Tielen: niet laten afleiden door politiek maken van regenboogvlag
DEN HAAG (ANP) - "We moeten ons niet laten afleiden door mensen die de regenboogvlag politiek willen maken", zei staatssecretaris Judith Tielen van Emancipatie vrijdag. "Het gaat niet over politiek, het gaat erover dat iedereen vrij en gelijkwaardig kan zijn."
Meer dan 3000 scholen doen mee aan Paarse Vrijdag, waar leerlingen paars dragen om te vieren dat iedereen zichzelf kan zijn. De VVD-staatssecretaris was zelf ook in het paars. Ze zei voorafgaand aan de ministerraad dat ze al een school had bezocht.
In de Tweede Kamer werd donderdagavond na 23.00 uur nog gestemd over het hijsen van de regenboogvlag aan het parlementsgebouw komende zondag op coming-outdag. De SGP wilde dat ieder Kamerlid afzonderlijk zou stemmen. Veel van hen waren al naar huis en moesten hiervoor terugkomen. De motie werd met een ruime meerderheid aangenomen.
'Belangrijk signaal'
"De vlag laat zien dat vrijheid en gelijkwaardigheid ook voor lhbtiq+-personen belangrijk zijn", aldus Tielen. Op het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap wappert de vlag zondag ook, zei de staatssecretaris.
Tielen zou het liefst zien dat initiatieven als Paarse Vrijdag niet meer nodig zijn. "Maar het blijft helaas nodig. We moeten beter ons best doen om te zorgen dat we hele normale basiswaarden van de rechtsstaat blijven vasthouden. We mogen ons niet laten afleiden van hoe belangrijk vrijheid en gelijkwaardigheid zijn."
In een recent rapport stond dat steeds minder jongeren positief staan tegenover acceptatie van lhbti'ers. Juist daarom wil Tielen het belang ervan benadrukken. "Meer scholen dan ooit doen mee aan Paarse Vrijdag", aldus Tielen. "Het is een belangrijk signaal dat je jezelf kunt zijn, ongeacht hoe je eruitziet en op wie je verliefd bent."
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Willemijn Aerdts (Digitale Economie) kan zelf niet voorkomen dat de beelden van de publieke executie in de Verenigde Staten op 3 december online te zien zijn. Ze roept wel iedereen op die de beelden tegenkomt om ze te melden bij expertisecentrum Offlimits.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland geeft geen gehoor aan het verzoek van Rusland om negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag uit te leveren. "Gaan we niet doen", zei minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) vrijdag.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Ghana heeft Nederland om hulp gevraagd bij de bestrijding van drugscriminaliteit. Het gaat onder meer om het aanpakken van kwetsbaarheden in havens, zei minister David van Weel (Justitie en Veiligheid, VVD) vrijdag voor aanvang van de ministerraad. Jos Leijdekkers (alias Bolle Jos) gebruikt Ghana als doorvoerland voor drugssmokkel.
47 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Buitenlandminister Tom Berendsen (CDA) noemt Rusland nu toch niet meer de vijand van Nederland. Donderdag deed hij dat nog wel, nadat defensieminister Dilan Yeşilgöz (VVD) Rusland als zodanig had bestempeld tijdens een debat in de Tweede Kamer. Zij wilde niet langer het "eufemisme" gebruiken dat Rusland "de agressor" is in de oorlog met Oekraïne.
48 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse omgang met Rusland en Oekraïne was voor Europa sinds het aantreden van president Donald Trump niet te volgen, zo blikt oud-premier Dick Schoof terug. De bondgenoten van Oekraïne maakten daardoor volgens hem ook steeds weinig voortgang met hun veiligheidsgaranties voor het land. De VS krabbelden keer op keer terug, zegt Schoof in de podcast De Atlantische Blik.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Leden van de Tweede Kamer moeten donderdagavond terugkomen naar Den Haag om te stemmen over een voorstel om zondag tijdens coming-outdag de regenboogvlag te hijsen aan het Kamergebouw. PRO-Kamerlid Kati Piri heeft het voorstel ingediend, SGP wil dat alle individuele Kamerleden daarover hun stem uitspreken.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) noemt Rusland ook een vijand, maar deed dat pas na aandringen van de oppositie. Hij was vooraf niet op de hoogte gesteld dat defensieminister Dilan Yesilgöz deze term voor Rusland zou gebruiken bij de behandeling van haar begroting in de Tweede Kamer.
17 uur geleden