Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar celstraf voor zeer dodelijke brand op Iraakse bruiloft

Tien jaar celstraf voor zeer dodelijke brand op Iraakse bruiloft

BAGDAD (ANP/AFP) - Een Iraakse rechtbank heeft de eigenaar van een feestzaal tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het veroorzaken van een dodelijke brand in september vorig jaar. Toen kwamen tijdens een bruiloft 134 mensen om het leven. Er vielen ook zeker 150 gewonden.

Het feest in Hamdaniya in de noordelijke provincie Nineve mondde uit in een drama toen vuurwerk werd afgestoken en decoratie aan het plafond vlam vatte. Er ontstond mede door brandbare bouwmaterialen een grote brand, aldus de autoriteiten. Uit onderzoek bleek dat er sprake was van "grove nalatigheid" en een gebrek aan veiligheidsmaatregelen.

Het was veel drukker in de feestzaal dan toegestaan. De maximale capaciteit lag op vierhonderd gasten, maar op de dag van de bruiloft waren negenhonderd feestgangers in de zaal. Zij raakten in paniek toen de eigenaar de elektriciteit uitschakelde, omdat hij de brand aanzag voor kortsluiting. Veel gasten zaten vast in de feestzaal. Diverse media berichtten destijds dat de bruid en bruidegom de brand hadden overleefd.

In Irak komen vaak ongelukken voor door slechte naleving van veiligheidsvoorschriften, vooral in de bouw- en transportsector.

Meer uit Buitenland

Israëlische premier accepteert uitnodiging voor vredesraad Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft een uitnodiging geaccepteerd om deel te nemen aan de Raad van Vrede. Deze raad moet toezicht houden op het toekomstige Palestijnse overgangsbestuur in de Gazastrook.

57 minuten geleden
Oud-premier Zuid-Korea krijgt 23 jaar cel om noodtoestand

SEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Han Duck-soo heeft 23 jaar gevangenisstraf gekregen in een zaak rond de militaire noodtoestand van 2024. Een rechtbank acht de 76-jarige politicus schuldig aan onder meer het deelnemen aan een cruciale handeling van opstand.

1 uur geleden
Levenslang voor moord op Japanse oud-premier Abe

TOKIO (ANP/RTR) - De man die in 2022 de Japanse oud-premier Shinzo Abe vermoordde, is veroordeeld tot een levenslange gevangenisstraf. Dat meldt de Japanse publieke omroep NHK. De man bekende eind oktober schuld.

2 uur geleden
Brazilië stelt xAI ultimatum rond naaktbeelden Grok

SAO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse regering heeft Elon Musks bedrijf xAI dertig dagen de tijd gegeven om te voorkomen dat chatbot Grok seksueel getinte nepbeelden verspreidt. Consumentenorganisatie Senacon, gegevensbeschermingsautoriteit ANPD en federale aanklagers dreigen met wettelijke of juridische maatregelen als xAI daar geen gehoor aan geeft.

6 uur geleden
Dode bij treinongeluk Spaanse Gelida

GELIDA (ANP/RTR) - De machinist van de forensentrein die dinsdag in de omgeving van Barcelona op een omgevallen muur botste, is overleden. Bij het voorval raakten volgens de lokale brandweer 37 mensen gewond, van wie vier ernstig.

6 uur geleden
Trump zegt dat hij NAVO sterker heeft gemaakt

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.

10 uur geleden
Trump wil niet afreizen naar Parijs voor toekomstige G7-top

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.

10 uur geleden