Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar cel voor doodsteken Eritrese partner in Oppenhuizen

Tien jaar cel voor doodsteken Eritrese partner in Oppenhuizen

LEEUWARDEN (ANP) - De 36-jarige man uit het Friese dorp Oppenhuizen die bijna een jaar geleden zijn vrouw doodstak, is veroordeeld tot een celstraf van tien jaar. Het slachtoffer was vier maanden eerder met hun twee kinderen uit Eritrea overgekomen, in het kader van gezinshereniging.

De man, die sinds 2016 in Nederland woont, heeft bekend en spijt betuigd bij de rechtbank in Leeuwarden. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie. Het slachtoffer was 32 jaar. De kinderen zijn nu 10 en 8 jaar oud. De man is ontheven uit het ouderlijk gezag.

Volgens de rechter is er geen sprake van moord, maar van doodslag. De man handelde in een opwelling. Het stel had veelvuldig ruzie. Zo ook op de fatale middag van 23 april 2020. Dit hebben hun kinderen verklaard. Die onenigheid liep uit de hand. De vrouw werd tien keer met een mes gestoken. Zij had de kinderen kort daarvoor naar de buren gestuurd. De man werd snel aangehouden.

"Het kan niet anders dan dat er in razernij is gehandeld", concludeert de rechter. Volgens de kinderen ging de ruzie over geld en een mobiele telefoon. Het toestel werd verbrand in de tuin teruggevonden. Volgens de man was er onenigheid ontstaan omdat de vrouw niet mee wilde naar de huisarts en tandarts.

De man is volledig toerekeningsvatbaar, had geen strafblad en stond in Oppenhuizen bekend als een "vriendelijke en opgewekte man". Dit heeft de rechtbank meegewogen in het vonnis.

Meer uit Binnenland

Tientallen betogers XR aangehouden na blokkade A12 Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft 38 mensen aangehouden die zondag deelnamen aan een betoging van actiegroep Extinction Rebellion (XR). Daarbij blokkeerde een deel van de demonstranten opnieuw de A12 in Den Haag.

39 minuten geleden
Overleden persoon met steekwond gevonden in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - In een woning aan de Oude Stadsgracht in Eindhoven is zondag aan het eind van de middag een overleden persoon gevonden. Het slachtoffer had een steekwond, meldt de politie op X. Een man is meegenomen naar buiten, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving door Omroep Brabant. Deze persoon is niet aangehouden. Over een eventuele relatie tussen de twee is nog niets bekend.

2 uur geleden
Jesse Klaver 'ondanks alles' bereid om te praten over begroting

DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver is "ondanks alles" bereid om met de minderheidscoalitie te praten over de begroting voor volgend jaar. Maar dan moet het kabinet wel een duidelijke keuze maken voor een samenwerking over links, de bezuinigingen op de sociale zekerheid van tafel halen en de allerrijksten meer belasting laten betalen. Tijdens een partijbijeenkomst in het Spoorwegmuseum in Utrecht hekelde de partijleider van PRO het "rommeltje" dat het kabinet had gemaakt van de begrotingsonderhandelingen.

4 uur geleden
A12 bij Den Haag weer toegankelijk na XR-blokkade

DEN HAAG (ANP) - De A12 bij Den Haag is zondag vanaf 14.30 uur weer vrijgegeven voor verkeer na een blokkade van Extinction Rebellion (XR). Ongeveer dertig leden van de klimaatactiegroep liepen rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld op. Zoals bij eerdere acties gaf de burgemeester van Den Haag vrijwel direct de aanwijzing de blokkade te beëindigen.

6 uur geleden
Klimaatactiegroep XR blokkeert opnieuw A12 bij Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Extinction Rebellion (XR) heeft zondagmiddag opnieuw de A12 in Den Haag geblokkeerd. Activisten betraden rond 13.00 uur de oprit naar de Utrechtsebaan bij het Malieveld, vanaf een zebrapad op de kruising met de Zuid-Hollandlaan.

7 uur geleden
Man (19) aangehouden na schieten op festival in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft zondagochtend in Zwijndrecht een 19-jarige man uit die plaats aangehouden na een schietincident op een Amsterdams festival zaterdagavond. Daarbij raakten een man en een vrouw gewond.

8 uur geleden
Kind overleden door ongeluk op afrit A28 bij Beilen

BEILEN (ANP) - Op de A28 bij het Drentse Beilen is zondagochtend een kind overleden door een eenzijdig ongeluk, meldt de politie. Het ongeval gebeurde rond 08.50 uur op de afrit van de snelweg. In de auto zaten nog vier andere mensen: twee volwassenen en twee kinderen. Zij zijn zwaargewond naar het ziekenhuis gebracht.

9 uur geleden