Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tielen waarschuwt voor kwetsbaarheid gelijkheidsstrijd

Tielen waarschuwt voor kwetsbaarheid gelijkheidsstrijd

AMSTERDAM (ANP) - De eenheid die de strijd voor gelijkheid al zo lang draagt, wordt op de proef gesteld. Dat zei staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) donderdag tijdens de Human Rights Conference in Amsterdam, ter ere van de World Pride. "De recente, afschuwelijke aanval op een Pride-viering in Berlijn heeft ons laten zien hoe ver die beproeving kan gaan", aldus de bewindsvrouw. Ook premier Rob Jetten en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema memoreerden de aanslag woensdag tijdens de opening van de Prideconferentie.

Tielen stelde dat eerdere generaties "geweldig werk" hebben verricht, waardoor lhbtiq+-personen opener en vrijer kunnen leven. Maar tegelijkertijd benadrukte ze dat het werk "nog lang niet voltooid" is.

Nederland heeft een "trotse geschiedenis als het gaat om het bevorderen van lhbtiq+-gelijkheid", aldus Tielen. "Maar de laatste jaren is onze vooruitgang gestagneerd, terwijl andere landen stappen vooruit hebben gezet. En geen enkel land kan het zich veroorloven om stil te blijven staan. Op het moment dat we stoppen met vooruitgaan, lopen we het risico achteruit te gaan."

Haarlem

De bewindsvrouw zei zich ervoor in te zetten dat iedereen zich veilig voelt en zichzelf kan zijn. Maar volgens haar komt vooruitgang niet alleen tot stand via toezeggingen en beleid. "Die ontstaat wanneer mensen en gemeenschappen die toezeggingen omzetten in daden", zei Tielen, die stelde dat bijeenkomsten als de Prideconferentie daarom zo belangrijk zijn.

In haar toespraak verwees ze meerdere keren naar een straat in Haarlem waar veel mensen als steun Pride-vlaggen ophingen. Dat gebeurde nadat een gezin bedreigd werd na het ophangen van een regenboogvlag.

Meer uit Binnenland

Nederlanders gewond door valpartijen in Oostenrijkse Alpen

HALLSTATT (ANP) - Twee Nederlanders zijn woensdag zwaargewond geraakt door valpartijen in de Alpen in Oostenrijk. Met helikopters werden ze naar ziekenhuizen gebracht, meldt de Oostenrijkse politie donderdag.

1 uur geleden
Brandweer blijft gebied natuurbrand bij Venray monitoren

OOSTRUM (ANP) - De brandweer heeft de hele nacht controles uitgevoerd bij het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen, bij Oostrum en Venray. Dat meldt de veiligheidsregio. In het gebied brak deze week een grote natuurbrand uit. Op woensdagmiddag werd gemeld dat de brand onder controle was.

2 uur geleden
Treinverkeer tussen Boxmeer en Venray hervat

HEERENVEEN (ANP) - Het treinverkeer tussen Boxmeer en Venray is in de vroege ochtend van donderdag volledig hervat. Dat maakte Arriva bekend.

5 uur geleden
Noodverordening om brand Venray nog zeker tot donderdagochtend

VENRAY (ANP) - De noodverordening die de gemeente Venray dinsdag heeft ingesteld vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen blijft tot zeker donderdag 10.00 uur van kracht. Dat laat een woordvoerder van de Noord-Limburgse gemeente weten.

12 uur geleden
Rob Jetten bezoekt Venray na grote natuurbrand, spreekt dank uit

VENRAY (ANP) - Premier Rob Jetten heeft woensdag een bezoek gebracht aan Venray. "Bedankt aan iedereen die hier de afgelopen dagen heel hard heeft staan zwoegen en werken", zei hij.

14 uur geleden
COC krijgt prijs voor gelijkheid tijdens WorldPride

AMSTERDAM (ANP) - Belangenorganisatie COC Nederland heeft woensdag een prijs gekregen tijdens de WorldPride in Amsterdam, een internationaal evenement voor lhbtqia'ers. COC ontving een International Pride Award, als "voorvechter van gelijkheid" voor queer personen. De award wordt toegekend door VN-organisatie UNDP en lhbti-organisatie ILGA World.

15 uur geleden
Brandweer: brand in duinen Wassenaar onder controle

WASSENAAR (ANP) - De brand in de duinen bij Wassenaar is onder controle, meldt de brandweer Haaglanden. Die houdt het gebied in de gaten om opkomende hotspots te bestrijden. Dat zijn kleine brandhaardjes die door de wind oplaaien.

16 uur geleden