Tien doden, onder wie vijf kinderen, bij brand in Lyon
LYON (ANP) - In een voorstad van de Franse stad Lyon zijn vrijdagochtend tien mensen, onder wie vijf kinderen, om het leven gekomen door een brand in een flatgebouw. Vier slachtoffers zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht. Tien anderen, onder wie twee brandweerlieden, raakten lichtgewond.
De brandweer arriveerde rond half vier in de nacht van donderdag op vrijdag bij het wooncomplex in Vaulx-en-Velin. Zo'n 170 brandweerlieden en 65 brandweerwagens werden ingezet om het vuur te bestrijden. De oorzaak van de brand was nog onbekend. Het vuur ontstond op de begane grond en sloeg over tot naar de derde verdieping, aldus de brandweer tegen Franse media.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.
13 minuten geledenBOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.
15 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Het treinstation Brussel-Zuid is maandagavond volledig ontruimd, nadat er twee verdachte pakketten zijn aangetroffen. Het treinverkeer ligt volledig stil en ook het metrostation wordt ontruimd. Dat melden spoorbeheerder Infrabel, spoormaatschappij NMBS en de politie.
2 uur geledenBOGOTÁ (ANP/RTR/AFP) - In Colombia is een militair vliegtuig neergestort, kort na het opstijgen. Dat heeft het ministerie van Defensie bekendgemaakt. Een bron bij het leger zegt tegen persbureau AFP dat waarschijnlijk tachtig soldaten zijn omgekomen. Het lokale medium Blu Radio schrijft dat er 110 militairen aan boord waren en er vooralsnog twintig zijn gered.
2 uur geledenROME (ANP/AFP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft haar verlies toegegeven bij het referendum over hervormingen van het rechtssysteem. "De Italianen hebben hun keuze gemaakt. En we respecteren deze beslissing", schreef ze online.
2 uur geleden