Tickets voor grote schaatstoernooien op het spel in Thialf
HEERENVEEN (ANP) - In de Friese schaatstempel Thialf staan vanaf vrijdag tickets voor de grote toernooien op het spel. De Nederlandse toppers gaan met elkaar de strijd aan om onder meer de startbewijzen voor de EK afstanden (10-12 januari in Heerenveen), de WK afstanden (13-16 februari in Salt Lake City), de WK allround en de WK sprint (beide in Hamar, 28 februari - 1 maart).
De driedaagse begint vrijdagavond rond 18.20 uur met de 500 meter voor mannen. Ronald Mulder is titelverdediger. Daarna volgt de 1500 meter voor vrouwen, met Ireen Wüst als topfavoriet. De 33-jarige Brabantse is olympisch en wereldkampioene op deze afstand en tevens nationaal titelhouder.
De mannen rijden vrijdag op het laatste onderdeel de 5000 meter. Patrick Roest verdedigt zijn titel. Olympisch kampioen Sven Kramer mikt op een plaats bij de top drie, die goed is voor een WK-ticket voor Salt Lake City. De grote vraag is echter of zijn kwetsbare rug de krachtproef aankan. De laatste test onlangs op de 3000 meter pakte in elk geval goed uit met een persoonlijk record voor de 33-jarige Fries.
Meer uit Sport
INZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
48 minuten geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
1 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
1 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
2 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
2 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Puck Pieterse heeft de laatste test voor het WK veldrijden van volgende week in Hulst gewonnen. De 23-jarige Amersfoortse schreef in het Brabantse Hoogerheide de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen op haar naam, nadat ze zaterdag in Maasmechelen al haar eerste cross van deze wereldbeker had gewonnen. In het zonnige Hoogerheide had ze daarbij geen last van de concurrentie van haar ontbrekende landgenoten Lucinda Brand en Ceylin del Carmen Alvarado.
3 uur geledenINZELL (ANP) - Marrit Fledderus heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell brons gehaald op de laatste 500 meter. De 24-jarige Friezin was met 37,62 langzamer dan Kaja Ziomek-Nogal uit Polen, die won in 37,25. Het zilver ging naar de Duitse Sophie Warmuth, die 0,01 seconde sneller was dan Fledderus.
3 uur geleden