Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tien arrestaties in Barcelona bij onrust om aanhouding rapper

Tien arrestaties in Barcelona bij onrust om aanhouding rapper

BARCELONA (ANP/RTR) - In Barcelona zijn zaterdagavond bij rellen vanwege het opsluiten van rapper Pablo Hasél tien mensen aangehouden voor het aanvallen van politieagenten. Bij een protestmars eerder op de dag waren ongeveer 2000 mensen aanwezig.

Demonstranten gooiden zaterdagavond in het centrum van de stad flessen naar de politie, zetten een politiebus in brand met molotovcocktails en sloegen ruiten van winkels en banken in. Volgens de politie plunderden "gemaskerde groepen" zaken aan de Ramblas, de beroemdste straat van Barcelona, en werd er brand gesticht.

Hasél werd vorige week dinsdag opgepakt, omdat hij weigerde de gevangenis in te gaan. De rapper werd in 2018 veroordeeld tot negen maanden cel voor majesteitsschennis en het verheerlijken van geweld en terrorisme in zijn teksten. Sindsdien zijn er in heel Spanje protesten geweest, waarbij actievoerders in onder meer Madrid en Barcelona meermaals slaags raakten met de politie.

Veel demonstranten noemen de arrestatie van Hasél een inperking van de vrijheid van meningsuiting in Spanje. Ook zijn er bij veel Spaanse jongeren groeiende frustraties over onder meer de hoge werkloosheid.

Meer uit Buitenland

Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

3 uur geleden
Zelensky bevestigt tijdelijk bestand met Rusland

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky bevestigt in een verklaring dat er een driedaagse staakt-het-vuren met Rusland komt. Zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump had het bestand een half uur eerder aangekondigd.

3 uur geleden
Trump kondigt driedaags bestand tussen Oekraïne en Rusland aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er een driedaags bestand komt tussen Oekraïne en Rusland. Het staakt-het-vuren geldt op 9, 10 en 11 mei, aldus Trump op Truth Social. Hij stelt dat Rusland en Oekraïne hebben ingestemd.

5 uur geleden
Politie valt Duitse bank binnen na berichten over gijzeling

SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.

10 uur geleden
Kremlin wil praten met Europeanen, maar niet op eigen initiatief

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.

12 uur geleden
Oekraïne meldt brand bij Tsjernobyl na dronecrash

KYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.

13 uur geleden
Gijzeling in bank Duitsland

SINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.

13 uur geleden