Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Tichanovskaja wil massale viering onafhankelijkheid'

'Tichanovskaja wil massale viering onafhankelijkheid'

VILNIUS (ANP) - De Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft op sociale media opgeroepen tot een massale samenkomst dinsdag op het Onafhankelijkheidsplein in Minsk voor de viering van de nationale feestdag. Wit-Rusland werd als gevolg van de ineenstorting van de Sovjet-Unie 25 augustus 1991 onafhankelijk. Drie jaar later kwam Aleksandr Loekasjenko aan de macht tegen wie Tichanovkaja vanuit ballingschap in Litouwen duizenden betogers op de been kan brengen. De Wit-Russen zouden volgens de berichten om 18.00 uur in groten getale naar het plein in de hoofdstad moeten komen.

In het land zijn al weken protesten en stakingen gericht tegen president Loekasjenko. Hij stelt dat hij met 80 procent van de stemmen 9 augustus is herkozen als president. Volgens de oppositie is er op grote schaal met de stembusgang geknoeid om Loekasjenko aan een zesde ambtstermijn te helpen. Loekasjenko vervolgt zijn tegenstanders met harde hand en lijkt van geen wijken te willen weten.

Meer uit Buitenland

Dodental Kyiv loopt op na massale Russische aanvallen

KYIV (ANP/RTR) - Het dodental in Kyiv is verder opgelopen na massale Russische aanvallen. Functionarissen melden zeker drie doden en meer dan veertig gewonden. Mogelijk liggen er nog slachtoffers onder het puin van beschadigde gebouwen.

14 minuten geleden
Witte Huis na ontmoeting Trump en Xi: goed overleg

BEIJING (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een "goed" overleg gehad met de Chinese leider Xi Jinping in Beijing, meldt het Witte Huis in een verklaring. Daarin staat ook dat de leiders manieren bespraken om de economische samenwerking tussen hun landen te versterken.

15 minuten geleden
Voorzitter Filipijnse senaat: door ICC gezochte senator is weg

MANILLA (ANP/RTR) - De voorzitter van de Filipijnse senaat stelt dat Ronald Dela Rosa het gebouw heeft verlaten, nadat de senator zich er meerdere dagen had verscholen. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen Dela Rosa uitgevaardigd vanwege de dodelijke oorlog tegen drugs. Hij wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid.

1 uur geleden
Xi waarschuwt Trump voor conflict over Taiwan

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese president Xi Jinping heeft tijdens een overleg met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gewaarschuwd voor "botsingen en zelfs conflicten" als verkeerd wordt omgegaan met Taiwan, melden Chinese staatsmedia. Beijing ziet Taiwan als een afvallige provincie, terwijl Washington als bondgenoot wapens levert aan de regering in Taipei.

3 uur geleden
Overleg Trump en Xi na ruim twee uur voorbij

BEIJING (ANP/AFP) - Het overleg tussen de Amerikaanse president Donald Trump en de Chinese president Xi Jinping is na ruim twee uur afgelopen, meldt een functionaris van het Witte Huis. Zij hadden het donderdag in Beijing over onder meer Taiwan en handel.

4 uur geleden
Burgemeester Kyiv: grote aanval op hoofdstad

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv heeft te maken met een grote Russische aanval, meldt de burgemeester van de stad, Vitali Klitsjko. "De vijand valt Kyiv aan met drones en ballistische raketten", schrijft de burgemeester op Telegram.

6 uur geleden
Trump en Xi starten ontmoeting in Beijing met handdruk

BEIJING (ANP) - De Chinese leider Xi Jinping heeft de Amerikaanse president Donald Trump donderdag met een handdruk in Beijing verwelkomd. De twee leiders zijn bij elkaar gekomen voor een topontmoeting over onder meer Iran, handel en Taiwan.

6 uur geleden