Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar cel geëist voor doodschieten motorclubbaas

Tien jaar cel geëist voor doodschieten motorclubbaas

BREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag tien jaar geëist tegen Bredanaar Peter L. vanwege het doodschieten van oprichter Michel Weiss van motorclub Caloh Wagoh.

L. bekende dat hij op 14 november vorig jaar Weiss doodschoot. Dat gebeurde vlak voor het chalet van L. op het woonwagenkamp aan de Nieuwe Inslag in Breda. Weiss zou daar woedend heen zijn gekomen vanwege een ruzie met zijn ex, de zus van L. Die ruzie liep zo hoog op, vertelde L., dat hij bang werd dat Weiss hen dood zou schieten. Hij schoot toen zelf vijf keer, zo bleek ook op beelden die in de rechtbank werden getoond.

Motorclub Caloh Wagoh, inmiddels verboden, stond centraal in het liquidatieproces Eris over vijf liquidaties en meerdere pogingen daartoe, vermoedelijk in opdracht van Ridouan Taghi. Drie leiders van de club werden veroordeeld tot levenslang.

Afgelasting zaak

De strafzaak tegen L. stond donderdag kort op losse schroeven. Bij de politie en justitie was een dreigende melding binnengekomen. De rechtbank overwoog daarom de zaak af te gelasten en te verplaatsen naar een beveiligde rechtbank. "In de melding werd gezegd dat er mogelijk dingen gaan gebeuren in of buiten het gebouw", zo legde de voorzitter de zware veiligheidsmaatregelen uit die vrijdag in het gerechtsgebouw golden. Zowel binnen als buiten was veel politie, met kogelvrije vesten. Tassen waren verboden in het gebouw en bezoekers en advocaten werden gefouilleerd bij binnenkomst.

Volgens L. was hij bang voor de reputatie van Weiss, die volgens zijn advocaat "een levensgevaarlijk karakter" had. "Toen hij naar zijn broeksband greep, werd het zwart voor mijn ogen." Volgens de officier van justitie was op beelden alleen niet te zien dat Weiss naar een broeksband greep. En in haar ogen leek Weiss rustig toen hij naar het chalet kwam. Het zou pas zijn geëscaleerd toen L. met een wapen naar de deur kwam. Er is daarom in haar ogen geen sprake van zelfverdediging.

Uitspraak

De uitspraak is op 16 december.

Meer uit Binnenland

Hulporganisaties breiden hulp aan Libanon uit

DEN HAAG (ANP) - Zes Nederlandse hulporganisaties gaan meer noodhulp aan Libanon geven. Ze krijgen daarvoor 3 miljoen euro van het ministerie van Buitenlandse Zaken. Het geld is onder meer bedoeld om de komende maanden eten en schoon drinkwater te kopen. Door Israëlische aanvallen zijn veel Libanezen op de vlucht geslagen.

12 minuten geleden
Onderzoek: partijen gebruiken lobbyteksten in programma's

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen gebruiken in hun verkiezingsprogramma's voor de gemeenteraadsverkiezingen regelmatig letterlijke teksten van lobbyisten, zonder dit te vermelden, zegt de Open State Foundation. De organisatie onderzocht in samenwerking met NOS Bureau Regio ruim duizend verkiezingsprogramma's en zo'n 2300 lobbydocumenten uit 37 gemeenten via een geautomatiseerde tekstanalyse.

2 uur geleden
Politie: twee verdachten op fatbike betrokken bij explosie Zuidas

AMSTERDAM (ANP) - De politie is op zoek naar twee verdachten na de explosie bij een kantoorpand op de Amsterdamse Zuidas in de nacht van zondag op maandag. Een politiewoordvoerder zei maandagavond in programma Opsporing Verzocht dat de twee op een fatbike bij het Atrium-gebouw aankwamen.

10 uur geleden
Definitieve eindbedrag 3FM Serious Request ruim 18,8 miljoen euro

HILVERSUM (ANP) - De actie Serious Request van 3FM heeft 18.848.700 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren. Het uiteindelijke eindbedrag werd maandag bekendgemaakt. In de week voor kerst was al een recordbedrag van 18,4 miljoen euro binnengehaald, maar daar is dus meer dan vier ton bijgekomen.

10 uur geleden
Erasmus MC opent extern meldpunt voor werkcultuur ic-afdeling

ROTTERDAM (ANP) - Het Erasmus MC gaat een "externe meldmogelijkheid" creëren waar medewerkers van de intensivecareafdeling anoniem hun ervaringen kunnen delen over de werkcultuur. Dat laat het ziekenhuis maandag weten, na berichtgeving eerder deze maand van NOS, Nieuwsuur en Rijnmond over een angstcultuur.

11 uur geleden
Amerikaanse ambassade veroordeelt explosie op Zuidas Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassade in Den Haag heeft de explosie op de Zuidas in Amsterdam van afgelopen nacht veroordeeld. De ontploffing gebeurde bij een vestiging van de Amerikaanse Bank of New York Mellon, nadat eerder ook een synagoge in Rotterdam en een joodse school in Amsterdam werden getroffen.

14 uur geleden
Verdachten explosie synagoge Rotterdam vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vier verdachten die zijn aangehouden in verband met de explosie bij de synagoge aan het A.B.N. Davidsplein in Rotterdam blijven de komende veertien dagen in de cel. Het Openbaar Ministerie verdenkt ze van het veroorzaken van een explosie, brandstichting en poging tot brandstichting, allemaal met een terroristisch oogmerk.

14 uur geleden