Tien positieve tests in aanloop naar NEC - De Graafschap
NIJMEGEN (ANP) - De dagen voorafgaand aan de voetbalwedstrijd NEC - De Graafschap, onderdeel van de Fieldlab-experimenten, hebben tien mensen positief getest op het coronavirus. Zij mochten het duel daarom niet bezoeken. De sneltesten die bij de ingangen van het Goffert-stadion werden uitgevoerd, leverden louter negatieve uitslagen op.
"Dat zijn heel interessante data", zegt Pieter Lubberts, programmamanager van Fieldlab Evenementen. "We kijken in dit onderzoek niet naar het medische deel, maar naar de coronamaatregelen. Voor de veiligheid laten we alle bezoekers wel een PCR-test doen. Deze testuitslagen laten zien dat de procedures werken. Van de 1300 bezoekers hebben we er vooraf bijna 1 procent uitgehaald door het laten uitvoeren van een PCR-test." Voorafgaand aan het eerste experiment, aan het begin van de week in Utrecht, testten zes van de zeshonderd bezoekers positief.
De bijna 1200 seizoenkaarthouders van NEC die zich hadden aangemeld voor het duel met De Graafschap, moesten vrijdag bij het stadion een coronatest doen. Dat gold ook voor alle genodigden, medewerkers en journalisten. Sommigen ondergingen zondagochtend bij de deur van het stadion ook nog een sneltest.
Logistiek
Volgens Lubberts is het praktisch vrijwel onmogelijk om bij evenementen alleen met sneltests op locatie te werken. "Logistiek is het bijna niet te doen om iedereen aan de deur te testen. Je zou dat dan decentraal moeten doen. Dus twee uur voor een bepaald evenement ergens testen en dan op weg daarnaartoe de uitslag ontvangen."
Na het eerste Fieldlab-evenement, maandag in het Beatrix Theater in Utrecht, kreeg een medewerker klachten. De medewerker bleek positief, terwijl de test voorafgaand aan het evenement negatief was. "Diegene is vermoedelijk tussen de test en het evenement besmet geraakt", zegt Lubberts. "We hebben altijd gezegd dat zoiets kan gebeuren. Je hebt nooit 100 procent zekerheid, dat geldt in de gewone samenleving ook. Maar de procedures zoals de GGD-melding en de CoronaMelder werken, dat is goed."
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).
12 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.
13 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.
15 uur geledenDENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.
1 dag geleden