Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien doden bij busongeval in Australië

Tien doden bij busongeval in Australië

SYDNEY (ANP/AFP) - Bij een ongeval met een bus zijn in de nacht van zondag op maandag dicht bij de Australische stad Sydney tien mensen omgekomen. Het gaat om het ergste verkeersongeval in Australië in zestien jaar. De chauffeur is aangehouden.

De bus vervoerde gasten van een bruiloft die plaatsvond bij een wijngaard even buiten Sydney, waar hij kantelde. De toedracht van het ongeval is nog onbekend.

Meer dan twintig gewonde passagiers werden naar het ziekenhuis gebracht en zijn stabiel, meldt de politie. Een persoon verkeert in kritieke toestand. Sommige passagiers konden zichzelf uit de bus bevrijden en hulp zoeken, meldde de politie.

Gevaarlijk rijgedrag

Na een alcoholtest werd de 58-jarige chauffeur van de bus gearresteerd, aldus de politie. Hij is aangeklaagd voor tien gevallen van gevaarlijk rijgedrag "met de dood tot gevolg". Een borgtocht werd geweigerd. Dinsdag moet de man voor de rechter verschijnen.

Sinds 2007 vond in Australië geen verkeersongeval met meer doden plaats. Bij het ongeval zouden geen kinderen betrokken geweest zijn. "Het is zo wreed en verdrietig en zo oneerlijk dat zo'n vreugdevolle dag op een prachtige plek eindigt met zo'n verschrikkelijk verlies aan mensenlevens", zei premier Anthony Albanese.

Meer uit Buitenland

Rusland vindt dat Polen moet nadenken over sluiting grens Belarus

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland vindt dat Polen nog eens moet nadenken over het voornemen om de grens met Belarus te sluiten. "We dringen er bij Warschau op aan om de gevolgen van dit soort destructieve stappen in overweging te nemen en het besluit zo snel mogelijk te herzien", zei woordvoerder Maria Zacharova van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken.

10 minuten geleden
Macron stuurt drie vliegtuigen om te helpen bij bescherming Polen

PARIJS (ANP) - Frankrijk stuurt drie extra gevechtsvliegtuigen naar Polen om te helpen met het beschermen van het Poolse luchtruim en de oostgrens van de NAVO. Dat heeft de Franse president Emmanuel Macron aangekondigd op X.

32 minuten geleden
Netanyahu bij tekenen bouwplan: er komt geen Palestijnse staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zijn handtekening gezet onder de omstreden bouwplannen voor nederzettingen op de bezette Westelijke Jordaanoever. Internationaal wordt gevreesd dat dit project een tweestatenoplossing onmogelijk maakt, maar dat deert Netanyahu niet. "Er komt geen Palestijnse staat", zei hij bij de tekenceremonie.

1 uur geleden
FBI deelt foto's in zoektocht naar schutter Kirk

SALT LAKE CITY (ANP) - De FBI heeft twee foto's verspreid in de zoektocht naar de persoon die Charlie Kirk zou hebben doodgeschoten. Op sociale media is een persoon te zien in een zwart shirt met een plaatje erop, een pet op het hoofd en een zonnebril.

1 uur geleden
Europese Commissie blij met vrijlating EU-medewerker in Belarus

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas zegt op X blij te zijn met de vrijlating van een EU-medewerker die vastzat in Belarus. Ook Commissievoorzitter Ursula von der Leyen spreekt op dat platform van het "welkome nieuws" over de vrijlating van diplomatiek EU-medewerker in Minsk Mikalai Khilo.

2 uur geleden
Duitsland gaat helpen luchtruim Polen te bewaken

BERLIJN (ANP) - Duitsland gaat na het binnenvliegen van Russische drones in Polen helpen het luchtruim van het buurland te bewaken. De luchtpatrouillemissie die Duitse Eurofighters de afgelopen maanden al uitvoerden wordt "verlengd en uitgebreid", laat de regering in Berlijn weten.

3 uur geleden
Trump kent doodgeschoten Kirk postuum hoge onderscheiding toe

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump kent de doodgeschoten Charlie Kirk postuum de hoogste onderscheiding toe die burgers kunnen krijgen in de VS. Trump maakte dat bekend tijdens een herdenking van de aanslagen van 11 september 2001. De bijeenkomst vond plaats in Arlington, bij het Pentagon. De Amerikaanse minister van Oorlog, zoals de defensieminister door de regering-Trump wordt genoemd, stond in zijn toespraak ook stil bij Kirk.

3 uur geleden