Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien positieve tests in aanloop naar NEC - De Graafschap

Tien positieve tests in aanloop naar NEC - De Graafschap

NIJMEGEN (ANP) - De dagen voorafgaand aan de voetbalwedstrijd NEC - De Graafschap, onderdeel van de Fieldlab-experimenten, hebben tien mensen positief getest op het coronavirus. Zij mochten het duel daarom niet bezoeken. De sneltesten die bij de ingangen van het Goffert-stadion werden uitgevoerd, leverden louter negatieve uitslagen op.

"Dat zijn heel interessante data", zegt Pieter Lubberts, programmamanager van Fieldlab Evenementen. "We kijken in dit onderzoek niet naar het medische deel, maar naar de coronamaatregelen. Voor de veiligheid laten we alle bezoekers wel een PCR-test doen. Deze testuitslagen laten zien dat de procedures werken. Van de 1300 bezoekers hebben we er vooraf bijna 1 procent uitgehaald door het laten uitvoeren van een PCR-test." Voorafgaand aan het eerste experiment, aan het begin van de week in Utrecht, testten zes van de zeshonderd bezoekers positief.

De bijna 1200 seizoenkaarthouders van NEC die zich hadden aangemeld voor het duel met De Graafschap, moesten vrijdag bij het stadion een coronatest doen. Dat gold ook voor alle genodigden, medewerkers en journalisten. Sommigen ondergingen zondagochtend bij de deur van het stadion ook nog een sneltest.

Logistiek

Volgens Lubberts is het praktisch vrijwel onmogelijk om bij evenementen alleen met sneltests op locatie te werken. "Logistiek is het bijna niet te doen om iedereen aan de deur te testen. Je zou dat dan decentraal moeten doen. Dus twee uur voor een bepaald evenement ergens testen en dan op weg daarnaartoe de uitslag ontvangen."

Na het eerste Fieldlab-evenement, maandag in het Beatrix Theater in Utrecht, kreeg een medewerker klachten. De medewerker bleek positief, terwijl de test voorafgaand aan het evenement negatief was. "Diegene is vermoedelijk tussen de test en het evenement besmet geraakt", zegt Lubberts. "We hebben altijd gezegd dat zoiets kan gebeuren. Je hebt nooit 100 procent zekerheid, dat geldt in de gewone samenleving ook. Maar de procedures zoals de GGD-melding en de CoronaMelder werken, dat is goed."

Meer uit Voetbal

Verdediger Read baalt van gebrek aan scherpte bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read was zondag kritisch op de manier waarop Feyenoord aan de thuiswedstrijd tegen ADO Den Haag (2-2) begon. "We waren gewoon niet scherp. Ik kan niet precies zeggen waar dat aan lag", sprak de rechtervleugelverdediger in De Kuip.

7 minuten geleden
Chelsea blijft zonder puntenverlies na zege op Brighton

LONDEN (ANP) - Chelsea heeft ook de tweede wedstrijd in de Premier League gewonnen. De ploeg versloeg voor eigen publiek Brighton & Hove Albion (4-3).

23 minuten geleden
Feyenoord-aanvoerder Valente: we riepen het over onszelf af

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-aanvoerder Luciano Valente vond dat Feyenoord het puntenverlies tegen ADO Den Haag (2-2) aan zichzelf te wijten had. "Twee schoten van ADO op doel en die hingen gelijk, dan wordt het een moeilijke pot. We riepen het over onszelf af", sprak de middenvelder voor de camera van ESPN.

30 minuten geleden
Willem II en sc Heerenveen spelen in Tilburg gelijk

TILBURG (ANP) - Willem II heeft het eerste punt van het seizoen binnen. Het elftal van John Stegeman speelde in Tilburg met 2-2 gelijk tegen sc Heerenveen. Sc Heerenveen heeft 5 punten uit vier wedstrijden. Willem II heeft een duel minder gespeeld.

53 minuten geleden
Feyenoord verspeelt ook punten in thuiswedstrijd tegen ADO

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook de tweede thuiswedstrijd van dit seizoen in de Eredivisie niet gewonnen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst kwam in De Kuip niet verder dan een gelijkspel tegen ADO Den Haag: 2-2. Twee weken geleden eindigde de ontmoeting met Go Ahead Eagles ook in 2-2.

55 minuten geleden
Bosz neemt het na 6-1-zege op voor Utrecht-trainer Correia

UTRECHT (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz heeft het na afloop van FC Utrecht - PSV (1-6) opgenomen voor zijn collega Anthony Correia. Bosz vond het niet gepast dat de trainer van FC Utrecht werd gevraagd of hij druk voelde na de nederlaag. "We zijn pas vier wedstrijden onderweg. Deze trainer is met het volle verstand aangetrokken. Ik heb het zelf vaak meegemaakt. Ik had na een nederlaag altijd een hekel aan dit soort vragen", aldus Bosz tegen ESPN.

2 uur geleden
PSV verslaat FC Utrecht in De Galgenwaard met 6-1

UTRECHT (ANP) - PSV is na vier wedstrijden in de Eredivisie nog ongeslagen. Het elftal van trainer Peter Bosz won zondag met 6-1 het uitduel met FC Utrecht. PSV heeft 10 punten uit vier wedstrijden.

3 uur geleden