Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar cel en tbs voor moord op AH-medewerkster Den Haag

Tien jaar cel en tbs voor moord op AH-medewerkster Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft donderdag de 57-jarige Jamel L. veroordeeld tot tien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het doodsteken van de 36-jarige Antoneta Gjokja, een medewerkster van het filiaal van Albert Heijn aan de Turfmarkt in Den Haag. De rechtbank acht moord bewezen. L. heeft het slachtoffer "op meedogenloze wijze neergestoken", aldus de rechtbank. "Zij had geen enkele kans op overleven."

De steekpartij vond plaats op 20 juni vorig jaar. L. was vroeg in de ochtend naar de winkel gekomen. Binnen vroeg hij een vakkenvuller waar de messen lagen. Vervolgens viel hij het slachtoffer aan en stak haar neer. De vrouw werkte op de broodafdeling. Zij overleed ter plaatse. L. kon in de buurt van het AH-filiaal worden aangehouden.

De opgelegde straf is gelijk aan de eis van het Openbaar Ministerie.

Wraak

In het proces tegen L. stonden twee vragen centraal: was er sprake van voorbedachte raad en dus moord? En is de verdachte geheel ontoerekeningsvatbaar of niet?

L. had volgens de rechtbank het besluit genomen "wraak te nemen" op mensen van Albert Heijn, omdat hij er eerder gepakt was voor een winkeldiefstal. De man heeft over die wraakgevoelens verklaard en had het haar naar eigen zeggen voorzien op "een blanke Nederlander". Toen hij het mes in handen had, liep hij een rondje door de winkel, haalde het uit de verpakking en voerde een "innerlijk gesprek" met zichzelf, waarin hij de vraag of hij ging toeslaan uiteindelijk met ja beantwoordde. Kort daarna viel hij het slachtoffer aan. Al met al oordeelt de rechtbank dat L. tijd genoeg heeft gehad over zijn voorgenomen daad na te denken, wat een juridisch vereiste is voor de bewezenverklaring van moord.

Psychotisch

Gedragsdeskundigen hebben onder meer een psychotische stoornis vastgesteld bij L. Zij achten hem daardoor sterk verminderd toerekeningsvatbaar. De rechtbank heeft die conclusie overgenomen.

L. heeft zich eerder aan opgelegde gedragsbehandelingen onttrokken, in Nederland en Engeland. Op CuraƧao kreeg hij tbs opgelegd, maar werd zo gevaarlijk geacht dat de psychiatrische kliniek aldaar hem niet meer wilde hebben. Daardoor werd de behandeling voortijdig gestaakt.

Meer uit Binnenland

Aanvraag voor vergunning concert Ye in Arnhem loopt nog

ARNHEM (ANP) - De aanvraag van de concertvergunning voor Kanye West in Arnhem "loopt nog". Dat meldde een woordvoerder van de gemeente vrijdag desgevraagd aan het ANP. Het feit dat inmiddels in drie landen de concerten zijn afgelast, heeft volgens de gemeente geen invloed op de aanvraag.

1 uur geleden
Opnieuw man (27) veroordeeld tot celstraf voor rellen Malieveld

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft een 27-jarige man veroordeeld tot een celstraf voor betrokkenheid bij de grootschalige rellen op het Malieveld in september vorig jaar. Volgens de rechtbank heeft de man zich schuldig gemaakt aan openlijk geweld op drie verschillende locaties in Den Haag. Ook is hij veroordeeld voor de diefstal van een AED uit een politievoertuig.

8 uur geleden
Familie IJsselmonde: straf te laag, maar geen hoger beroep

ROTTERDAM (ANP) - Nabestaanden van de 81-jarige man die op 2 januari 2025 is doodgeschoten in Rotterdam-IJsselmonde, vinden de gevangenisstraf voor schutter Sendric S. te laag. "Deze staat niet in verhouding tot het leed en verdriet dat de familie is aangedaan", zegt een woordvoerder namens de familie.

8 uur geleden
Jongeren vanaf 16 jaar krijgen hoger minimumloon in 2027

DEN HAAG (ANP) - Jongeren van 16 tot en met 20 jaar gaan in 2027 een hoger minimumloon verdienen. Minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken) verhoogt de bedragen voor die leeftijdsgroepen vanaf 1 januari. De D66-bewindsman voert hiermee het plan van het vorige kabinet uit.

8 uur geleden
Veertien jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam heeft vrijdag de 25-jarige Sendric S. veroordeeld tot veertien jaar cel en tbs met dwangverpleging voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde.

9 uur geleden
Mauritshuis: rechtszaak erfgenamen Bredius raakt ons in de kern

DEN HAAG (ANP) - De rechtszaak van erfgenamen van kunsthistoricus en oud-museumdirecteur Abraham Bredius tegen het Mauritshuis "raakt ons in de kern". Dat zei Martine Gosselink, de directeur van het Haagse museum, vrijdagochtend in de rechtbank. Bredius was tussen 1889 en 1909 directeur van het museum. Hij liet waardevolle kunstwerken na, waaronder 'Twee Afrikaanse mannen' en 'Saul en David' van Rembrandt. Als voorwaarde stelde hij dat de 25 werken permanent zichtbaar moesten blijven. Maar het museum bewaart de meeste schilderijen momenteel in het depot.

10 uur geleden
Tata Steel moet weer 8,5 miljoen euro betalen om te veel uitstoot

ZAANDAM (ANP) - Tata Steel moet opnieuw een boete van ruim 8,5 miljoen euro betalen. Volgens de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (OD NZKG) bleek uit eigen metingen, die in april en mei vorig jaar zijn gedaan, dat uit een van de fabrieken van de staalproducent nog steeds te veel schadelijke stoffen komen. Eind januari vorderde OD NZKG om dezelfde reden ook al 8,5 miljoen, toen op basis van metingen van Tata Steel zelf.

12 uur geleden