Tien voetballanden doen mee aan 'OneLove-campagne' Nederland
ZEIST (ANP) - Tien landen gaan bij hun interlands meedoen aan de zogenoemde 'OneLove-campagne' van het Nederlands voetbal, een actie die staat voor verbinding en daarmee een signaal afgeeft tegen elke vorm van discriminatie. Dat houdt in dat de aanvoerders van België, Denemarken, Duitsland, Engeland, Frankrijk, Nederland, Noorwegen, Wales, Zweden en Zwitserland bij hun interlands de 'OneLove-aanvoerdersband' dragen.
OneLove is gestart als een campagne van het Nederlandse voetbal en benadrukt volgens de KNVB dat alle voetballiefhebbers minimaal één ding gemeen hebben: de liefde voor het voetbal. "Daarmee willen de afzenders uitdragen dat zij vóór verbinding en dus tegen elke vorm van discriminatie zijn", zegt de bond.
Virgil van Dijk, de aanvoerder van Oranje: "Het is een belangrijke boodschap die bij het voetbal past: op het veld is iedereen gelijk en dat zou overal zo moeten zijn. Dat dragen we graag uit met 'OneLove'. Ons team deed dat al en het is mooi om te zien dat nu ook andere landen zich hierbij aansluiten."
Verbindende kracht
Bij Noorwegen en Zweden gaat het om alleen de Nations League-wedstrijden aangezien deze landen niet zijn gekwalificeerd voor het WK. De captain van Engeland speelt pas tijdens het WK met de 'OneLove-aanvoerdersband' omdat de aandacht in september uitgaat naar het overlijden van koningin Elizabeth. Bij de overige zeven landen wordt de 'OneLove-boodschap' uitgedragen tijdens zowel de Nations League-wedstrijden als tijdens het WK in Qatar.
OneLove ging aan het begin van het seizoen 2020/2021 van start en benadrukt de verbindende kracht die het voetbal heeft voor miljoenen mensen uit alle lagen van de samenleving.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Brighton & Hove Albion. De rechtsback is volgens trainer Mikel Arteta geblesseerd. De coach gaf vlak voor het duel geen details over de blessure van de international van het Nederlands elftal.
28 minuten geledenNOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.
1 uur geledenNOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.
2 uur geledenAGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.
6 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.
17 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.
20 uur geleden