Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tienduizenden Amerikanen in stad Jackson zonder drinkwater

Tienduizenden Amerikanen in stad Jackson zonder drinkwater

JACKSON (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Jackson in de staat Mississippi is een watercrisis uitgebroken. Een waterzuiveringsinstallatie werkt niet goed meer, waardoor een groot deel van de stad de komende dagen zonder veilig drinkwater zit. In de stad en omgeving wonen 180.000 mensen. De gouverneur van Mississippi heeft de noodsituatie uitgeroepen en de nationale garde opgeroepen om te helpen.

Dinsdag vervoerden tien vrachtwagens veilig drinkwater naar de stad en woensdag worden er nog eens 108 vrachtwagens verwacht. Op verschillende punten wordt ook drinkwater in flessen uitgedeeld.

Het afgelopen weekend viel er een record aan neerslag in het gebied waardoor overstromingen ontstonden. De overstromingen zorgden er maandag voor dat er water de zuiveringsinstallatie in kon lekken. Daardoor veranderde de chemische samenstelling van het water, zodat het zuiveringsproces niet adequaat was voor veilig drinkwater. Daarom moest de installatie maandag worden gesloten.

Dinsdag zorgde een noodteam ervoor dat de installatie voor 40 procent werkte, woensdag wordt een extra pomp ingezet waarmee de autoriteiten hopen de capaciteit van de installatie verder te verhogen.

De installatie kampt al langer met problemen. De gouverneur van Mississippi en de burgemeester van Jackson beschuldigen elkaar van mismanagement en een gebrek aan investeringen. Al voor de sluiting maandag kregen inwoners van Jackson het advies water uit de kraan te koken voordat ze het gebruikten.

Meer uit Buitenland

EU-leiding verwelkomt lening van 90 miljard euro aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.

1 uur geleden
Ook 20e sanctiepakket voor Rusland rond na staken Hongaars verzet

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.

1 uur geleden
VN: 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door oorlog

BANGKOK (ANP/RTR) - Meer dan 30 miljoen mensen vallen terug in bittere armoede door de gevolgen van de oorlog die Israël en de VS tegen Iran zijn begonnen. Dit stelt de chef van het VN-ontwikkelingsprogramma, de voormalige Belgische premier Alexander De Croo.

1 uur geleden
Hongarije en Slowakije ontvangen weer Russische olie

BOEDAPEST/BRATISLAVA (ANP/RTR) - Hongarije en Slowakije hebben de eerste leveringen Russische olie ontvangen sinds de heropening van de Droezjba-pijpleiding. Sinds woensdag stroomt er weer olie door de pijpleidingen in Oekraïne, na maandenlange reparaties.

1 uur geleden
Man gooit vloeistof naar ex-kroonprins Iran in Berlijn

BERLIJN (ANP/DPA) - De voormalige kroonprins van Iran, Reza Pahlavi, is tijdens zijn bezoek aan Berlijn met een soort vloeistof bekogeld na een bijeenkomst met politici. Op zijn pak kreeg hij een rode vlek. Hij bleef ongedeerd. Zijn belager is aangehouden.

1 uur geleden
Hongarije trekt blokkade in: Oekraïne krijgt EU-lening 90 miljard

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne krijgt definitief de EU-lening van 90 miljard euro, zo zijn alle lidstaten overeengekomen. Hongarije heeft zijn blokkade opgeheven. Dit betekent dat Oekraïne nu zo snel mogelijk de eerste 45 miljard euro voor 2026 ontvangt, voor onder meer de aanschaf van militair materieel. Dat heeft een woordvoerder van het Cypriotische voorzitterschap van de EU donderdag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Rode Kruis-vrijwilligers aangevallen in Zuid-Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij een reddingsactie van het Rode Kruis woensdag in het zuiden van Libanon zijn vrijwilligers aangevallen, meldt de hulporganisatie in een statement. Vier teams moesten na de reddingsactie gecheckt worden in het ziekenhuis. Het incident gebeurde in de zuidelijke plaats Tayri, dezelfde locatie waar woensdag een Libanese journalist om het leven kwam.

2 uur geleden