Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar cel voor wurgen echtgenote en in brand steken lichaam

Tien jaar cel voor wurgen echtgenote en in brand steken lichaam

ALKMAAR (ANP) - De rechtbank in Alkmaar heeft de 54-jarige Emanuel H. uit Bovenkarspel veroordeeld tot een celstraf van tien jaar voor doodslag. Hij doodde vorig jaar op paasmaandag 10 april zijn vrouw en stak 's avonds haar lichaam in brand in de tuin. Het lichaam bewaarde hij twee dagen in een schuur, waar de vrouw om het leven kwam door verstikking.

De man werd vorig jaar op woensdag 12 april gearresteerd. Die avond stopte hij het lichaam in de kofferbak van zijn auto en reed ermee naar een voetbalvereniging en weer terug. De rechtbank vindt doodslag bewezen en stelt ook vast dat er sprake is van het verhullen van haar dood. Drie dagen lang liet hij iedereen denken dat zijn vrouw was weggelopen na een ruzie, aldus de rechtbank.

"De verdachte heeft zijn echtgenote, de moeder van zijn kinderen, van het leven beroofd. In een opwelling heeft hij het slachtoffer haar adem ontnomen, toen hij dacht dat ze bij hem wegging. De verdachte lijkt constant bang te zijn geweest dat zijn echtgenote hem zou verlaten en kon dit niet verdragen", aldus de rechtbank in het vonnis.

H. lijdt aan een persoonlijkheidsstoornis met dwangmatige trekken. De rechtbank houdt rekening met een verminderde toerekeningsvatbaarheid en vindt een celstraf van tien jaar passend. Het Openbaar Ministerie had dertien jaar cel geëist. In plaats van tbs legt de rechtbank de man een gedragsbeïnvloedende en vrijheidsbeperkende maatregel op. Met deze maatregel kan toezicht op hem worden gehouden na afloop van zijn gevangenisstraf.

Meer uit Binnenland

VVD-jongeren hekelen eigen partij en prijzen premier van België

DEN HAAG (ANP) - De Belgische premier Bart De Wever is de meest liberale politicus van 2025, in de ogen van de jongerenafdeling van de VVD. Het is de eerste keer dat de JOVD een politicus uit het buitenland uitroept tot 'Liberaal van het Jaar'. De Wever werd vorig jaar premier van België, namens de Vlaams-nationalistische partij N-VA.

1 uur geleden
Problemen met treinverkeer in noorden duren tot in de avond

GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.

5 uur geleden
ProRail: datum terugkeer naar normale dienstregeling nog onzeker

UTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".

5 uur geleden
Spoorproblemen noorden houden tot in de middag aan

GRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.

9 uur geleden
Havenbedrijf: onduidelijk of Ferro Dome gered kan worden

ROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.

11 uur geleden
Meeste sportcomplexen in Tilburg weer open na sluiting om sneeuw

TILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.

11 uur geleden
Wisselstoringen en kapotte treinen in het noorden van het land

GRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.

12 uur geleden