Ticketmaster-moeder Live Nation zakt op beurs na aanklachtgerucht
NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment stond dinsdag tussen de sterkste dalers op de aandelenbeurzen in New York. Het moederbedrijf van kaartverkoper Ticketmaster heeft de aandacht van het Amerikaanse ministerie van Justitie, dat volgens zakenkrant The Wall Street Journal van plan is het bedrijf aan te klagen. Zo zou Ticketmaster naar verluidt zijn marktpositie misbruiken om concurrentie te ondermijnen. Het aandeel verloor 7,6 procent.
Live Nation nam Ticketmaster in 2010 over. Destijds waren er al zorgen dat het bedrijf zijn macht zou inzetten om evenementenlocaties over te halen gebruik te maken van Ticketmaster, schrijft The Wall Street Journal. Volgens de Amerikaanse krant heeft de kaartverkoper inmiddels een marktaandeel van zo'n 80 procent voor concerten en contracten met vele grote locaties in de Verenigde Staten waar bekende artiesten optreden.
De stemming op Wall Street was verder terughoudend. De Dow-Jonesindex sloot 0,2 procent hoger op 37.798,97 punten. De brede S&P 500 zakte 0,2 procent tot 5051,41 punten en techgraadmeter Nasdaq verloor 0,1 procent tot 15.865,25 punten. Maandag gingen de graadmeters nog flink omlaag door zorgen over het conflict in het Midden-Oosten. Zo zakte de Nasdaq 1,8 procent.
Tesla zakte 2,7 procent. Maandag verloor de fabrikant van elektrische auto's al 5,6 procent aan beurswaarde, nadat Tesla had aangekondigd wereldwijd ruim 10 procent van de banen te willen schrappen. Het bedrijf, dat onder leiding staat van miljardair Elon Musk, kampt al langere tijd met tegenvallende verkopen.
United Health steeg 5,2 procent en behoorde daarmee tot de grote winnaars in New York. De grote zorgverzekeraar, die in februari werd getroffen door een cyberaanval, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. De totale kosten van die aanval zullen naar verwachting dit jaar zo'n 1,6 miljard dollar bedragen, maar het bedrijf handhaafde zijn vooruitzichten voor het hele jaar.
Netflix steeg 1,7 procent. De streamingdienst presenteert donderdag na het sluiten van de beurs de kwartaalresultaten. In de laatste drie maanden van vorig jaar kreeg Netflix er ruim 13 miljoen klanten bij, de sterkste groei sinds de begindagen van de coronacrisis.
De euro was 1,0622 dollar waard, tegen 1,0625 dollar bij het sluiten van de beurzen in Europa. Een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent in prijs tot 85,30 dollar. Brentolie werd 0,2 procent goedkoper en kostte 89,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
HANNOVER (ANP/DPA) - Twee TUI-vluchten uit de Verenigde Arabische Emiraten met gestrande toeristen aan boord zijn zaterdagavond geland op de luchthaven van Hannover. In totaal zaten 250 reizigers aan boord van de twee vliegtuigen. Onder hen waren mensen uit Nederland, Zweden, Frankrijk, Polen en het Verenigd Koninkrijk. Hoeveel Nederlanders aan boord waren, is nog niet bekend.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/BLOOMBERG) - Koeweit, de op vier na grootste olieproducent van oliekartel OPEC, heeft de olie- en raffinageproductie teruggeschroefd na de vertraging van het scheepvaartverkeer door de Straat van Hormuz. Het terugschroeven van de olieproductie door Koeweit kan de olieprijzen verder opstuwen, waardoor benzine aan de pomp mogelijk nog duurder wordt.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie onderzoekt of ze de druk op bedrijven die worstelen met de hoge energieprijzen kan verlichten, onder andere door te kijken naar energiebelastingen, kosten voor het elektriciteits- en gasnetwerk en CO2-kosten. Dat staat in een document dat door persbureau Reuters is ingezien.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door het beperkte aantal vluchten uit het Midden-Oosten en delen van Azië vragen sommige luchtvaartmaatschappijen extreem hoge bedragen voor stoelen op vluchten richting Europa, waarschuwt Frank Radstake, directeur van de ANVR.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reisorganisatie TUI kan nog niet zeggen wanneer gestrande reizigers in het Midden-Oosten en het Verre Oosten naar huis kunnen. Inmiddels zijn al honderden reizigers terug, maar er zitten er ook nog honderden vast, zegt een woordvoerster van TUI.
23 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Dubai Airport hervat zaterdag deels het vliegverkeer, kort nadat de operaties waren stilgelegd. Eerder op de dag werd het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. In Dubai werden twee explosies gemeld.
23 uur geledenDUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.
1 dag geleden