Ticketmaster-moeder Live Nation zakt op beurs na aanklachtgerucht
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment stond dinsdag tussen de sterkste dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van kaartverkoper Ticketmaster heeft de aandacht van het Amerikaanse ministerie van Justitie, dat volgens zakenkrant The Wall Street Journal van plan is het bedrijf aan te klagen. Zo zou Ticketmaster naar verluidt zijn marktpositie misbruiken om concurrentie te ondermijnen. Het aandeel verloor 7,6 procent.
Live Nation nam Ticketmaster in 2010 over. Destijds waren er al zorgen dat het bedrijf zijn macht zou inzetten om evenementenlocaties over te halen gebruik te maken van Ticketmaster, schrijft The Wall Street Journal. Volgens de Amerikaanse krant heeft de kaartverkoper inmiddels een marktaandeel van zo'n 80 procent voor concerten en contracten met vele grote locaties in de Verenigde Staten waar bekende artiesten optreden.
De stemming op Wall Street was verder terughoudend. De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent hoger op 37.798,97 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 5051,41 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 15.865,25 punten. Maandag gingen de graadmeters nog flink omlaag door zorgen over het conflict in het Midden-Oosten. Zo zakte de Nasdaq 1,8 procent.
Tesla zakte 2,7 procent. Maandag verloor de fabrikant van elektrische auto's al 5,6 procent aan beurswaarde, nadat Tesla had aangekondigd wereldwijd ruim 10 procent van de banen te willen schrappen. Het bedrijf, dat onder leiding staat van miljardair Elon Musk, kampt al langere tijd met tegenvallende verkopen.
United Health steeg 5,2 procent en behoorde daarmee tot de grote winnaars in New York. De grote zorgverzekeraar, die in februari werd getroffen door een cyberaanval, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De totale kosten van die aanval zullen naar verwachting dit jaar zo'n 1,6 miljard dollar bedragen, maar het bedrijf handhaafde zijn vooruitzichten voor het hele jaar.
Netflix steeg 1,7 procent. De streamingdienst presenteert donderdag na het sluiten van de beurs de kwartaalresultaten. In de laatste drie maanden van vorig jaar kreeg Netflix er ruim 13 miljoen klanten bij, de sterkste groei sinds de begindagen van de coronacrisis.
De euro was 1,0622 dollar waard, tegen 1,0625 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 85,30 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper en kostte 89,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.
7 uur geledenDUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.
9 uur geleden