Thuram mist voor straf vijf wedstrijden voor spugen
FRANKFURT AM MAIN (ANP) - Aanvaller Marcus Thuram van Borussia Mönchengladbach is voor zes wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk, voor het in het gezicht spugen van Stefan Posch van Hoffenheim. De tuchtcommissie van de Duitse voetbalbond legde hem die zware straf op. De 23-jarige Fransman moet bovendien een boete betalen van 40.000 euro.
Thuram raakte zaterdag in het duel met Hoffenheim van de kook. Het begon met vloeken richting Posch, gevolgd door een fluim die de speler van Hoffenheim vol in het gezicht raakte. Thuram moest op aangeven van de VAR met rood het veld af.
Na afloop bood Borussia-trainer Marco Rose zijn excuses aan voor het wangedrag van Thuram, de zoon van Lilian Thuram die in 1998 de wereldtitel veroverde met Frankrijk. "Dit hoort niet thuis op een voetbalveld. Volgens mij heeft hij even een kortsluiting in zijn hoofd gehad. Dit ging veel te ver", gaf Rose toe.
Thuram bood zelf ook omstandig zijn excuses aan en aanvaardde al een interne straf van zijn club, die een maandloon van de speler inhoudt en schenkt aan een maatschappelijk doel.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.
6 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
8 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
15 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden