Tien jaar celstraf voor zeer dodelijke brand op Iraakse bruiloft
BAGDAD (ANP/AFP) - Een Iraakse rechtbank heeft de eigenaar van een feestzaal tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het veroorzaken van een dodelijke brand in september vorig jaar. Toen kwamen tijdens een bruiloft 134 mensen om het leven. Er vielen ook zeker 150 gewonden.
Het feest in Hamdaniya in de noordelijke provincie Nineve mondde uit in een drama toen vuurwerk werd afgestoken en decoratie aan het plafond vlam vatte. Er ontstond mede door brandbare bouwmaterialen een grote brand, aldus de autoriteiten. Uit onderzoek bleek dat er sprake was van "grove nalatigheid" en een gebrek aan veiligheidsmaatregelen.
Het was veel drukker in de feestzaal dan toegestaan. De maximale capaciteit lag op vierhonderd gasten, maar op de dag van de bruiloft waren negenhonderd feestgangers in de zaal. Zij raakten in paniek toen de eigenaar de elektriciteit uitschakelde, omdat hij de brand aanzag voor kortsluiting. Veel gasten zaten vast in de feestzaal. Diverse media berichtten destijds dat de bruid en bruidegom de brand hadden overleefd.
In Irak komen vaak ongelukken voor door slechte naleving van veiligheidsvoorschriften, vooral in de bouw- en transportsector.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - The Rolling Stones hebben dinsdag bevestigd dat er een nieuw album aankomt. De plaat Foreign Tongues komt op 10 juli uit en telt in totaal veertien nieuwe liedjes, met gastbijdrages van onder anderen Paul McCartney, Robert Smith van The Cure en Chad Smith van Red Hot Chili Peppers.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - In Rusland zijn twee natuurkundigen veroordeeld die betrokken waren bij onderzoek dat ten grondslag ligt aan de ontwikkeling van hypersonische raketten. Valeri Zvegintsev (82) en Vladislav Galkin (71) kregen gevangenisstraffen van 12,5 jaar voor verraad, melden Russische staatsmedia.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De gevangengenomen Iraanse Nobelprijswinnares Narges Mohammadi vecht voor haar leven, zeggen haar aanhangers. Ze ligt al vijf dagen met een hartaandoening in het ziekenhuis.
3 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten hebben melding gemaakt van nieuwe Iraanse aanvallen. De luchtafweer komt in actie om raketten en drones uit te schakelen, zeggen de autoriteiten in de Golfstaat.
3 uur geledenASHKELON (ANP/AFP/RTR) - Een Israëlische rechtbank heeft het voorarrest verlengd van twee activisten die van boten waren gehaald die naar de Gazastrook voeren. Dat moet de autoriteiten meer tijd geven om de Spanjaard Saif Abu Keshek en de Braziliaan Thiago Avila te verhoren, zegt hun advocaat.
4 uur geledenMANAMA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft ook Bahrein een dronedeal aangeboden. Zelensky meldde op X dat hij de Golfstaat bezoekt en daar een "productief gesprek" heeft gehad met de koning, Hamad bin Isa Al Khalifa.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De situatie in de Straat van Hormuz is volgens de VS na de beschietingen van maandag niet verder geëscaleerd. "Tot nu toe is het vandaag rustiger", zei de hoogste Amerikaanse militair, generaal Dan Caine. Hij sprak de verwachting uit dat de VS de komende dagen meer schepen kunnen assisteren die door de oorlog zijn gestrand in het Midden-Oosten.
5 uur geleden