Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar celstraf voor zeer dodelijke brand op Iraakse bruiloft

Tien jaar celstraf voor zeer dodelijke brand op Iraakse bruiloft

BAGDAD (ANP/AFP) - Een Iraakse rechtbank heeft de eigenaar van een feestzaal tot tien jaar gevangenisstraf veroordeeld voor het veroorzaken van een dodelijke brand in september vorig jaar. Toen kwamen tijdens een bruiloft 134 mensen om het leven. Er vielen ook zeker 150 gewonden.

Het feest in Hamdaniya in de noordelijke provincie Nineve mondde uit in een drama toen vuurwerk werd afgestoken en decoratie aan het plafond vlam vatte. Er ontstond mede door brandbare bouwmaterialen een grote brand, aldus de autoriteiten. Uit onderzoek bleek dat er sprake was van "grove nalatigheid" en een gebrek aan veiligheidsmaatregelen.

Het was veel drukker in de feestzaal dan toegestaan. De maximale capaciteit lag op vierhonderd gasten, maar op de dag van de bruiloft waren negenhonderd feestgangers in de zaal. Zij raakten in paniek toen de eigenaar de elektriciteit uitschakelde, omdat hij de brand aanzag voor kortsluiting. Veel gasten zaten vast in de feestzaal. Diverse media berichtten destijds dat de bruid en bruidegom de brand hadden overleefd.

In Irak komen vaak ongelukken voor door slechte naleving van veiligheidsvoorschriften, vooral in de bouw- en transportsector.

Meer uit Buitenland

Witte Huis: Trump ontketent de hel als Iran doorgaat met strijd

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is bereid om "de hel te ontketenen" als Iran geen deal sluit, heeft zijn woordvoerder Karoline Leavitt gezegd. Volgens haar moet Iran accepteren dat het de strijd verloren heeft. Vooralsnog gaan de Iraanse aanvallen door.

20 minuten geleden
Merz vindt levering Taurus-raketten aan Oekraïne niet meer nodig

BERLIJN (ANP/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz ziet geen reden meer om Oekraïne te voorzien van Taurus-langeafstandsraketten. Hij zei tegen parlementsleden dat Oekraïne inmiddels zelf langeafstandswapens produceert. Die zijn volgens Merz ook "aanzienlijk effectiever dan het relatief kleine aantal Taurus-kruisraketten dat we hadden kunnen leveren".

2 uur geleden
Amerikaanse defensie steekt meer geld in wapens en munitie

ARLINGTON (ANP/AFP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie heeft drie overeenkomsten afgesloten voor raketten en onderdelen voor munitie en wapensystemen. Daarmee kunnen voorraden aangevuld worden die zijn geslonken door de oorlog in het Midden-Oosten. "Zo wordt de industriebasis klaargemaakt voor oorlogstijd", zegt onderminister Michael Duffey.

2 uur geleden
Sarah Mullally aangetreden als religieus leider Anglicaanse Kerk

CANTERBURY (ANP) - Het eerste vrouwelijke hoofd van de Anglicaanse Kerk, Sarah Mullally (63), is in Engeland formeel geïnstalleerd. Dat gebeurde in het bijzijn van de Britse premier en leden van de koninklijke familie in de kathedraal van Canterbury.

2 uur geleden
VN-chef: Libanon mag niet het volgende Gaza worden

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De topman van de Verenigde Naties heeft gewaarschuwd dat Libanon niet het lot van de Gazastrook mag ondergaan. "Het Gaza-model moet niet worden herhaald in Libanon", zei secretaris-generaal António Guterres.

2 uur geleden
Cyprus overlegt met VK over Britse bases na aanval

NICOSIA (ANP/RTR) - Cyprus is met het Verenigd Koninkrijk in gesprek gegaan over de toekomst van Britse bases op het eiland. Dat zei president Nikos Christodoulides van Cyprus nadat deze maand onrust was ontstaan over een drone-aanval op een van die militaire installaties.

3 uur geleden
Leider Hezbollah wil geen onderhandelingen tijdens gevechten

BEIROET (ANP/RTR) - De leider van de Libanese sjiitische beweging Hezbollah zegt dat de door Iran gesteunde beweging niet in gesprek gaat met Israël zolang de Israëlische aanvallen op Libanon doorgaan.

3 uur geleden