Tien doden bij schietpartij op Zweedse school
ÖREBRO (ANP) - Bij een schietpartij op een Zweedse school zijn zo'n tien doden gevallen, meldt de politie. Het aantal gewonden is nog niet duidelijk. De politie bevestigt dat de vermoedelijke dader een van de doden is.
De autoriteiten gaan ervan uit dat de verdachte, een man van rond de 35 uit Örebro, alleen handelde. Zijn motief is nog niet bekend, maar er zijn geen aanwijzingen dat het om een terreurdaad gaat. De politie verwacht ook geen andere aanvallen meer.
De schietpartij vond plaats in een school voor volwassenen in Örebro, zo'n 150 kilometer ten westen van Stockholm. Daar doet de politie nog onderzoek naar wat er gebeurd is. Ook bij het huis van de vermoedelijke schutter zijn agenten aanwezig om onderzoek te doen, melden Zweedse media.
Slachtoffers
De politie heeft geen informatie gegeven over de leeftijden van de slachtoffers. Het is dus ook niet duidelijk of het om leerlingen van de school gaat. De politie zei eerder dat er geen agenten gewond waren geraakt.
De autoriteiten benadrukken dat er geen aanwijzingen waren dat een aanval op een school ophanden was.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
45 minuten geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
51 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
4 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
4 uur geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft de "strijd tegen corruptie" binnen de krijgsmacht geprezen. Hij maakte daarmee in een virtuele toespraak tot militairen een zeldzame publieke verwijzing naar de corruptieonderzoeken naar de hoogste generaals van het land.
5 uur geleden