Tien extra woonwijken in Peking in lockdown
PEKING (ANP/AFP) - In Peking zijn tien nieuwe woonwijken in quarantaine geplaatst. Dat heeft de burgemeester van de Chinese hoofdstad maandag bekendgemaakt. De afgelopen 24 uur zijn 36 nieuwe besmettingsgevallen in de metropool geregistreerd.
De autoriteiten maakten later maandag ook bekend dat alle binnensportlocaties en uitgaansgelegenheden tijdelijk dicht moeten om een verdere uitbraak van het virus te voorkomen. Ook moet vaker op temperatuur gecontroleerd worden in de stad en moeten mensen van buiten Peking worden geweerd.
De autoriteiten hebben nieuwe gevallen van besmetting ontdekt op een groothandelsmarkt in het noordwesten van de hoofdstad, in het district Haidian. De markt en nabijgelegen scholen zijn gesloten.
Gigantische markt
Vorige week week was er een virusuitbraak bij een gigantische markt met verse producten in het zuiden van de stad, in het Fengtai-district. In dit gebied zijn elf woonwijken in lockdown gegaan en de markt is dicht.
Het virus, dat eind vorig jaar voor het eerst de kop opstak in Wuhan, leek sinds maart grotendeels onder controle gebracht door een strikte lockdown die begin dit jaar werd ingesteld. Maar het afgelopen weekend was er een opleving van het aantal besmettingen.
Screening
De autoriteiten zijn begonnen met een massale screening van marktmedewerkers en bezoekers, evenals inwoners van het Fengtai-district. Meer dan 10.000 mensen zijn inmiddels getest.
In de afgelopen 24 uur zijn in het hele land 49 nieuwe gevallen geteld, waaronder 36 in Peking. Sinds vrijdag heeft de hoofdstad 75 nieuwe besmettingsgevallen. Verschillende steden in het land adviseren hun inwoners nu de stad te mijden.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft vervroegde verkiezingen aangekondigd vanwege de woningcrisis die al weken voor grote protesten zorgt. Zijn regering deed vorige week twee wetsvoorstellen om die crisis aan te pakken, maar die werden weggestemd door het parlement.
29 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Hackers zijn binnengedrongen in het Deense bevolkingsregister en hebben toegang gekregen tot de persoonsgegevens van ongeveer 8,8 miljoen mensen. Dat heeft het ministerie van Digitale Zaken bekendgemaakt. Het gaat onder meer om namen, adressen en de Deense variant van een BSN-nummer. In Denemarken wonen ongeveer zes miljoen mensen. Het gaat ook om gegevens van mensen die geëmigreerd zijn of inmiddels zijn overleden.
32 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De bevolkingsafname in Japan is een "nationale crisis die stilletjes vordert", zei premier Sanae Takaichi tijdens een toespraak in het parlement. Ze beloofde voor het einde van dit jaar een strategie op te stellen om de krimp aan te pakken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Verenigde Staten hebben in het weekend in allerijl twaalf bommenwerpers van de Britse luchtmachtbasis Fairford gehaald na nieuwe dreigementen over een door Iran gesteund complot tegen de basis. Dat meldt de New York Times op basis van twee ingewijden.
8 uur geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Milorad Dodik, oud-president van de Servische deelrepubliek van Bosnië en Herzegovina, heeft de overwinning voor zijn partij opgeëist na de algemene verkiezingen. Dat deed hij nadat de kiesautoriteiten zondag de eerste voorlopige resultaten bekendgemaakt hadden. Die zouden wijzen op een voorsprong voor de kandidaat van de Alliantie van Onafhankelijke Sociaal-Democraten (SNSD), Savo Minic.
10 uur geledenADEN/SANAA (ANP/AFP) - Meer dan zeventig mensen zijn in het afgelopen etmaal om het leven gekomen bij gevechten in en rond de westelijke Jemenitische provincie Taiz. Daar wordt al dagenlang gevochten tussen de Houthi-beweging en regeringstroepen. Dat meldden bronnen van beide kampen aan persbureau AFP.
14 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP/DPA) - Bij uitzonderlijk hevige regens in het noordoosten van Spanje zijn volgens de Catalaanse autoriteiten zeker twee doden gevallen. In Tordera, 55 kilometer ten noordoosten van Barcelona, verloor volgens plaatselijke media een man op een camping het leven toen een muur het door de regens begaf en op het slachtoffer neerkwam. In Montornès, in de buurt van Barcelona, is een man omgekomen in een laaggelegen garage die plotseling volliep met water.
17 uur geleden