
Tiende editie van Week van het geld begint op scholen
DEN HAAG (ANP) - Maandag begint de tiende editie van de Week van het geld op Nederlandse scholen. Het startschot wordt gegeven door koningin Máxima. Het thema is dit jaar ‘Leren omgaan met geld is goud waard’. Ook minister Wopke Hoekstra van Financiën en minister Arie Slob voor Basis- en Voortgezet Onderwijs en Media zijn aanwezig bij de opening.
Alle basisscholen in Nederland kunnen het openingsprogramma, dat onderdeel is van het dagelijkse Week van het geld-journaal, online volgen. Koningin Máxima en beide ministers gaan tijdens de uitzending in gesprek met leerlingen over verstandig omgaan met geld en ‘gouden geldtips’. Vorig jaar ging de Week van het geld niet door vanwege het coronavirus. Nu wordt alles online gehouden.
Uit onderzoek van initiatiefnemer Wijzer in geldzaken komt naar voren dat één op de drie kinderen vermoedt dat hun ouders wel eens zorgen over geld hebben. Zij merken dit vaak ongemerkt op omdat ze hun ouders erover horen praten. In de meeste gezinnen wordt niet vaak direct met kinderen gesproken over geld. Bijna 60 procent van de ouders doet dit slechts één of enkele keren per jaar.
Erevoorzitter
Verder hebben kinderen vaak dezelfde mening over geld als hun ouders, aldus het onderzoek. Als ouders vinden dat geld ervoor is om uit te geven, dan vindt ruim de helft van hun kinderen dat ook. En andersom geldt ook: als ouders juist niet vinden dat geld moet rollen, dan hebben hun kinderen veel vaker dan gemiddeld ook die mening, stelt Wijzer in geldzaken.
Koningin Máxima is erevoorzitter van Wijzer in geldzaken, een initiatief van het ministerie van Financiën, waarin partners uit de financiële sector, de wetenschap, de overheid en onderwijs-, voorlichtings- en consumentenorganisaties hun krachten bundelen om scholieren voor te bereiden op financiële redzaamheid in de toekomst.
Meer uit Financieel
VEGHEL (ANP) - Supermarktconcern Jumbo noemt de uitspraak in de zaak tegen zijn voormalige topman Frits van Eerd een "ingrijpend moment" voor hemzelf en zijn familie. "We leven mee met Frits en zijn naasten", laat een woordvoerster weten. Van Eerd werd donderdag veroordeeld tot een celstraf van twee jaar wegens witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
6 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - De kans is "heel groot" dat Frits van Eerd in hoger beroep gaat tegen zijn veroordeling, zegt zijn advocaat Robbert Jonk. De rechtbank in Groningen veroordeelde de oud-Jumbo-topman tot twee jaar cel voor witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat de hoogste baas van chipfabrikant Intel moet opstappen. Op sociale media betichtte hij Intel-baas Lip-Bu Tan van belangenverstrengeling, zonder dat direct verder toe te lichten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING is een van de vijf internationale banken achter een nieuwe defensiebank. Deze bank, genaamd Defence, Security and Resilience Bank (DSRB), wordt opgezet om NAVO-landen en hun bondgenoten te helpen bij het financieren van hun defensiebehoeften.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De rechtbank in Groningen heeft Frits van Eerd veroordeeld tot een onvoorwaardelijke celstraf van twee jaar. Volgens de rechter is de oud-Jumbo-topman schuldig aan witwassen, omkoping en valsheid in geschrifte.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Bank of England heeft het rentetarief in het Verenigd Koninkrijk verlaagd. Met de lagere leenkosten wil de Britse centrale bank de economie ondersteunen. De rente ging omlaag met een kwart procentpunt naar 4 procent. Het besluit lag in lijn met de verwachting van economen.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Frits van Eerd is donderdag aanwezig in de rechtbank in Groningen, waar de rechter uitspraak doet in de zaak die tegen hem wordt gevoerd. De oud-Jumbo-topman wordt door het Openbaar Ministerie (OM) verdacht van omkoping, witwassen en valsheid in geschrifte.
2 uur geleden