aanstaande vertrek niet zouden worden afgelost.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het luchtalarm dat in 2028 verdwijnt, moet worden vervangen door een alternatief systeem. Dat zei justitieminister David van Weel (VVD) dinsdag. Het systeem moet nog worden uitgekozen, maar het kan volgens de minister voor 2028 actief zijn.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De Congolese medicus en winnaar van de Nobelprijs voor de Vrede (2018) Denis Mukwege heeft er bij de rebellenbeweging M23 en andere "bezetters" op aangedrongen het vliegveld van de stad Goma in het noordoosten van de Democratische Republiek Congo te heropenen. Dit is volgens hem nodig voor de strijd tegen de uitbraak van het ebolavirus in dat deel van Afrika.
3 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - De Spaanse oud-premier José Luis Rodríguez Zapatero, naar wie een onderzoek loopt voor misstanden, heeft in een videoboodschap zijn onschuld bepleit. "Ik wil nogmaals benadrukken dat al mijn publieke en privéactiviteiten altijd met absoluut respect voor de wet zijn uitgevoerd."
3 uur geleden