Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar cel en tbs voor moord op AH-medewerkster Den Haag

Tien jaar cel en tbs voor moord op AH-medewerkster Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft donderdag de 57-jarige Jamel L. veroordeeld tot tien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van de 36-jarige Antoneta Gjokja, een medewerkster van het filiaal van Albert Heijn aan de Turfmarkt in Den Haag. De rechtbank acht moord bewezen. L. heeft het slachtoffer "op meedogenloze wijze neergestoken", aldus de rechtbank. "Zij had geen enkele kans op overleven."

De steekpartij vond plaats op 20 juni vorig jaar. L. was vroeg in de ochtend naar de winkel gekomen. Binnen vroeg hij een vakkenvuller waar de messen lagen. Vervolgens viel hij het slachtoffer aan en stak haar neer. De vrouw werkte op de broodafdeling. Zij overleed ter plaatse. L. kon in de buurt van het AH-filiaal worden aangehouden.

De opgelegde straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.

Wraak

In het proces tegen L. stonden twee vragen centraal: was er sprake van voorbedachte raad en dus moord? En is de verdachte geheel ontoerekeningsvatbaar of niet?

L. had volgens de rechtbank het besluit genomen "wraak te nemen" op mensen van Albert Heijn, omdat hij er eerder gepakt was voor een winkeldiefstal. De man heeft over die wraakgevoelens verklaard en had het haar naar eigen zeggen voorzien op "een blanke Nederlander". Toen hij het mes in handen had, liep hij een rondje door de winkel, haalde het uit de verpakking en voerde een "innerlijk gesprek" met zichzelf, waarin hij de vraag of hij ging toeslaan uiteindelijk met ja beantwoordde. Kort daarna viel hij het slachtoffer aan. Al met al oordeelt de rechtbank dat L. tijd genoeg heeft gehad over zijn voorgenomen daad na te denken, wat een juridisch vereiste is voor de bewezenverklaring van moord.

Psychotisch

Gedragsdeskundigen hebben onder meer een psychotische stoornis vastgesteld bij L. Zij achten hem daardoor sterk verminderd toerekeningsvatbaar. De rechtbank heeft die conclusie overgenomen.

L. heeft zich eerder aan opgelegde gedragsbehandelingen onttrokken, in Nederland en Engeland. Op Curaçao kreeg hij tbs opgelegd, maar werd zo gevaarlijk geacht dat de psychiatrische kliniek aldaar hem niet meer wilde hebben. Daardoor werd de behandeling voortijdig gestaakt.

Meer uit Binnenland

Ye betreedt GelreDome onder gejuich na wekenlange discussie

ARNHEM (ANP) - Rapper Ye heeft zaterdagavond onder luid gejuich van tienduizenden bezoekers het eerste optreden van zijn twee shows in de GelreDome afgetrapt. Aan het optreden in Arnhem ging een wekenlange discussie vooraf, waarbij verschillende partijen zich uitspraken tegen de komst van de Amerikaanse rapper.

3 uur geleden
Maandag opnieuw protest bij GelreDome tegen concert van Ye

ARNHEM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) gaat maandag opnieuw demonstreren bij het tweede concert van rapper Ye in de GelreDome. Dat liet directeur Naomi Mestrum weten na afloop van het protest van zaterdag bij het stadion in Arnhem. De demonstratie van maandag zal volgens haar iets kleinschaliger zijn en zich vooral richten op het bewustmaken van het jonge publiek over de "kwalijke uitspraken" van de Amerikaanse artiest.

3 uur geleden
Demonstranten met complotteksten weggestuurd rond optreden Ye

ARNHEM (ANP) - De politie heeft zaterdagavond drie mensen weggestuurd bij de GelreDome in Arnhem, waar de omstreden rapper Ye optreedt. Ze droegen borden waarop complottheorieën over onder meer de Holocaust stonden. Daarmee wilden ze meerdere keren naar een protest van enkele Joodse organisaties tegen het optreden van Ye gaan. Agenten hadden de drie enkele keren verteld dat ze afstand moesten houden, maar ze bleven terugkomen.

4 uur geleden
Storing verholpen, noodpaspoorten kunnen weer worden verstrekt

DEN HAAG (ANP) - Reizigers kunnen weer een noodpaspoort krijgen. Een landelijke technische storing bij de Koninklijke Marechaussee is zaterdag aan het begin van de avond verholpen, enkele uren nadat die begon.

4 uur geleden
Cruiseschip Hondius vertrokken uit Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Het cruiseschip Hondius heeft de haven van Rotterdam zaterdag aan het begin van de avond verlaten. Op het schip brak in april het hantavirus uit. De Hondius vaart nu naar Longyearbyen op Spitsbergen. Vanaf Spitsbergen vertrekt op 13 juni een arctische expeditie met 137 gasten en een arts aan boord, meldt een woordvoerder van rederij Oceanwide Expeditions.

5 uur geleden
Bezoek Holocaustmuseum was genoemd als optie, zegt Marcouch

ARNHEM (ANP) - De burgemeester van Arnhem, Ahmed Marcouch, zegt dat hij met rapper Ye niet per se naar het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam wilde gaan. Het museum is volgens hem "de revue gepasseerd van wat je zou kunnen doen", er is aan gedacht, maar het was nog niet concreet, "anders hadden we wel contact opgenomen en een afspraak gemaakt". Marcouch noemt het "spijtig dat het lijkt alsof alles richting het Holocaustmuseum gaat".

5 uur geleden
Ye heeft grote keerzijde, kijk daar niet van weg, zegt CIDI

ARNHEM (ANP) - Mensen moeten niet wegkijken "van de Jodenhaat en het antisemitisme" van rapper Ye, zegt directeur Naomi Mestrum van het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI). Ze demonstreert buiten de GelreDome in Arnhem, waar Ye zaterdag en maandag optreedt, tegen de komst van de Amerikaanse artiest.

5 uur geleden