Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar cel en tbs voor doden sekswerker in woning IJmuiden

Tien jaar cel en tbs voor doden sekswerker in woning IJmuiden

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft maandag de 36-jarige Sander K. veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging voor het verkrachten en doden van de 34-jarige sekswerker Arina Sasina uit Amsterdam. K. heeft de vrouw op 18 augustus 2022 gewurgd in zijn huis in IJmuiden en haar lichaam vervolgens in tien stukken gesneden. De vrouw had op de bewuste avond een betaalde seksafspraak met K. "Haar laatste momenten moeten verschrikkelijk zijn geweest", aldus de rechtbank.

Het slachtoffer, Oekraïense van geboorte, werd op 21 augustus 2022 als vermist opgegeven. K. kwam twee dagen later als verdachte in beeld. Bij doorzoeking van zijn woning vond de politie het in stukken gesneden lichaam van Sasina. Haar romp lag in een teil, haar ledematen, handen, voeten en hoofd waren verpakt in vuilniszakken. K. had de tien vingertoppen afgehakt en door het doucheputje gespoeld, in een poging identificatie van het slachtoffer te voorkomen.

K. heeft altijd beweerd dat de dood van de vrouw een ongeluk is geweest. Zij zou zich vrijwillig hebben laten vastbinden op een fitnessbank, op de zolder van K.'s woning. Tijdens de daaropvolgende seks is zij in ademnood gekomen en gestikt, aldus de verklaring van K. De rechtbank gelooft dat verhaal niet, waarbij zij zich onder meer baseerde op politieonderzoek naar de werkwijze van Sasina als sekswerker. "Het is onaannemelijk dat zij zich zomaar naar een vliering zou laten dirigeren in het huis van een onbekende en zich zou laten vastbinden."

Bloeduitstortingen

Volgens de rechter heeft K. de vrouw gedwongen tot anale seks door haar vast te binden. Hij heeft haar met zijn handen gewurgd, aldus de rechtbank, die bij die conclusie verwees naar het onderzoek van de patholoog. K. heeft geweld gebruikt tegen de vrouw, stelt de rechtbank vast, getuige de vele bloeduitstortingen op haar lichaam en gezicht.

K. heeft volgens de rechtbank "op grove wijze misbruik gemaakt van de kwetsbare positie als sekswerker" van het slachtoffer en daarmee "inbreuk gemaakt op het veiligheidsgevoel van sekswerkers".

Het Openbaar Ministerie had op 6 juni vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank legde een lagere celstraf op omdat een langdurige celstraf een effectieve tbs-behandeling bemoeilijkt. K. heeft geweigerd mee te werken aan een persoonlijkheidsonderzoek. Volgens de rechtbank is het onverantwoord op hem onbehandeld terug te laten keren in de samenleving.

Meer uit Binnenland

WHO-baas stelt bevolking Tenerife gerust over hantavirus

GENÈVE (ANP) - De directeur-generaal van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft zich direct gericht tot de bevolking van Tenerife, waar zondag het door hantavirus getroffen schip m/v Hondius wordt verwacht. Tedros Adhanom Ghebreyesus drukt de inwoners van het Spaanse eiland op het hart dat zij een gering risico lopen en dat de samenwerkende landen en gezondheidsautoriteiten er alles aan doen om dat zo te houden.

1 uur geleden
Dassen in congresspeech: verbreek banden met Palantir

EDE (ANP) - Verbreek de banden met het Amerikaanse softwarebedrijf Palantir, roept Volt-leider Laurens Dassen het kabinet op in een speech op een congres van zijn partij in Ede. Geld dat naar Palantir gaat, wil hij investeren in "Europese alternatieven".

1 uur geleden
Festival in Amsterdam spant kort geding aan na annulering

AMSTERDAM (ANP) - Het housefestival Music On spant een kort geding aan tegen de gemeente Amsterdam, bevestigt een woordvoerder van de gemeente. Het festival zou op zaterdag en zondag plaatsvinden in het Meerpark, maar werd op het laatste moment afgelast omdat de gemeente de vergunning introk.

2 uur geleden
Veel politie in Ter Apel bij demonstraties asielzoekerscentrum

TER APEL (ANP) - In en rondom Ter Apel is zaterdag veel politie aanwezig voor aangekondigde demonstraties rondom het asielzoekerscentrum in de Groningse plaats. Dat ziet een ANP-verslaggever. Er zijn onder meer politieagenten op paarden en op motoren. Ook rijden verschillende busjes van de mobiele eenheid rond.

2 uur geleden
Hondius na aankomst op Tenerife door naar Nederland

MADRID (ANP/RTR) - Het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius zal na aankomst op Tenerife zondag uiteindelijk doorvaren naar een Nederlandse haven, waar het schip zal worden gedesinfecteerd. De aan boord overleden en met het hantavirus besmette Duitse vrouw blijft tot die tijd op het schip, net als een deel van de bemanning. Dat is bekendgemaakt op een persconferentie van het Spaanse ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Festival in Amsterdam op laatste moment geannuleerd

AMSTERDAM (ANP) - Het festival Music On dat zaterdag en zondag zou plaatsvinden in het Meerpark in Amsterdam is op het laatste moment afgelast. De organisatie heeft zaterdag op Instagram gemeld dat de gemeente de vergunning heeft ingetrokken.

3 uur geleden
Nederlandse toerist (21) met mazelen opgenomen in Panama

PANAMA-STAD (ANP) - Een 21-jarige Nederlandse backpacker is met mazelen opgenomen in een ziekenhuis in Panama-Stad, meldt het Panamese ministerie van Volksgezondheid.

4 uur geleden