Tien jaar cel voor doodsteken Eritrese partner in Oppenhuizen
LEEUWARDEN (ANP) - De 36-jarige man uit het Friese dorp Oppenhuizen die bijna een jaar geleden zijn vrouw doodstak, is veroordeeld tot een celstraf van tien jaar. Het slachtoffer was vier maanden eerder met hun twee kinderen uit Eritrea overgekomen, in het kader van gezinshereniging.
De man, die sinds 2016 in Nederland woont, heeft bekend en spijt betuigd bij de rechtbank in Leeuwarden. De straf komt overeen met de eis van het Openbaar Ministerie. Het slachtoffer was 32 jaar. De kinderen zijn nu 10 en 8 jaar oud. De man is ontheven uit het ouderlijk gezag.
Volgens de rechter is er geen sprake van moord, maar van doodslag. De man handelde in een opwelling. Het stel had veelvuldig ruzie. Zo ook op de fatale middag van 23 april 2020. Dit hebben hun kinderen verklaard. Die onenigheid liep uit de hand. De vrouw werd tien keer met een mes gestoken. Zij had de kinderen kort daarvoor naar de buren gestuurd. De man werd snel aangehouden.
"Het kan niet anders dan dat er in razernij is gehandeld", concludeert de rechter. Volgens de kinderen ging de ruzie over geld en een mobiele telefoon. Het toestel werd verbrand in de tuin teruggevonden. Volgens de man was er onenigheid ontstaan omdat de vrouw niet mee wilde naar de huisarts en tandarts.
De man is volledig toerekeningsvatbaar, had geen strafblad en stond in Oppenhuizen bekend als een "vriendelijke en opgewekte man". Dit heeft de rechtbank meegewogen in het vonnis.
Meer uit Binnenland
THE BOTTOM (ANP) - De overheid op Saba heeft donderdag om 18.00 uur lokale tijd laten weten dat de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar nog steeds gaande is. Ondanks uitgebreide zoekacties is de man nog niet gevonden.
2 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - In een deel van het Groningse Stadskanaal is donderdagavond een noodverordening ingesteld. In het gebied staan "woningen die betrokken zijn bij een strafrechtelijk onderzoek", meldt de gemeente. Een groep mensen heeft donderdag ruiten ingegooid bij die woningen.
4 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - Ruim honderd demonstranten hebben zich donderdagavond verzameld op een aangewezen locatie in Loosdrecht om te protesteren tegen de opvang van asielzoekers, ziet een ANP-verslaggever. De politie is massaal aanwezig en houdt toezicht. Uit angst voor nieuwe wanordelijkheden heeft de gemeente Wijdemeren beperkingen ingesteld.
6 uur geledenUSHUAIA (ANP/AFP) - Een team Argentijnse wetenschappers reist volgende week naar havenstad Ushuaia om te onderzoeken of het hantavirus daar is. Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius, waar het virus uitbrak, vertrok op 1 april uit die stad.
6 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - Twee vrouwen van 31 en 33 jaar uit de gemeente Stadskanaal zijn donderdagavond door de politie aangehouden. Ze worden verdacht van kindermishandeling en wederrechtelijke vrijheidsberoving, meldt het Openbaar Ministerie.
7 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het hoofd van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO), Tedros Adhanom Ghebreyesus, heeft inwoners van Tenerife in een brief bedankt voor hun hulp met de m/v Hondius. Ook looft hij de Spaanse regering, hulpverleners en de bemanning van het schip.
10 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie doet onderzoek naar de vermeende mishandeling van twee kinderen in Groningen. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving door Dagblad van het Noorden (DvhN). Verder laat zij niets los over de zaak. De kinderen, een meisje van 6 en een jongen van 7, zouden jarenlang stelselmatig ernstig zijn mishandeld door hun moeders.
13 uur geleden