Thuram mist voor straf vijf wedstrijden voor spugen
FRANKFURT AM MAIN (ANP) - Aanvaller Marcus Thuram van Borussia Mönchengladbach is voor zes wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk, voor het in het gezicht spugen van Stefan Posch van Hoffenheim. De tuchtcommissie van de Duitse voetbalbond legde hem die zware straf op. De 23-jarige Fransman moet bovendien een boete betalen van 40.000 euro.
Thuram raakte zaterdag in het duel met Hoffenheim van de kook. Het begon met vloeken richting Posch, gevolgd door een fluim die de speler van Hoffenheim vol in het gezicht raakte. Thuram moest op aangeven van de VAR met rood het veld af.
Na afloop bood Borussia-trainer Marco Rose zijn excuses aan voor het wangedrag van Thuram, de zoon van Lilian Thuram die in 1998 de wereldtitel veroverde met Frankrijk. "Dit hoort niet thuis op een voetbalveld. Volgens mij heeft hij even een kortsluiting in zijn hoofd gehad. Dit ging veel te ver", gaf Rose toe.
Thuram bood zelf ook omstandig zijn excuses aan en aanvaardde al een interne straf van zijn club, die een maandloon van de speler inhoudt en schenkt aan een maatschappelijk doel.
Meer uit Sport
CATANZARO (ANP) - Wielrenner Wilco Kelderman gaat niet van start in de vierde etappe van de Giro d'Italia. Hij heeft volgens zijn ploeg Visma - Lease a Bike te veel last van de gevolgen van een valpartij in de tweede etappe.
1 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
14 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
15 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
19 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
21 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
1 dag geleden