Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien positieve tests in aanloop naar NEC - De Graafschap

Tien positieve tests in aanloop naar NEC - De Graafschap

NIJMEGEN (ANP) - De dagen voorafgaand aan de voetbalwedstrijd NEC - De Graafschap, onderdeel van de Fieldlab-experimenten, hebben tien mensen positief getest op het coronavirus. Zij mochten het duel daarom niet bezoeken. De sneltesten die bij de ingangen van het Goffert-stadion werden uitgevoerd, leverden louter negatieve uitslagen op.

"Dat zijn heel interessante data", zegt Pieter Lubberts, programmamanager van Fieldlab Evenementen. "We kijken in dit onderzoek niet naar het medische deel, maar naar de coronamaatregelen. Voor de veiligheid laten we alle bezoekers wel een PCR-test doen. Deze testuitslagen laten zien dat de procedures werken. Van de 1300 bezoekers hebben we er vooraf bijna 1 procent uitgehaald door het laten uitvoeren van een PCR-test." Voorafgaand aan het eerste experiment, aan het begin van de week in Utrecht, testten zes van de zeshonderd bezoekers positief.

De bijna 1200 seizoenkaarthouders van NEC die zich hadden aangemeld voor het duel met De Graafschap, moesten vrijdag bij het stadion een coronatest doen. Dat gold ook voor alle genodigden, medewerkers en journalisten. Sommigen ondergingen zondagochtend bij de deur van het stadion ook nog een sneltest.

Logistiek

Volgens Lubberts is het praktisch vrijwel onmogelijk om bij evenementen alleen met sneltests op locatie te werken. "Logistiek is het bijna niet te doen om iedereen aan de deur te testen. Je zou dat dan decentraal moeten doen. Dus twee uur voor een bepaald evenement ergens testen en dan op weg daarnaartoe de uitslag ontvangen."

Na het eerste Fieldlab-evenement, maandag in het Beatrix Theater in Utrecht, kreeg een medewerker klachten. De medewerker bleek positief, terwijl de test voorafgaand aan het evenement negatief was. "Diegene is vermoedelijk tussen de test en het evenement besmet geraakt", zegt Lubberts. "We hebben altijd gezegd dat zoiets kan gebeuren. Je hebt nooit 100 procent zekerheid, dat geldt in de gewone samenleving ook. Maar de procedures zoals de GGD-melding en de CoronaMelder werken, dat is goed."

Meer uit Voetbal

City-trainer Maresca looft spelers na zege op Liverpool

LIVERPOOL (ANP/RTR) - Manchester City-trainer Enzo Maresca is tevreden over de manier waarop zijn spelers zich zondag op het veld hebben getoond. City won op bezoek bij Liverpool (0-3) de eerste wedstrijd sinds de club een kleine twee weken geleden schuldig werd bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.

49 minuten geleden
Manchester City wint na rode kaart Gravenberch ruim bij Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft ook de zesde competitiewedstrijd van dit seizoen in de Premier League gewonnen. De koploper nam in de topper tegen Liverpool na rust afstand: 0-3.

4 uur geleden
FC Groningen boekt in Eredivisie ruime zege bij Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - FC Groningen is in de Eredivisie naar de zesde plaats gestegen. Het elftal van trainer Dick Lukkien was in Rotterdam met 5-1 te sterk voor Excelsior. FC Groningen heeft na zes speelronden 14 punten en ontvangt volgende week zondag nummer 5 Ajax, dat op 15 punten staat.

4 uur geleden
Lazio na thuiszege op Monza naast koploper Inter in Serie A

ROME (ANP) - Lazio is na zes speelronden de gedeelde koploper in de Italiaanse voetbalcompetitie. Het elftal van trainer Gennaro Gattuso won voor eigen publiek met 3-1 van Monza en profiteerde daarmee van het puntenverlies van stadgenoot AS Roma, eerder op zondag bij Como (0-0).

7 uur geleden
SC Cambuur vergroot problemen van PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Nicolas Binder heeft SC Cambuur aan een belangrijke uitzege op PEC Zwolle geholpen. De invaller uit Oostenrijk schoot de bal in de 83e minuut na een geslaagde actie hoog in het doel (0-1).

7 uur geleden
ADO Den Haag houdt met tien man stand bij Telstar en pakt punt

VELSEN (ANP) - ADO Den Haag heeft voor de derde keer dit seizoen een punt gepakt in de Eredivisie. Het elftal van trainer Robin Peter speelde een groot deel van de uitwedstrijd tegen Telstar met een man minder na een rode kaart voor de jarige Milan Hokke, maar wist stand te houden: 2-2.

7 uur geleden
Feyenoord rouwt om overleden oudste ex-speler (101) van de club

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord rouwt om het overlijden van Henk van der Bijl. De doelman, die in de jaren veertig en vijftig 210 wedstrijden voor de Rotterdammers speelde, was de oudst nog levende speler van de club. Hij is 101 jaar geworden, meldt de koploper van de Eredivisie.

7 uur geleden