Tien coronabesmettingen bij tests Bundesligaclubs
FRANKFURT (ANP) - Bij de tests die zijn uitgevoerd bij de 36 voetbalclubs uit de eerste en tweede Bundesliga zijn tien besmettingen met het coronavirus geconstateerd. Naast spelers werden ook trainers en andere begeleiders van de Duitse clubs gecontroleerd. Het ging om een totaal van 1724 tests. "De genomen maatregelen, waaronder de isolatie van positieve gevallen, zijn door de clubs volgens de richtlijnen van de gezondheidsinstanties uitgevoerd", liet de overkoepelende competitie-organisatie DFL weten.
Eerder werd bekend dat er bij FC Köln drie besmettingen waren geconstateerd: twee spelers en een fysiotherapeut. VfL Wolfsburg, waar Wout Weghorst onder contract staat, en SC Paderborn meldden maandag dat er geen besmettingen zijn aangetroffen.
Naast de uitgevoerde tests, die horen bij het protocol dat aan een herstart van de competitie voorafgaat, zijn nu ook met de overheid afspraken gemaakt over "een verplicht trainingskamp onder quarantainevoorwaarden". Die worden gepland voordat de Bundesliga weer van start gaat, uiteraard met duels zonder toeschouwers. Zo gauw de groepstrainingen beginnen zal er twee keer per week op corona worden getest.
Bondskanselier Angela Merkel en de overheden van de zestien Duitse deelstaten spreken zich woensdag uit over een mogelijke herstart van de voetbalcompetitie.
Meer uit Voetbal
GROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
4 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
11 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
23 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
1 dag geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
1 dag geleden