Tien aanhoudingen rond Zomercarnaval in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft tien mensen aangehouden rond het Zomercarnaval dat zaterdag in Rotterdam plaatsvond. Drie van hen werden betrapt met een vuurwapen. Anderen werden gearresteerd voor openlijk geweld, openbare dronkenschap of het negeren van een vordering. Aanvankelijk ging de politie uit van negen aanhoudingen, maar dat aantal werd later bijgesteld naar tien.
Over het algemeen verliep het evenement "feestelijk en gemoedelijk", zegt de politie. Overdag waren er wat kleine vechtpartijtjes, onder andere op de Meent. Daar werden twee mannen opgepakt, van wie er een werd getaserd. Bij een grotere vechtpartij op de Coolsingel raakte een man gewond, hij is met de ambulance naar het ziekenhuis gebracht.
De politie heeft zo'n 450 mensen preventief gefouilleerd. Bij een 20-jarige Amsterdammer, die ervandoor probeerde te gaan toen hij merkte dat er gefouilleerd werd, vonden agenten een vuurwapen. Ook een 26-jarige Rotterdammer had een vuurwapen bij zich. Hij werd na een melding aangehouden op het Schouwburgplein. Op de Coolsingel werd een 20-jarige man uit Dordrecht opgepakt die een vuurwapen in zijn broeksband had.
Verder trof de politie tijdens het fouilleren acht messen en een bus pepperspray aan. Alle wapens zijn in beslag genomen.
Meer uit Binnenland
VINKEVEEN (ANP) - Het evenement waar Ali B donderdag zou spreken als ondernemer, wordt verplaatst. Ook heeft de rapper besloten zich terug te trekken als spreker, staat in een statement dat de organisatie via sociale media heeft gedeeld.
54 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De twee kapotte trams die woensdagochtend op de Rotterdamse Erasmusbrug in botsing kwamen, zijn van de brug gehaald. Aan het einde van de middag was het tramspoor vrij. Fietsers en voetgangers gaan er ook weer overheen, maar wegverkeer en trams nog niet.
5 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Op de tweede dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 1249 mensen uitgevallen of helemaal niet gestart. Dat zijn er bijna driehonderd meer dan vorig jaar op zogeheten Roze Woensdag, maar minder dan het jaar daarvoor. De organisatie meldt dat ruim 43.700 mensen woensdag tijdig de finish haalden.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat verwacht dit weekend speciale detectiecamera's te plaatsen bij de Merwedebrug. Na het weekend kunnen dan de eerste boetes worden uitgedeeld aan vrachtwagenchauffeurs die het verbod op vrachtverkeer negeren, meldt een woordvoerder.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Erasmusbrug in Rotterdam kan tot begin van de avond niet gebruikt worden door het verkeer. Dat schat de veiligheidsregio in. Op de brug reed woensdag aan het einde van de ochtend een tram achterop een stilstaande tram. Vijftien mensen raakten gewond, van wie een ernstig.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam is geschrokken van de botsing tussen twee trams op de Erasmusbrug. Vanaf het stadhuis hoorde ze veel ambulances en even later kreeg ze beelden van het ongeluk doorgestuurd. "Dan slaat de schrik je om het hart. Zeker in de wetenschap dat er mensen in de tram zitten. Het is een enorme klap geweest", zei Schouten, die enkele uren na het tramongeluk een bezoek bracht aan de Erasmusbrug. Hoe de botsing heeft kunnen gebeuren is nog niet bekend, het onderzoek loopt nog.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Zeven mensen die gewond raakten door de trambotsing op de Erasmusbrug in Rotterdam zijn naar het ziekenhuis gebracht. Een van hen is zwaargewond, meldt Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond.
8 uur geleden