Tien wijzigingen Eredivisieprogramma door Europees voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB heeft tien wijzigingen aangebracht in de eerste competitiehelft van de Eredivisie vanwege de kwalificatie van PSV, Ajax en AZ voor de verschillende Europese toernooien. Naast het al geplaatste Feyenoord maakt PSV zijn opwachting in de Champions League, speelt Ajax in de Europa League en kwalificeerde AZ zich voor de Conference League.
De wedstrijd PSV - PEC Zwolle gaat van 11 november naar 12 november. Het thuisduel van PSV met sc Heerenveen is twee dagen vervroegd en staat nu op 7 december op het programma. De wedstrijd Ajax - Sparta is verzet van 10 december naar 9 december. De wedstrijd van FC Twente, dat werd uitgeschakeld in de play-offs voor de Conference League, tegen NEC is verplaatst van 12 november naar 11 november. Bij de andere wijzigingen gaat het om een andere aanvangstijd.
Meer uit Voetbal
KANSAS CITY (ANP) - Het Nederlands elftal blijft voorlopig in Kansas City op het WK. Bondscoach Ronald Koeman en zijn spelers zijn in ieder geval tot de eventuele achtste finale in het huidige basiskamp.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Quinten Timber heeft zondag de training bij het Nederlands elftal hervat. De middenvelder liep drie dagen geleden tijdens de training na een duel met Frenkie de Jong een lichte hersenschudding op en kon daardoor zaterdag niet meedoen in de tweede groepswedstrijd tegen Zweden, die Oranje met 5-1 won.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft afscheid genomen van trainer Oscar García. De Spaanse coach had nog een contract tot medio 2027, maar in goed onderling overleg is besloten de samenwerking per direct te beëindigen, meldt de club. Ajax had al de Spaanse trainer Míchel aangetrokken voor het nieuwe seizoen.
2 uur geledenATLANTA (ANP) - Lamine Yamal begint bij Spanje om 18.00 uur aan het tweede WK-duel, met Saudi-Arabië. De van een dijbeenblessure herstelde aanvaller was in de teleurstellende eerste wedstrijd tegen Kaapverdië (0-0) nog invaller. Bondscoach Luis de la Fuente voert met Pedro Porro, Dani Olmo en Álex Baena nog drie wijzigingen door voor het duel in Atlanta.
3 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Doelman Eloy Room heeft met vijftien reddingen bij de 0-0 van zijn land Curaçao tegen Ecuador een WK-record gevestigd. Nog nooit hield een doelman op het WK voetbal bij de mannen zoveel ballen tegen, terwijl hij de nul hield. Dat meldt statistiekbureau Opta na de wedstrijd in de nacht van zaterdag op zondag.
9 uur geledenMONTERREY (ANP/RTR) - De Japanse bondscoach Hajime Moriyasu was na de 4-0-overwinning op Tunesië op het WK-voetbal lovend over Ajax-verdedigers Kō Itakura en Takehiro Tomiyasu, die deze zomer vertrekt uit Amsterdam. Beide spelers begonnen tegen het Nederlands elftal (2-2) op de bank, maar mochten starten in de driemansverdediging tegen Tunesië.
9 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - Eloy Room noemde het WK-duel van Curaçao tegen Ecuador "de beste wedstrijd van zijn loopbaan". Voor Room voelde het 0-0 gelijkspel tegen Ecuador als een overwinning. De doelman werd na afloop uitgeroepen tot man van de wedstrijd.
11 uur geleden