Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Tichanovskaja wil massale viering onafhankelijkheid'

'Tichanovskaja wil massale viering onafhankelijkheid'

VILNIUS (ANP) - De Wit-Russische oppositieleider Svetlana Tichanovskaja heeft op sociale media opgeroepen tot een massale samenkomst dinsdag op het Onafhankelijkheidsplein in Minsk voor de viering van de nationale feestdag. Wit-Rusland werd als gevolg van de ineenstorting van de Sovjet-Unie 25 augustus 1991 onafhankelijk. Drie jaar later kwam Aleksandr Loekasjenko aan de macht tegen wie Tichanovkaja vanuit ballingschap in Litouwen duizenden betogers op de been kan brengen. De Wit-Russen zouden volgens de berichten om 18.00 uur in groten getale naar het plein in de hoofdstad moeten komen.

In het land zijn al weken protesten en stakingen gericht tegen president Loekasjenko. Hij stelt dat hij met 80 procent van de stemmen 9 augustus is herkozen als president. Volgens de oppositie is er op grote schaal met de stembusgang geknoeid om Loekasjenko aan een zesde ambtstermijn te helpen. Loekasjenko vervolgt zijn tegenstanders met harde hand en lijkt van geen wijken te willen weten.

Meer uit Buitenland

Paus gaat voor in gebed na longoperatie

VATICAANSTAD (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo is voor het eerst sinds zijn longoperatie van afgelopen week weer in functie verschenen. Traditiegetrouw ging hij voor in het zogenoemde angelusgebed vanuit een raam in het Vaticaan, ten overstaan van een volgestroomd Sint-Pietersplein.

29 minuten geleden
Franse minister: 1800 aanhoudingen bij protesten van zaterdag

PARIJS (ANP) - Bij de grote, uit de hand gelopen protesten en gewelddadigheden van zaterdag zijn in Frankrijk 1800 mensen aangehouden. Vijfhonderd politiemensen, gendarmes, ambulancemedewerkers en brandweerlieden zijn gewond geraakt, meldt minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez op X. "Helaas zijn dit voorlopige cijfers. De materiële schade is aanzienlijk, onder meer voor honderden ondernemers."

2 uur geleden
Zelensky: Rusland viel 76 keer aan na voorstel energiebestand VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense stroom-, olie- en gasvoorzieningen zijn sinds de aankondiging van een energiebestand door Donald Trump 76 keer aangevallen door Rusland, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Hij zegt dat de Verenigde Staten moeten inzien dat sanctieverlichting en deals met Rusland er alleen maar toe leiden dat de oorlog langer duurt.

2 uur geleden
Canadese krijgsmacht zwijgt nog over aantal slachtoffers brand

WAINWRIGHT (ANP) - De Canadese krijgsmacht deelt nog altijd geen informatie over het aantal slachtoffers van de brand op de belangrijke militaire basis CFB Wainwright. Dat is omdat eerst de nabestaanden op de hoogte worden gebracht, meldt de omroep CBC op basis van een verklaring van de krijgsmacht. Duidelijk is wel dat er meerdere doden en gewonden zijn. Burgemeester Bruce Pugh van de gemeente Wainwright zegt dat er waarschijnlijk nog nooit zoveel slachtoffers zijn gevallen in zijn gemeente.

2 uur geleden
Brand stadhuis Limoges onder controle, justitie doet onderzoek

LIMOGES (ANP/AFP) - De brand in het stadhuis van Limoges is onder controle, zeggen de autoriteiten. "De brand werd bewust aangestoken", stelt bestuurder Maurice Barate, die spreekt van "een wilde horde". Justitie zegt tegen BFMTV dat in de stad zeventien mensen zijn aangehouden, onder wie zeven minderjarigen.

3 uur geleden
Tientallen aanhoudingen bij scholierenprotest Luik

LUIK (ANP/BELGA) - Bij scholierenprotesten in Luik zijn zaterdag 45 mensen aangehouden, meldt de politie zondag. Daar waren ook twaalf minderjarigen bij. In het Franstalige deel van België werd geprotesteerd tegen bezuinigingen op het onderwijs. Daarbij werden ook in Brussel volgens mediaberichten aanhoudingen verricht.

4 uur geleden
Oekraïne voert droneaanvallen uit op Sint-Petersburg

SINT-PETERSBURG (ANP/DPA/AFP) - Oekraïne heeft met tientallen drones de Russische stad Sint-Petersburg aangevallen. Volgens de autoriteiten werden in de omgeving drones neergehaald, maar zijn er ook doelen geraakt. Gouverneur Aleksandr Beglov zegt dat bij de "enorme aanval" een dode en vijf gewonden zijn gevallen.

4 uur geleden