Tien procent van salaris Curaçaose ministers naar Voedselbank
WILLEMSTAD (ANP) - De Curaçaose minister-president Eugene Rhuggenaath heeft maandag bekendgemaakt dat alle ministers op het eiland als gevolg van de coronacrisis aan het eind van de maand tien procent van hun salaris inleveren. Dat geld wordt rechtstreeks op de rekening van de Voedselbank gestort.
Rhuggenaath gaf aan dat zijn regering werkt aan andere bezuinigingen, zoals een nullijn van drie jaar voor alle ambtenaren en de mogelijkheid van vrijwillig pensioen voor overheidsfunctionarissen. Curaçao kreeg in april een eerste lening van Nederland en is nu in overleg over een nieuwe lening. Rhuggenaath heeft vertrouwen dat Nederland Curaçao weer geld zal lenen.
De Curaçaose minister van Financiën Kenneth Gijsbertha zei maandag op persoonlijke titel dat hij het betreurt dat Nederland veel voorwaarden stelt aan een nieuwe lening. Hij vindt dat "niet correct". "Als iemand hulp nodig heeft, moet je die in eerste instantie helpen en geen extra voorwaarden stellen waardoor we zelfs onze wetten zouden moeten aanpassen", zei Gijsbertha. Nederland wil dat een nieuwe lening gepaard gaat met het op orde brengen van de overheidsfinanciën.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Het weer op Blue Monday verloopt dit jaar een stuk minder deprimerend dan de naam doet vermoeden, aldus de verwachting van Weeronline. In de ochtend kan regionaal nog nevel of mist voorkomen, maar daarna verloopt de dag in bijna het hele land zonnig, meldt de weerdienst.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - In het midden van het land waarschuwt het KNMI in de nacht van zaterdag op zondag voor plaatselijke dichte mist. Voor de provincies Gelderland, Flevoland en Noord-Holland heeft het weerinstituut code geel afgegeven.
6 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het dodelijke ongeval waarbij zaterdagochtend in Paramaribo vier buspassagiers omkwamen, is veroorzaakt door een Nederlander, meldt de Surinaamse politie. De 36-jarige verdachte had geen geldig rijbewijs. Hij is aangehouden en zit in een politiecel.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De Popprijs 2025 gaat naar Suzan & Freek. Het tweetal kreeg de prestigieuze juryprijs zaterdagavond uitgereikt op het festival Eurosonic Noorderslag (ESNS) in Groningen.
12 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Het Tata Steel schaaktoernooi in Wijk aan Zee kon zaterdag niet op tijd van start gaan door een protestactie van Extinction Rebellion (XR). Dat zei een woordvoerder van het schaaktoernooi, dat volgens de planning om 14.00 uur had moeten beginnen.
20 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sommige Utrechtse ondernemers moeten er rekening mee houden dat ze op korte termijn geen toegang krijgen tot hun beschadigde pand. Dat zegt Jeroen Roose-van Leijden van Centrummanagement Utrecht (CMU). Het gaat om een aantal mensen die een onderneming hebben in het deel van de historische binnenstad waar een grote explosie afgelopen donderdag voor flinke ravage zorgde.
21 uur geledenHARDERWIJK (ANP) - De oudste dolfijn van Nederland, Honey, is overleden. Het Dolfinarium in Harderwijk, waar het dier sinds 1994 in gevangenschap leefde, heeft haar laten inslapen.
23 uur geleden