Tiende Tour voor sprinter Greipel
NICE (ANP) - De Duitse wielrenner André Greipel maakt zich op voor zijn tiende deelname aan de Tour de France. Hij is opgenomen in de ploeg van Israël Start-Up Nation voor de komende editie, die zaterdag begint in Nice. "Geweldig om er weer bij te zijn", aldus de elfvoudig etappewinnaar.
Greipel is niet meer de sprinter van weleer, maar de 38-jarige 'Gorilla' meent dat er nog serieus rekening met hem moet worden gehouden in de sprintetappes. "Ik heb er veel zin in, ook al zijn de dingen anders dit jaar door corona", zegt de renner, die in 2015 vier etappes won en twee keer de snelste was in de slotrit op de Champs-Élysées.
Greipel ziet wel op tegen de vele bergen in deze Tour. "De bergen horen erbij, ik moet er gewoon overheen. Ik heb nooit een gemakkelijke Tour gehad."
Zijn ploeg doet voor de eerste keer mee aan de Tour. De beoogde kopman is de Ier Dan Martin, maar het is nog onzeker of hij start. Hij raakte geblesseerd door een val in het Critérium du Dauphiné. De renners die al wel zeker zijn van een startplek zijn de Belgen Ben Hermans en Tom van Asbroeck, de Duitser Nils Politt, de Fransman Hugo Hofstetter, de Let Krists Neilands en de Israëliër Guy Niv.
Meer uit Sport
INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
4 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
11 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
12 uur geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
13 uur geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
14 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.
15 uur geleden