Tienduizend mensen Filipijnen geëvacueerd vanwege tyfoon Ragasa
Manila (ANP/AFP) - In het noorden van de Filipijnen zijn meer dan tienduizend mensen geëvacueerd vanwege tyfoon Ragasa. Het gaat om een zogenoemde supertyfoon die maandagochtend Nederlandse tijd aan land komt op de Babuyaneilanden. Autoriteiten houden rekening met zware regenval en stormachtige windstoten tot 265 kilometer per uur.
Scholen en overheidsgebouwen in 29 Filipijnse provincies zijn dicht, ook in de buurt van hoofdstad Manila.
Na de Filipijnen trekt de tyfoon richting het zuiden van China en Hongkong. Het vliegveld van Hongkong blijft dinsdag en woensdag uit voorzorg gesloten vanwege de verwachte overlast. Luchtvaartmaatschappij Cathay Pacific denkt meer dan vijfhonderd vluchten te moeten annuleren.
Het noodweer komt een dag na een grote demonstratie in de Filipijnen. Tienduizenden mensen protesteerden zondag tegen overheidscorruptie. De demonstranten zijn boos omdat er miljoenen dollars zouden worden uitgegeven aan nepprojecten voor het bestrijden van overstromingen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO gaat Oekraïne toezeggen dit jaar en volgend jaar 70 miljard euro vrij te maken voor hulp aan dat land. De leiders van de 32 NAVO-landen zullen dat uitspreken op hun top in Ankara, zijn de lidstaten volgens ingewijden overeengekomen.
3 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om zes Russen op de sanctielijst te zetten die betrokken zijn bij de productie van epibatidine, het vergif waar de Russische oppositieleider Aleksej Navalny hoogstwaarschijnlijk mee werd vermoord. Het gaat om wetenschappers en onderzoekers die werkzaam zijn in de militaire sector, zo staat in een persbericht.
8 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse premier Donald Tusk denkt dat buurland Oekraïne zich inzet om de gespannen relatie met Polen te verbeteren. Dat verklaarde hij na overleg tussen ministers van Buitenlandse Zaken uit de landen.
1 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - De bomaanslag in Monaco van afgelopen maandag was waarschijnlijk geen eenmansactie. "Het lijkt erop dat de persoon die het explosief plaatste niet alleen handelde", zei de plaatsvervangend openbaar aanklager Morgan Raymond tijdens een persconferentie. Er is een internationale klopjacht gaande naar een 39-jarige Oekraïense vrouw, vooralsnog de enige verdachte. De politie doet nog onderzoek naar mogelijke handlangers of opdrachtgevers van de aanslag.
1 uur geledenMONACO (ANP) - Interpol is na de bomaanslag in Monaco afgelopen maandag op zoek naar de 39-jarige Anastasiia Berezovska. De internationale politieorganisatie heeft voor de Oekraïense verdachte een internationaal opsporingsverzoek uitgevaardigd en gepubliceerd, een zogenoemde red notice. Meerdere media meldden dat ze eerder deze week in Duitsland is gespot, waar ze volgens Le Parisien ook woont.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Het aantal sterfgevallen in Frankrijk is flink gestegen tijdens de week waarin het land werd geteisterd door een hevige hittegolf. Gezondheidsdienst Santé publique France sprak over "een stijging van 29,1 procent, wat neerkomt op 2025 sterfgevallen meer dan in de voorgaande week". De dienst erkende dat het daadwerkelijke aantal sterfgevallen vermoedelijk nog hoger uitvalt.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De reddingsoperaties in Kyiv gaan door na de grote Russische aanval donderdag op de Oekraïense hoofdstad. Dat meldt de Oekraïense president Zelensky op X. "Hulpverleners hebben al een aanzienlijk deel van het puin kunnen ruimen, maar er worden nog tien mensen vermist", schrijft hij.
3 uur geleden