TicketSwap haalt miljoeneninvestering binnen
AMSTERDAM (ANP) - TicketSwap, het Amsterdamse onlineplatform waar consumenten kaartjes voor onder meer concerten en evenementen kunnen aanbieden, heeft 8,2 miljoen euro opgehaald bij de Amsterdamse investeringsmaatschappij Million Monkeys. Het is de eerste keer dat TicketSwap geld van een externe investeerder ontvangt. Met het geld wil TicketSwap uitbreiden naar andere landen, zoals Duitsland en Zweden, en de kwaliteit van de service verbeteren.
Ook wil TicketSwap kantoren openen in Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Daarnaast werkt het platform aan een slim verlotingssysteem, zodat meer mensen mee kunnen dingen naar een populair toegangskaartje. Ook wil TicketSwap de app uitbreiden met meer informatie over artiesten en evenementen.
Met de investering heeft Million Monkeys nu een minderheidsbelang in TicketSwap. Hoe groot het belang precies is, wil het bedrijf niet zeggen. TicketSwap werd opgericht in 2012 door Hans Ober, Frank Roor en Ruud Kamphuis en is wereldwijd actief. Op het platform kunnen mensen toegangskaartjes verkopen voor concerten, festivals, sportevenementen, theatervoorstellingen en dagjes uit. TicketSwap werkt met duizenden organisatoren van evenementen samen.
Techfinancierder Million Monkeys komt uit de koker van investeerder Maarten Beucker Andreae, die de investeringsmaatschappij in 2013 begon. Eerder richtte hij 2dehands.be op, dat werd overgenomen door de Amerikaanse marktplaats eBay. Ook deed hij eerdere investeringen in andere onlinemarktplaatsen, zoals TheNextCloset, een tweedehandswebsite voor merkkleding.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Albert Heijn is eerst begonnen met het herstellen van de systemen die te maken hebben met de winkelvoorraad. Dat zei topvrouw Margaret Versteden-Van Duijn van de supermarktketen in het programma Eva. Over de oorzaak van het cybersecurity-incident, zoals AH het zelf noemt, liet ze niks los.
51 minuten geledenAUSTIN (ANP/BLOOMBERG) - Datingappbedrijf Bumble wordt van de beurs gehaald door het recent opgerichte Ithaca Holdings voor een bedrag van 1,3 miljard dollar, omgerekend ruim 1,1 miljard euro. Dat is veel minder dan de waardering van het bedrijf bij de beursgang in 2021. Bumble kampt, net als andere datingapps, met een dalend aantal gebruikers, omdat jongeren minder trek lijken te hebben in online daten.
2 uur geledenZAANDAM (ANP) - Het onderzoek naar het cyberbeveiligingsincident dat speelt bij Albert Heijn loopt nog, meldt de supermarktketen dinsdagmiddag in een update. "We nemen het cybersecurity-incident zeer serieus en doen zorgvuldig onderzoek naar de aard en oorzaak ervan."
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX, de belangrijkste beursgraadmeter op het Damrak, is dinsdag met verlies gesloten, vooral door koersverliezen van de chipbedrijven. Supermarktconcern Ahold Delhaize (plus 0,7 procent) toonde een klein herstel na de koersval een dag eerder. De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Het concern zegt geen aanwijzingen te hebben dat gegevens van klanten, medewerkers of andere bedrijven zijn gestolen bij het cyberveiligheidsincident.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Comité voor Gegevensbescherming (EDPB), de Europese privacywaakhond, maakt zich zorgen over zogeheten 'slimme brillen', waarmee opnames gemaakt kunnen worden, zoals die van socialmediabedrijf Meta. Nu dit soort brillen op steeds meer plekken te koop zijn, wil het EU-instituut het bewustzijn erover vergroten.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Vakbond FNV ligt in de clinch met Albert Heijn over hoe de medewerkers in de distributiecentra worden behandeld, zegt een woordvoerder van FNV. Door een IT-storing bij Ahold Delhaize worden er in de distributiecentra volgens FNV minder mensen aan het werk gezet, terwijl ze wel ingeroosterd stonden. Door die mensen nu niet te betalen, overtreedt de supermarktketen de wet, stelt de vakbond.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De bevoorradingsproblemen bij Albert Heijn laten volgens minister-president Rob Jetten "nogmaals zien hoe belangrijk het is dat bedrijven zich goed weren tegen cyberonveiligheid". Dat heeft de premier gezegd voor aanvang van een Kamerdebat.
3 uur geleden