Tien coronabesmettingen bij tests Bundesligaclubs
FRANKFURT (ANP) - Bij de tests die zijn uitgevoerd bij de 36 voetbalclubs uit de eerste en tweede Bundesliga zijn tien besmettingen met het coronavirus geconstateerd. Naast spelers werden ook trainers en andere begeleiders van de Duitse clubs gecontroleerd. Het ging om een totaal van 1724 tests. "De genomen maatregelen, waaronder de isolatie van positieve gevallen, zijn door de clubs volgens de richtlijnen van de gezondheidsinstanties uitgevoerd", liet de overkoepelende competitie-organisatie DFL weten.
Eerder werd bekend dat er bij FC Köln drie besmettingen waren geconstateerd: twee spelers en een fysiotherapeut. VfL Wolfsburg, waar Wout Weghorst onder contract staat, en SC Paderborn meldden maandag dat er geen besmettingen zijn aangetroffen.
Naast de uitgevoerde tests, die horen bij het protocol dat aan een herstart van de competitie voorafgaat, zijn nu ook met de overheid afspraken gemaakt over "een verplicht trainingskamp onder quarantainevoorwaarden". Die worden gepland voordat de Bundesliga weer van start gaat, uiteraard met duels zonder toeschouwers. Zo gauw de groepstrainingen beginnen zal er twee keer per week op corona worden getest.
Bondskanselier Angela Merkel en de overheden van de zestien Duitse deelstaten spreken zich woensdag uit over een mogelijke herstart van de voetbalcompetitie.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Raphinha was de grote uitblinker bij FC Barcelona in het thuisduel met Sevilla. De Braziliaanse vleugelaanvaller leidde zijn ploeg met drie doelpunten naar een ruime zege (5-2).
23 minuten geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft een belangrijke zege geboekt in de strijd om de derde plaats van de Premier League. De club won voor eigen publiek van Aston Villa: 3-1.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ aan een ruime thuiszege op Heracles Almelo geholpen. De spits had met zijn veertiende competitietreffer en assists bij doelpunten van Sven Mijnans en Mees de Wit een groot aandeel in een zege van 4-0. Isak Jensen bepaalde in de slotfase met een goed genomen vrije trap de eindstand.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zondag met 2-1 gewonnen van stadgenoot Excelsior. Het elftal van Robin van Persie kwam in De Kuip terug van een 1-0-achterstand. Ayase Ueda maakte beide doelpunten voor Feyenoord.
2 uur geledenALKMAAR (ANP) - Ro-Zangelo Daal is geblesseerd uitgevallen bij AZ. De buitenspeler kon niet meer verder na een duel met Naci Ünüvar van Heracles Almelo. Hij strompelde na een half uur van het veld in Alkmaar.
3 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft een gevoelige nederlaag geleden in de strijd om de tweede en derde plaats in de Eredivisie. De ploeg van coach John van den Brom leed voor eigen publiek tegen FC Utrecht de eerste competitienederlaag (0-2) sinds 26 oktober, toen Ajax won in Enschede.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Youri Regeer komt voorlopig niet in actie voor Ajax. De middenvelder heeft een hamstringblessure opgelopen in het gewonnen thuisduel met Sparta Rotterdam (4-0).
19 uur geleden