Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien jaar cel en tbs voor doden sekswerker in woning IJmuiden

Tien jaar cel en tbs voor doden sekswerker in woning IJmuiden

AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft maandag de 36-jarige Sander K. veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging voor het verkrachten en doden van de 34-jarige sekswerker Arina Sasina uit Amsterdam. K. heeft de vrouw op 18 augustus 2022 gewurgd in zijn huis in IJmuiden en haar lichaam vervolgens in tien stukken gesneden. De vrouw had op de bewuste avond een betaalde seksafspraak met K. "Haar laatste momenten moeten verschrikkelijk zijn geweest", aldus de rechtbank.

Het slachtoffer, Oekraïense van geboorte, werd op 21 augustus 2022 als vermist opgegeven. K. kwam twee dagen later als verdachte in beeld. Bij doorzoeking van zijn woning vond de politie het in stukken gesneden lichaam van Sasina. Haar romp lag in een teil, haar ledematen, handen, voeten en hoofd waren verpakt in vuilniszakken. K. had de tien vingertoppen afgehakt en door het doucheputje gespoeld, in een poging identificatie van het slachtoffer te voorkomen.

K. heeft altijd beweerd dat de dood van de vrouw een ongeluk is geweest. Zij zou zich vrijwillig hebben laten vastbinden op een fitnessbank, op de zolder van K.'s woning. Tijdens de daaropvolgende seks is zij in ademnood gekomen en gestikt, aldus de verklaring van K. De rechtbank gelooft dat verhaal niet, waarbij zij zich onder meer baseerde op politieonderzoek naar de werkwijze van Sasina als sekswerker. "Het is onaannemelijk dat zij zich zomaar naar een vliering zou laten dirigeren in het huis van een onbekende en zich zou laten vastbinden."

Bloeduitstortingen

Volgens de rechter heeft K. de vrouw gedwongen tot anale seks door haar vast te binden. Hij heeft haar met zijn handen gewurgd, aldus de rechtbank, die bij die conclusie verwees naar het onderzoek van de patholoog. K. heeft geweld gebruikt tegen de vrouw, stelt de rechtbank vast, getuige de vele bloeduitstortingen op haar lichaam en gezicht.

K. heeft volgens de rechtbank "op grove wijze misbruik gemaakt van de kwetsbare positie als sekswerker" van het slachtoffer en daarmee "inbreuk gemaakt op het veiligheidsgevoel van sekswerkers".

Het Openbaar Ministerie had op 6 juni vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank legde een lagere celstraf op omdat een langdurige celstraf een effectieve tbs-behandeling bemoeilijkt. K. heeft geweigerd mee te werken aan een persoonlijkheidsonderzoek. Volgens de rechtbank is het onverantwoord op hem onbehandeld terug te laten keren in de samenleving.

Meer uit Binnenland

Straat afgezet na vondst verdacht pakketje in Nijmegen

NIJMEGEN (ANP) - In de In de Betouwstraat in het Gelderse Nijmegen is in de nacht van zondag op maandag een verdacht pakketje aangetroffen. De straat is daarom afgezet en een horecagelegenheid werd ontruimd.

9 uur geleden
Brand bedrijfspand in Noord-Hollandse Obdam onder controle

OBDAM (ANP) - De brand in een bedrijfsverzamelpand in het Noord-Hollandse Obdam is onder controle. Dat heeft de brandweer om 23.00 uur gemeld. Het gebouw is door het vuur en de bluswerkzaamheden verwoest. Voor zover bekend zijn er geen slachtoffers.

12 uur geleden
Paasvuren op veel plekken ontstoken

HOLTEN (ANP) - Op diverse plekken in Nederland zijn zondagavond paasvuren ontstoken. Rond het Overijsselse Holten strijden ieder jaar verschillende buurtschappen om de mooiste paasbult, al ging dat vroeger om de hoogste. Dit jaar was de winnaar Espelo.

15 uur geleden
Partijen teleurgesteld over ontruiming uitvak tijdens IJsselderby

DEVENTER (ANP) - De gemeente Zwolle, de gemeente Deventer, de politie en voetbalclubs Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zijn "zeer teleurgesteld" dat de wedstrijd tussen Go Ahead Eagles en PEC Zwolle zondagmiddag na een ontruimingsactie van de ME van start moest gaan zonder gevuld uitvak. Dat laten ze in een gezamenlijke verklaring weten.

19 uur geleden
Huldiging PSV dinsdag op Stadhuisplein in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De gemeente Eindhoven feliciteert PSV met de landstitel en kondigt aan dat de huldiging dinsdag plaatsvindt op het Stadhuisplein.

19 uur geleden
Douane vindt ruim 1400 kilo cocaïne in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De douane heeft zaterdag ruim 1400 kilo cocaïne gevonden in de haven van Rotterdam. De drugs waren verspreid over drie containers, waarbij "afwijkingen" werden gezien, meldt het Openbaar Ministerie.

20 uur geleden
Politie doet onderzoek naar gedeelde video na explosie Nijkerk

NIJKERK (ANP) - De politie neemt een video over de explosie bij het Israëlcentrum in Nijkerk mee in het onderzoek. Dat zegt een woordvoerster van de politie. Die video is door de pro-Iraanse groep Harakat Ashab al-Yamin al-Islamiya (HAYI) online gezet. Vrijdagavond ontplofte er een voorwerp bij het hek van het gebouw waar de stichting Christenen voor Israël is gehuisvest. De schade bleef beperkt en er raakte niemand gewond.

22 uur geleden