
Tien miljoen coronatesten afgenomen in Nederland
UTRECHT (ANP) - In de teststraten van de GGD zijn nu 10 miljoen coronatesten afgenomen. Brancheorganisatie GGD GHOR Nederland meldt dat het momenteel "alle hens aan dek is". Dat geldt niet alleen op de testlocaties zelf, maar ook voor de laboratoria die testen analyseren en voor de callcenters die testafspraken maken en bron- en contactonderzoek doen.
Afgelopen week werd een recordaantal van 518.316 testen afgenomen, aldus GGD GHOR. Dat is ruim 5 procent van het totale aantal testen dat sinds de corona-uitbraak in Nederland is gedaan.
De GGD blijft benadrukken dat het belangrijk is dat mensen zich laten testen bij klachten die op Covid-19 kunnen duiden. Om de testen af te nemen hebben de gezondheidsdiensten intussen een netwerk van zo'n 250 testlocaties opgebouwd.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - PVV-leider Geert Wilders hervat zijn campagne. "Er komen nu verkiezingen aan, het is campagnetijd en ik voel een grote verantwoordelijkheid voor Nederland en alle PVV-kiezers", schrijft hij op X. Tot de verkiezingen gaat Wilders onder meer naar Vandaag Inside, het Jeugdjournaal en het NOS Slotdebat.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kiezers kunnen voor de aankomende Tweede Kamerverkiezingen weer gebruikmaken van stemhulpen die zich richten op specifieke thema's. Ze bieden onder meer inzicht in politieke standpunten over mensenrechten, technologie en de positie van bepaalde groepen.
2 uur geledenUITHOORN (ANP) - De gemeente Uithoorn betreurt het dat een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in de Noord-Hollandse gemeente is uitgemond in ongeregeldheden. "We laten ons niet meeslepen door de luidste of felste stemmen", zegt burgemeester Pieter Heiliegers. "Een grote meerderheid van de inwoners van Uithoorn is betrokken en denkt mee. Dat is de basis om verder te bouwen."
7 uur geledenUITHOORN (ANP) - Enkele honderden betogers tegen de komst van een azc zijn dinsdagavond een woonwijk in Uithoorn ingetrokken. De ME achtervolgde de demonstranten door de wijk met politiehonden, zag een ANP-verslaggever. De politie houdt mensen aan.
10 uur geledenUITHOORN (ANP) - Bij een protest tegen asielzoekers in Uithoorn zijn enkele honderden mensen bijeen. De betogers staan op een plein bij het gemeentehuis, waar dinsdagavond een commissievergadering van de gemeenteraad was over de asielopvang. Waar het protest aanvankelijk rustig begon, is de sfeer inmiddels omgeslagen, zo ziet een ANP-verslaggever.
11 uur geledenHOUTEN (ANP) - De ME heeft ingegrepen bij een protest tegen een asielzoekerscentrum in Houten. Op dat moment waren er nog zo'n honderd actievoerders bij het gemeentehuis, eerder op de avond ging het om zeker driehonderd demonstranten. Een deel van hen stak zwaar vuurwerk af, zag een ANP-verslaggever. Meerdere keren werd ook vuurwerk naar de politie gegooid.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz wijst Rusland aan als de verantwoordelijke voor de drones die Nederlandse militairen in Polen hinderden. "De Russische dreiging is reëel", schrijft de VVD-leider dinsdag op X. "Poetin zoekt de grenzen op, zelfs bij onze eigen Nederlandse militairen." Volgens het ministerie van Defensie is het echter nog onbekend wie er achter de drones zit.
15 uur geleden