Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thyssenkrupp duikt nog dieper in het rood door coronacrisis

Thyssenkrupp duikt nog dieper in het rood door coronacrisis

ESSEN (ANP/DPA/RTR) - Het Duitse staal- en industrieconcern Thyssenkrupp is in het afgelopen kwartaal nog dieper in de rode cijfers beland onder druk van de coronacrisis. Thyssenkrupp had vooral te maken met de malaise in de auto-industrie, zijn belangrijkste afzetmarkt.

De onderneming leed in het tweede kwartaal van het gebroken boekjaar een nettoverlies van 948 miljoen euro tegen een min van 173 miljoen euro een jaar eerder. Over de eerste helft van het fiscale jaar verscheen onder de streep een min van 1,3 miljard euro.

De omzet nam in het afgelopen kwartaal met 5 procent af tot ruim 10 miljard euro, met een daling van de orderontvangst van 8 procent. Thyssenkrupp, dat bezig is met de verkoop van zijn liftendivisie, rekent voorlopig nog niet op verbetering van de marktomstandigheden.

Meer uit Financieel

Nexperia China kan binnenkort chips lokaal produceren, meldt AFP

BEIJING (ANP) - De Chinese tak van de Nijmeegse chipfabrikant Nexperia kan binnenkort halfgeleiders in China produceren. Dat hebben twee bronnen bij het bedrijf volgens het Franse persbureau AFP gezegd. Daarmee zou Nexperia China de exportbeperkingen van zijn Europese fabrieken naar China kunnen omzeilen.

40 minuten geleden
Onderzoek: winkelstraten begin 2026 rustiger door slecht weer

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal bezoekers in de Nederlandse winkelstraten is in het eerste kwartaal afgenomen ten opzichte van dezelfde periode vorig jaar. Dat becijfert onderzoeksbureau RMC. Vooral het weer zorgde voor tegenvallende aantallen.

41 minuten geleden
Kansspelautoriteit waarschuwt organisator illegale bingo's

DEN HAAG (ANP) - De Kansspelautoriteit (Ksa) heeft organisator van bingo-evenementen Legs Eleven gewaarschuwd. Evenementen onder de naam Bingo Loco, onder meer in de Maassilo in Rotterdam en Complex in Maastricht, vallen niet onder de wettelijke uitzondering van bingo's en zijn daardoor niet toegestaan.

1 uur geleden
Waakhond kijkt of scholen genoeg keuze in leermaterialen hebben

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) gaat kijken of middelbare scholen wel genoeg keuze hebben bij de inkoop van digitale leermaterialen. De waakhond laat weten signalen te hebben ontvangen dat deze markt mogelijk niet goed werkt en dat scholen niet altijd genoeg keuzevrijheid ervaren.

1 uur geleden
Bloomberg: miljardair verkoopt huis voor record van 300 miljoen

LONDEN (ANP) - De Britse miljardair Nick Candy heeft zijn huis in de Londense wijk Chelsea verkocht voor meer dan 270 miljoen pond. Dat is omgerekend meer dan 300 miljoen euro. Volgens persbureau Bloomberg gaat het naar verluidt om het duurste verkochte huis ooit. Wie de koper is, is niet bekend.

2 uur geleden
Vattenfall: huishoudens verbruiken structureel minder gas

DEN HAAG (ANP) - Het gasverbruik van Nederlandse huishoudens is sinds de energiecrisis van 2022 structureel verminderd. Dat meldt energieleverancier Vattenfall. Volgens een analyse van het klantenverbruik werd afgelopen winter gemiddeld 14 procent minder verbruikt dan in de winter van 2021/2022. Vattenfall zegt dat deze ontwikkeling extra relevant is vanwege de onrust op de energiemarkt door de oorlog in het Midden-Oosten.

2 uur geleden
Goudprijs daalt na tegenstrijdige signalen Trump over Iranoorlog

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De goudprijs is donderdag gedaald na de toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump, die weinig duidelijkheid bood over een oplossing voor de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de prijs van zilver daalde fors.

2 uur geleden