Thyssenkrupp voelt moeilijke staalmarkt
ESSEN (ANP/DPA/RTR) - Het Duitse staal- en industrieconcern Thyssenkrupp heeft in het afgelopen kwartaal een fors lagere winst behaald, vooral onder druk van slechte prestaties bij de staaldivisie door de zwakke automarkt. Dat meldt de onderneming donderdag bij de publicatie van haar kwartaalcijfers.
De operationele winst kelderde in het eerste kwartaal van het gebroken boekjaar met 77 procent tot 50 miljoen euro in vergelijking met een jaar eerder. Op nettobasis werd een verlies geleden van 372 miljoen euro. Dat was nog een plus van 60 miljoen euro een jaar eerder. Behalve met een zwalkende staaldivisie heeft Thyssenkrupp ook te kampen met herstructureringskosten, terwijl wordt gewerkt aan de verkoop van de lift- en roltrappendivisie. De omzet zakte naar 9,7 miljard euro.
Thyssenkrupp-baas Martina Merz noemde de cijfers "niet geweldig". Vooralsnog past het staalconcern de verwachtingen voor het boekjaar 2019/2020 niet aan.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De schade door beleggingsfraude bedraagt vermoedelijk honderden miljoenen euro's per jaar en kan zelfs oplopen tot 750 miljoen euro, meldt de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek. De beurswaakhond spreekt van een snelgroeiend en ernstig maatschappelijk probleem waarvan de omvang wordt onderschat.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
9 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
11 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
11 uur geleden