Tienduizenden Amerikanen in stad Jackson zonder drinkwater
JACKSON (ANP/RTR) - In de Amerikaanse stad Jackson in de staat Mississippi is een watercrisis uitgebroken. Een waterzuiveringsinstallatie werkt niet goed meer, waardoor een groot deel van de stad de komende dagen zonder veilig drinkwater zit. In de stad en omgeving wonen 180.000 mensen. De gouverneur van Mississippi heeft de noodsituatie uitgeroepen en de nationale garde opgeroepen om te helpen.
Dinsdag vervoerden tien vrachtwagens veilig drinkwater naar de stad en woensdag worden er nog eens 108 vrachtwagens verwacht. Op verschillende punten wordt ook drinkwater in flessen uitgedeeld.
Het afgelopen weekend viel er een record aan neerslag in het gebied waardoor overstromingen ontstonden. De overstromingen zorgden er maandag voor dat er water de zuiveringsinstallatie in kon lekken. Daardoor veranderde de chemische samenstelling van het water, zodat het zuiveringsproces niet adequaat was voor veilig drinkwater. Daarom moest de installatie maandag worden gesloten.
Dinsdag zorgde een noodteam ervoor dat de installatie voor 40 procent werkte, woensdag wordt een extra pomp ingezet waarmee de autoriteiten hopen de capaciteit van de installatie verder te verhogen.
De installatie kampt al langer met problemen. De gouverneur van Mississippi en de burgemeester van Jackson beschuldigen elkaar van mismanagement en een gebrek aan investeringen. Al voor de sluiting maandag kregen inwoners van Jackson het advies water uit de kraan te koken voordat ze het gebruikten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.
6 uur geledenLIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. MartÃn Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.
6 uur geledenHONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.
7 uur geleden