Tien doden bij schietpartij op Zweedse school
ÖREBRO (ANP) - Bij een schietpartij op een Zweedse school zijn zo'n tien doden gevallen, meldt de politie. Het aantal gewonden is nog niet duidelijk. De politie bevestigt dat de vermoedelijke dader een van de doden is.
De autoriteiten gaan ervan uit dat de verdachte, een man van rond de 35 uit Örebro, alleen handelde. Zijn motief is nog niet bekend, maar er zijn geen aanwijzingen dat het om een terreurdaad gaat. De politie verwacht ook geen andere aanvallen meer.
De schietpartij vond plaats in een school voor volwassenen in Örebro, zo'n 150 kilometer ten westen van Stockholm. Daar doet de politie nog onderzoek naar wat er gebeurd is. Ook bij het huis van de vermoedelijke schutter zijn agenten aanwezig om onderzoek te doen, melden Zweedse media.
Slachtoffers
De politie heeft geen informatie gegeven over de leeftijden van de slachtoffers. Het is dus ook niet duidelijk of het om leerlingen van de school gaat. De politie zei eerder dat er geen agenten gewond waren geraakt.
De autoriteiten benadrukken dat er geen aanwijzingen waren dat een aanval op een school ophanden was.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
55 minuten geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
55 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een persconferentie in het Witte Huis gezegd dat hij verwacht dat de Verenigde Staten "de klus zullen klaren" in Iran. Gevraagd wanneer de VS klaar zijn met de oorlog, antwoordde Trump: "Ik denk binnen twee of drie weken."
57 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat woensdag mogelijk persoonlijk naar het Hooggerechtshof voor een zaak betreffende burgerschap op basis van geboorteplaats. "Dat denk ik wel," zei Trump toen hem werd gevraagd of hij woensdag naar het hof zou gaan.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een uitvoerend bevel ondertekend waarin hij zijn regering opdraagt de landelijke regels voor stemmen per post aan te scherpen. Trump stelt al jaren dat stemmen per post tot veel fraude heeft geleid aan Democratische zijde.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.
8 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.
9 uur geleden