Tien jaar cel en tbs voor doden sekswerker in woning IJmuiden
AMSTERDAM (ANP) - De rechtbank in Amsterdam heeft maandag de 36-jarige Sander K. veroordeeld tot tien jaar gevangenisstraf en tbs met dwangverpleging voor het verkrachten en doden van de 34-jarige sekswerker Arina Sasina uit Amsterdam. K. heeft de vrouw op 18 augustus 2022 gewurgd in zijn huis in IJmuiden en haar lichaam vervolgens in tien stukken gesneden. De vrouw had op de bewuste avond een betaalde seksafspraak met K. "Haar laatste momenten moeten verschrikkelijk zijn geweest", aldus de rechtbank.
Het slachtoffer, Oekraïense van geboorte, werd op 21 augustus 2022 als vermist opgegeven. K. kwam twee dagen later als verdachte in beeld. Bij doorzoeking van zijn woning vond de politie het in stukken gesneden lichaam van Sasina. Haar romp lag in een teil, haar ledematen, handen, voeten en hoofd waren verpakt in vuilniszakken. K. had de tien vingertoppen afgehakt en door het doucheputje gespoeld, in een poging identificatie van het slachtoffer te voorkomen.
K. heeft altijd beweerd dat de dood van de vrouw een ongeluk is geweest. Zij zou zich vrijwillig hebben laten vastbinden op een fitnessbank, op de zolder van K.'s woning. Tijdens de daaropvolgende seks is zij in ademnood gekomen en gestikt, aldus de verklaring van K. De rechtbank gelooft dat verhaal niet, waarbij zij zich onder meer baseerde op politieonderzoek naar de werkwijze van Sasina als sekswerker. "Het is onaannemelijk dat zij zich zomaar naar een vliering zou laten dirigeren in het huis van een onbekende en zich zou laten vastbinden."
Bloeduitstortingen
Volgens de rechter heeft K. de vrouw gedwongen tot anale seks door haar vast te binden. Hij heeft haar met zijn handen gewurgd, aldus de rechtbank, die bij die conclusie verwees naar het onderzoek van de patholoog. K. heeft geweld gebruikt tegen de vrouw, stelt de rechtbank vast, getuige de vele bloeduitstortingen op haar lichaam en gezicht.
K. heeft volgens de rechtbank "op grove wijze misbruik gemaakt van de kwetsbare positie als sekswerker" van het slachtoffer en daarmee "inbreuk gemaakt op het veiligheidsgevoel van sekswerkers".
Het Openbaar Ministerie had op 6 juni vijftien jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist. De rechtbank legde een lagere celstraf op omdat een langdurige celstraf een effectieve tbs-behandeling bemoeilijkt. K. heeft geweigerd mee te werken aan een persoonlijkheidsonderzoek. Volgens de rechtbank is het onverantwoord op hem onbehandeld terug te laten keren in de samenleving.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Stefan V. (34) donderdag vrijgesproken van het vernielen van 32 graven en urnen op begraafplaats Westduin in Den Haag en van diefstal van een gedenksteen en een grafmonument in februari en maart vorig jaar. De rechtbank legde hem wel acht maanden cel op voor twee inbraken in vakantiewoningen.
16 minuten geledenDORDRECHT (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met dwangverpleging geëist tegen de 32-jarige Jesse R. voor het onthoofden van zijn moeder op 16 april vorig jaar in haar woning aan de Molenstraat in Hellevoetsluis. Volgens het OM is R. volledig ontoerekeningsvatbaar en moet de rechtbank hem ontslaan van rechtsvervolging.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD staat achter het kabinetsbeleid om geen expliciete steun uit te spreken voor de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. Maar de liberalen staan wel "aan de kant van de Amerikanen en de Israëli's", verzekerde fractievoorzitter Ruben Brekelmans in een Kamerdebat over de oorlog in het Midden-Oosten.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet aandringen op een gesprek tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten over de oorlog die het laatstgenoemde land met Israël voert tegen Iran, vindt CDA-leider Henri Bontenbal. Dat zal moeten gaan over een exitstrategie uit de oorlog, wat de doelstellingen zijn en hoe perspectief kan worden geboden aan de Iraanse bevolking.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook de makers van chatbot Grok willen voorkomen dat de dienst wordt gebruikt om kindermisbruik te creëren. "Maar het volledig elimineren van elk misbruik is niet haalbaar, er zullen altijd gebruikers zijn die beveiligingsmaatregelen omzeilen", hebben de advocaten van het platform gezegd. Grok is eigendom van het bedrijf xAI van Elon Musk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland moet niet betrokken worden bij de oorlog in Iran, aldus Jesse Klaver (GroenLinks-PvdA) in een Kamerdebat over het conflict. "Loop niet achter Netanyahu en Trump aan."
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 63-jarige man die een celstraf uitzit voor geruchtmakende kunstroven zit weer gevangen, nadat hij in januari op de vlucht was geslagen. Hij ging ervandoor toen hij zelfstandig van de gevangenis in Nieuwegein naar een beperkt beveiligde afdeling van een andere gevangenis mocht.
2 uur geleden