Tien doden bij schietpartij op Zweedse school
ÖREBRO (ANP) - Bij een schietpartij op een Zweedse school zijn zo'n tien doden gevallen, meldt de politie. Het aantal gewonden is nog niet duidelijk. De politie bevestigt dat de vermoedelijke dader een van de doden is.
De autoriteiten gaan ervan uit dat de verdachte, een man van rond de 35 uit Örebro, alleen handelde. Zijn motief is nog niet bekend, maar er zijn geen aanwijzingen dat het om een terreurdaad gaat. De politie verwacht ook geen andere aanvallen meer.
De schietpartij vond plaats in een school voor volwassenen in Örebro, zo'n 150 kilometer ten westen van Stockholm. Daar doet de politie nog onderzoek naar wat er gebeurd is. Ook bij het huis van de vermoedelijke schutter zijn agenten aanwezig om onderzoek te doen, melden Zweedse media.
Slachtoffers
De politie heeft geen informatie gegeven over de leeftijden van de slachtoffers. Het is dus ook niet duidelijk of het om leerlingen van de school gaat. De politie zei eerder dat er geen agenten gewond waren geraakt.
De autoriteiten benadrukken dat er geen aanwijzingen waren dat een aanval op een school ophanden was.
Meer uit Buitenland
MINNEAPOLIS (ANP) - Een rechter heeft de waarnemend directeur van immigratiedienst ICE, Todd Lyons, bevolen om vrijdag in de rechtszaal te verschijnen. Hij moet daar uitleg komen geven over het schenden van "tientallen" gerechtelijke bevelen tijdens de handhavingsacties van ICE in de staat. "Het geduld van de rechtbank is op", schreef rechter Patrick J. Schiltz in een bevel waarover Amerikaanse media schrijven.
25 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Washington wil volgens nieuwszender CNN de CIA een permanente sleutelrol geven in de relaties met Venezuela. De inlichtingendienst speelde recent al een rol bij de gevangenneming van de linkse president Nicolás Maduro door eenheden uit de VS.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Duitsland looft 1 miljoen euro uit voor de gouden tip rond de brandstichting die begin januari leidde tot grootschalige en langdurige stroomuitval in Berlijn. Dat meldt minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt. De kabelsabotage werd opgeëist door de linksextremistische Vulkangruppe. Tot nu toe is nog niet vastgesteld wie achter de aanslag zit.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is sprake van een alarmerende toename van antisemitisme, die gepaard gaat met een sterke stijging van racisme, intolerantie en haat, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. "Daarom is de Holocaustherdenking dit jaar extra urgent", meldt ze dinsdag in een verklaring.
5 uur geledenTOKYO (ANP/AFP) - Noord-Korea heeft in ieder geval één raket afgevuurd richting Japan. Dat meldt onder meer de Zuid-Koreaanse krijgsmacht, die spreekt van een ongeïdentificeerd projectiel. Dat zou zo'n 350 kilometer hebben gevlogen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De omstreden Amerikaanse immigratiedienst ICE gaat helpen bij de beveiliging van de Winterspelen, meldt de dienst aan persbureau AFP. ICE gaat een beveiligingsdienst van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken ondersteunen, onder Italiaans gezag. De Italiaanse autoriteiten ontkenden aanvankelijk dat de dienst een rol zou spelen, maar zeiden later dat de dienst alleen helpt bij de beveiliging van de Amerikaanse delegatie.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP) - De EU en India hebben dinsdag een handtekening gezet onder een zogenoemd veiligheids- en defensiepartnerschap. Daarmee wordt toegezegd dat India en de EU meer zullen gaan samenwerken op het gebied van defensie, maritieme veiligheid, cyberaanvallen en terrorismebestrijding.
6 uur geleden