Tien positieve tests in aanloop naar NEC - De Graafschap
NIJMEGEN (ANP) - De dagen voorafgaand aan de voetbalwedstrijd NEC - De Graafschap, onderdeel van de Fieldlab-experimenten, hebben tien mensen positief getest op het coronavirus. Zij mochten het duel daarom niet bezoeken. De sneltesten die bij de ingangen van het Goffert-stadion werden uitgevoerd, leverden louter negatieve uitslagen op.
"Dat zijn heel interessante data", zegt Pieter Lubberts, programmamanager van Fieldlab Evenementen. "We kijken in dit onderzoek niet naar het medische deel, maar naar de coronamaatregelen. Voor de veiligheid laten we alle bezoekers wel een PCR-test doen. Deze testuitslagen laten zien dat de procedures werken. Van de 1300 bezoekers hebben we er vooraf bijna 1 procent uitgehaald door het laten uitvoeren van een PCR-test." Voorafgaand aan het eerste experiment, aan het begin van de week in Utrecht, testten zes van de zeshonderd bezoekers positief.
De bijna 1200 seizoenkaarthouders van NEC die zich hadden aangemeld voor het duel met De Graafschap, moesten vrijdag bij het stadion een coronatest doen. Dat gold ook voor alle genodigden, medewerkers en journalisten. Sommigen ondergingen zondagochtend bij de deur van het stadion ook nog een sneltest.
Logistiek
Volgens Lubberts is het praktisch vrijwel onmogelijk om bij evenementen alleen met sneltests op locatie te werken. "Logistiek is het bijna niet te doen om iedereen aan de deur te testen. Je zou dat dan decentraal moeten doen. Dus twee uur voor een bepaald evenement ergens testen en dan op weg daarnaartoe de uitslag ontvangen."
Na het eerste Fieldlab-evenement, maandag in het Beatrix Theater in Utrecht, kreeg een medewerker klachten. De medewerker bleek positief, terwijl de test voorafgaand aan het evenement negatief was. "Diegene is vermoedelijk tussen de test en het evenement besmet geraakt", zegt Lubberts. "We hebben altijd gezegd dat zoiets kan gebeuren. Je hebt nooit 100 procent zekerheid, dat geldt in de gewone samenleving ook. Maar de procedures zoals de GGD-melding en de CoronaMelder werken, dat is goed."
Meer uit Voetbal
CAIRO (ANP/AFP/BELGA) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft de speeldata van de Afrika Cup van 2027 bekendgemaakt. De 36e editie van het toernooi vindt plaats tussen 19 juni en 17 juli. Kenia, Tanzania en Oeganda werden in september 2023 al als gastlanden aangewezen. Het is nog niet duidelijk welk land de openingswedstrijd en de finale organiseert.
11 minuten geledenBRENTFORD (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie uit de Premier League concurrent West Ham United zien verliezen. Brentford was in eigen stadion met 3-0 te sterk voor de Londenaren, waar de Nederlander Crysencio Summerville een basisplaats had.
15 minuten geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft een nederlaag in de Bundesliga ternauwernood voorkomen. De koploper, die al zeker is van de landstitel, maakte diep in blessuretijd gelijk tegen hekkensluiter Heidenheim: 3-3.
48 minuten geledenLYON (ANP) - De voetbalsters van Olympique Lyon hebben zich ten koste van titelverdediger Arsenal geplaatst voor de finale van de Champions League. In de halve finale in Lyon werd het 3-1 voor de thuisploeg. Dat was voldoende na de 2-1-nederlaag vorige week in Londen.
49 minuten geledenVILLARREAL (ANP/AFP) - Villarreal mag komend voetbalseizoen opnieuw meedoen aan het hoofdtoernooi van de Champions League. Het elftal van trainer Marcelino versloeg zaterdag Levante met 5-1 en is daardoor zeker van een plaats bij de eerste vier op de ranglijst van de Spaanse competitie.
1 uur geledenIPSWICH (ANP) - Ajax profiteert van de promotie van Ipswich Town naar de Premier League. De Engelse club moet Chuba Akpom voor een bedrag van ruim 9 miljoen euro overnemen.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
19 uur geleden