Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar celstraf voor zeer dodelijke brand op Iraakse bruiloft

Tien jaar celstraf voor zeer dodelijke brand op Iraakse bruiloft

BAGDAD (ANP/AFP) - Een Iraakse rechtbank heeft de eigenaar van een feestzaal tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het veroorzaken van een dodelijke brand in september vorig jaar. Toen kwamen tijdens een bruiloft 134 mensen om het leven. Er vielen ook zeker 150 gewonden.

Het feest in Hamdaniya in de noordelijke provincie Nineve mondde uit in een drama toen vuurwerk werd afgestoken en decoratie aan het plafond vlam vatte. Er ontstond mede door brandbare bouwmaterialen een grote brand, aldus de autoriteiten. Uit onderzoek bleek dat er sprake was van "grove nalatigheid" en een gebrek aan veiligheidsmaatregelen.

Het was veel drukker in de feestzaal dan toegestaan. De maximale capaciteit lag op vierhonderd gasten, maar op de dag van de bruiloft waren negenhonderd feestgangers in de zaal. Zij raakten in paniek toen de eigenaar de elektriciteit uitschakelde, omdat hij de brand aanzag voor kortsluiting. Veel gasten zaten vast in de feestzaal. Diverse media berichtten destijds dat de bruid en bruidegom de brand hadden overleefd.

In Irak komen vaak ongelukken voor door slechte naleving van veiligheidsvoorschriften, vooral in de bouw- en transportsector.

Meer uit Buitenland

Trump geeft Iran tot dinsdagavond om Straat van Hormuz te openen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat zijn ultimatum aan Iran om de Straat van Hormuz te openen dinsdagavond afloopt. "Als ze tegen dinsdagavond niets ondernemen, zullen ze geen elektriciteitscentrales meer hebben en zullen er geen bruggen meer overeind staan," aldus Trump in een interview met The Wall Street Journal.

1 uur geleden
Trump: mogelijk maandag deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat er een "goede kans" is dat er maandag een deal gesloten wordt met Iran. Hij zei tegen Fox News dat er op dit moment onderhandeld wordt, met nog een ruime dag te gaan tot het ultimatum afloopt dat Trump eerder stelde.

4 uur geleden
Trump: gered bemanningslid ernstig gewond

WASHINGTON (ANP) - Het tweede Amerikaanse F-15-bemanningslid dat uit Iran is gered, is "ernstig gewond", verklaart de Amerikaanse president Donald Trump zondagmiddag op Truth Social. Hij zei eerder al dat de militair verwondingen had opgelopen en dat het goed met hem komt.

5 uur geleden
Ophef in Verenigd Koninkrijk over festivaloptredens Ye

LONDEN (ANP) - De aankondiging dat Ye, ook bekend als Kanye West, deze zomer drie optredens doet op het Wireless Festival in Londen heeft tot ophef geleid in het Verenigd Koninkrijk. Pepsi heeft zich inmiddels teruggetrokken als sponsor van het festival en premier Keir Starmer heeft het "zeer zorgwekkend" genoemd.

5 uur geleden
Pro-Russische leider meldt dode na zinken schip in Zee van Azov

MOSKOU (ANP/RTR) - Een vrachtschip met graan is gezonken in de Zee van Azov en daarbij is zeker één persoon om het leven gekomen, meldt de pro-Russische gouverneur van het bezette deel van de Oekraïense regio Cherson. Twee personen zijn vermist.

6 uur geleden
Paus roept wereldleiders in paasboodschap op voor vrede te kiezen

VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.

8 uur geleden
China bevestigt executie Fransman om drugssmokkel

PARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.

9 uur geleden