Tienduizenden Amerikanen in stad Jackson zonder drinkwater
JACKSON (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Jackson in de staat Mississippi is een watercrisis uitgebroken. Een waterzuiveringsinstallatie werkt niet goed meer, waardoor een groot deel van de stad de komende dagen zonder veilig drinkwater zit. In de stad en omgeving wonen 180.000 mensen. De gouverneur van Mississippi heeft de noodsituatie uitgeroepen en de nationale garde opgeroepen om te helpen.
Dinsdag vervoerden tien vrachtwagens veilig drinkwater naar de stad en woensdag worden er nog eens 108 vrachtwagens verwacht. Op verschillende punten wordt ook drinkwater in flessen uitgedeeld.
Het afgelopen weekend viel er een record aan neerslag in het gebied waardoor overstromingen ontstonden. De overstromingen zorgden er maandag voor dat er water de zuiveringsinstallatie in kon lekken. Daardoor veranderde de chemische samenstelling van het water, zodat het zuiveringsproces niet adequaat was voor veilig drinkwater. Daarom moest de installatie maandag worden gesloten.
Dinsdag zorgde een noodteam ervoor dat de installatie voor 40 procent werkte, woensdag wordt een extra pomp ingezet waarmee de autoriteiten hopen de capaciteit van de installatie verder te verhogen.
De installatie kampt al langer met problemen. De gouverneur van Mississippi en de burgemeester van Jackson beschuldigen elkaar van mismanagement en een gebrek aan investeringen. Al voor de sluiting maandag kregen inwoners van Jackson het advies water uit de kraan te koken voordat ze het gebruikten.
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Kendrick Lamar is sinds zondag de rapper die de meeste Grammy's ooit heeft gewonnen. Hij heeft er nu 26, een meer dan de vorige recordhouder Jay-Z.
1 uur geledenMAR-A-LAGO (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten en Cuba onderhandelen "op het hoogste niveau" over een akkoord. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump zondag, nadat hij Cuba met een olieblokkade had gedreigd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De hoogste generaals van de Verenigde Staten en Israël hebben vrijdag overleg gevoerd in het Pentagon te midden van de oplopende spanningen met Iran. Dat zeiden twee Amerikaanse functionarissen tegen persbureau Reuters.
12 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR) - Oekraïense regionale autoriteiten hebben gemeld dat een bedrijfsbus ten oosten van de stad Dnipro is getroffen door een Russische drone die vlak bij het voertuig insloeg. Daardoor zouden vijftien doden en meerdere gewonden zijn gevallen.
14 uur geledenSION (ANP/AF) - Een 18-jarige Zwitser die gewond raakte bij de dramatische brand met oud en nieuw in een café in het Zwitserse Crans-Montana is in een ziekenhuis in Zürich overleden, meldt de Zwitserse justitie.
17 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De veiligheidsadviseur van de Slowaakse regering, ex-minister van Buitenlandse Zaken Miroslav Lajcak, is opgestapt naar aanleiding van mails met de Amerikaanse zakenman en zedendelinquent Jeffrey Epstein. Lajcak zegt niets verkeerd te hebben gedaan en dat de omvang van Epsteins misbruik bij hem toen niet bekend was. Premier Robert Fico betreurt het vertrek van de ervaren diplomaat.
17 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat er komende week nieuw overleg met Rusland en de Verenigde Staten plaatsvindt in Abu Dhabi. Dat gebeurt op 4 en 5 februari, schrijft hij op X.
19 uur geleden