Tien coronabesmettingen bij tests Bundesligaclubs
FRANKFURT (ANP) - Bij de tests die zijn uitgevoerd bij de 36 voetbalclubs uit de eerste en tweede Bundesliga zijn tien besmettingen met het coronavirus geconstateerd. Naast spelers werden ook trainers en andere begeleiders van de Duitse clubs gecontroleerd. Het ging om een totaal van 1724 tests. "De genomen maatregelen, waaronder de isolatie van positieve gevallen, zijn door de clubs volgens de richtlijnen van de gezondheidsinstanties uitgevoerd", liet de overkoepelende competitie-organisatie DFL weten.
Eerder werd bekend dat er bij FC Köln drie besmettingen waren geconstateerd: twee spelers en een fysiotherapeut. VfL Wolfsburg, waar Wout Weghorst onder contract staat, en SC Paderborn meldden maandag dat er geen besmettingen zijn aangetroffen.
Naast de uitgevoerde tests, die horen bij het protocol dat aan een herstart van de competitie voorafgaat, zijn nu ook met de overheid afspraken gemaakt over "een verplicht trainingskamp onder quarantainevoorwaarden". Die worden gepland voordat de Bundesliga weer van start gaat, uiteraard met duels zonder toeschouwers. Zo gauw de groepstrainingen beginnen zal er twee keer per week op corona worden getest.
Bondskanselier Angela Merkel en de overheden van de zestien Duitse deelstaten spreken zich woensdag uit over een mogelijke herstart van de voetbalcompetitie.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/BELGA) - Voorzitter Javier Tebas van de Spaanse voetbalcompetitie heeft andermaal hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino. Tebas is onder meer kritisch op de mogelijke uitbreiding van het WK naar 64 landen. "Dat slaat echt nergens op. Het WK is het grootste evenement, maar het zijn wel de nationale competities die de sport levend houden en tienduizenden banen creëren. De FIFA vernietigt die hele industrie", zei de baas van La Liga in een interview met Gazzetta dello Sport.
33 minuten geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het Argentijnse voetbalelftal is na het verliezen van de WK-finale tegen Spanje feestelijk onthaald bij terugkomst in eigen land. Duizenden fans trotseerden de kou en regen in hoofdstad Buenos Aires om de onttroonde wereldkampioen te verwelkomen en bedanken. Lionel Messi zat niet in het vliegtuig. Hij reisde vanuit New Jersey naar Miami, waar hij woont.
5 uur geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Meer dan een miljoen mensen hebben maandag wereldkampioen Spanje toegejuicht tijdens een parade in een open bus door Madrid. De ploeg van bondscoach Luis de la Fuente, die zondag de WK-finale van Argentinië won, wordt gehuldigd bij het Plaza de Cibeles, waar naar schatting 120.000 mensen op af zijn gekomen.
16 uur geledenZURICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft een aanklager aangesteld om onderzoek te doen naar het opstootje na afloop van de door Spanje gewonnen WK-finale tegen Argentinië. Spanje won de finale na een verlenging met 1-0.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft afscheid genomen van middenvelder Hwang In-beom. De 29-jarige Zuid-Koreaanse international vertrekt per direct naar de Portugese landskampioen FC Porto. Hij had nog een contract tot de zomer van 2028 in De Kuip.
17 uur geledenNYON (ANP/RTR) - Voorzitter Aleksander Čeferin van de Europese voetbalbond UEFA heeft zondag vanwege meningsverschillen met wereldvoetbalbond FIFA geweigerd om naar de WK-finale tussen Spanje en Argentinië te gaan. Het zou gaan om meningsverschillen over tuchtprocedures, de logistiek rond de arbitrage en de organisatie van de wedstrijden. Dat meldde een bron aan persbureau Reuters.
18 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP/DPA) - De Argentijnse sterspeler Lionel Messi noemt de pijn van het verliezen van de WK-finale tegen Spanje enorm. "Deze wond heeft tijd nodig om te genezen", schreef hij op Instagram een dag na de nederlaag.
19 uur geleden