Tien arrestaties in Barcelona bij onrust om aanhouding rapper
BARCELONA (ANP/RTR) - In Barcelona zijn zaterdagavond bij rellen vanwege het opsluiten van rapper Pablo Hasél tien mensen aangehouden voor het aanvallen van politieagenten. Bij een protestmars eerder op de dag waren ongeveer 2000 mensen aanwezig.
Demonstranten gooiden zaterdagavond in het centrum van de stad flessen naar de politie, zetten een politiebus in brand met molotovcocktails en sloegen ruiten van winkels en banken in. Volgens de politie plunderden "gemaskerde groepen" zaken aan de Ramblas, de beroemdste straat van Barcelona, en werd er brand gesticht.
Hasél werd vorige week dinsdag opgepakt, omdat hij weigerde de gevangenis in te gaan. De rapper werd in 2018 veroordeeld tot negen maanden cel voor majesteitsschennis en het verheerlijken van geweld en terrorisme in zijn teksten. Sindsdien zijn er in heel Spanje protesten geweest, waarbij actievoerders in onder meer Madrid en Barcelona meermaals slaags raakten met de politie.
Veel demonstranten noemen de arrestatie van Hasél een inperking van de vrijheid van meningsuiting in Spanje. Ook zijn er bij veel Spaanse jongeren groeiende frustraties over onder meer de hoge werkloosheid.
Meer uit Buitenland
QOM (ANP) - Een gebouw van de raad die de nieuwe ayatollah van Iran moet benoemen is gebombardeerd door Israël en de VS, meldt persbureau AFP op basis van lokale media. Na de dood van de hoogste leider van Iran, ayatollah Ali Khamenei, heeft de 88-koppige raad van theologen de taak gekregen om een nieuwe leider te benoemen.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat heeft het Libanese ministerie van Volksgezondheid meegedeeld.
4 uur geledenKYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.
5 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.
5 uur geledenTEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.
5 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.
5 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.
6 uur geleden