Tien coronabesmettingen bij tests Bundesligaclubs
FRANKFURT (ANP) - Bij de tests die zijn uitgevoerd bij de 36 voetbalclubs uit de eerste en tweede Bundesliga zijn tien besmettingen met het coronavirus geconstateerd. Naast spelers werden ook trainers en andere begeleiders van de Duitse clubs gecontroleerd. Het ging om een totaal van 1724 tests. "De genomen maatregelen, waaronder de isolatie van positieve gevallen, zijn door de clubs volgens de richtlijnen van de gezondheidsinstanties uitgevoerd", liet de overkoepelende competitie-organisatie DFL weten.
Eerder werd bekend dat er bij FC Köln drie besmettingen waren geconstateerd: twee spelers en een fysiotherapeut. VfL Wolfsburg, waar Wout Weghorst onder contract staat, en SC Paderborn meldden maandag dat er geen besmettingen zijn aangetroffen.
Naast de uitgevoerde tests, die horen bij het protocol dat aan een herstart van de competitie voorafgaat, zijn nu ook met de overheid afspraken gemaakt over "een verplicht trainingskamp onder quarantainevoorwaarden". Die worden gepland voordat de Bundesliga weer van start gaat, uiteraard met duels zonder toeschouwers. Zo gauw de groepstrainingen beginnen zal er twee keer per week op corona worden getest.
Bondskanselier Angela Merkel en de overheden van de zestien Duitse deelstaten spreken zich woensdag uit over een mogelijke herstart van de voetbalcompetitie.
Meer uit Voetbal
LENS (ANP) - RC Lens heeft Paris Saint-Germain verslagen in de strijd om de Trophée des Champions, de Franse supercup. De Franse bekerwinnaar won in het eigen stadion met 1-0 van de landskampioen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Robin Veldman was een tevreden trainer na het gelijkspel tegen Ajax (2-2). "We hebben na rust de ArenA stil gekregen", zei hij vlak na de wedstrijd. "Dan weet je dat je goed bezig bent."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez zag dat Ajax energie miste in de tweede helft van het thuisduel met sc Heerenveen (2-2). "Ik weet niet hoe dat komt", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Misschien omdat we de laatste weken veel duels hebben gespeeld. Na rust verloren we de controle over de wedstrijd. We konden geen druk meer zetten en daardoor niet meer goed aanvallen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft een stroef optreden tegen sc Heerenveen afgesloten met puntenverlies (2-2). De club verspeelde een voorsprong van 2-0 in de Johan Cruijff ArenA, het stadion dat deze week de dertigste verjaardag viert.
5 uur geledenCARDIFF (ANP) - Arsenal heeft Manchester City zondag verslagen in de strijd om de Community Shield, de Engelse supercup. De landskampioen was in het Principality Stadium in Cardiff met 3-0 te sterk voor de winnaar van de FA Cup.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst maakt zich zorgen over het feit dat Feyenoord niet negentig minuten het eigen spel weet te spelen. "We moeten hiervan leren en met een frisse blik vooruitkijken", zei Van Bronckhorst tegen ESPN na een 2-2 gelijkspel tegen Go Ahead Eagles. Feyenoord gaat zondag op bezoek bij Cambuur.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft thuis tegen PEC Zwolle de eerste overwinning van het seizoen geboekt. De ploeg van trainer John van den Brom won met 3-1 en maakte in de tweede helft het verschil.
8 uur geleden