Thunberg: Trump 'gevaarlijker' maar Harris steunt geweld Israël
STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg vindt de Republikein Donald Trump de "gevaarlijkere" optie bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen komende dinsdag, maar bekritiseert ook de Democratische regering voor de steun aan Israël. De Democratische kandidaat Kamala Harris is als vicepresident een belangrijk regeringslid.
"Het staat buiten kijf dat een van de kandidaten - Trump - veel gevaarlijker is dan de ander", schreef de 21-jarige activiste in een verklaring op X. "Maar laten we niet vergeten dat de genocide in Palestina plaatsvindt onder de regering van Biden en Harris, met Amerikaans geld en medeplichtigheid."
Ze deelde nog een tweede sneer uit aan Harris en de Democraten: "Het is op geen enkele manier 'feministisch', 'progressief' of 'humanitair' om onschuldige kinderen en burgers te bombarderen -- het is het tegenovergestelde, ook als een vrouw de leiding heeft."
Thunberg eindigde haar bericht met een oproep aan Amerikanen om meer te doen dan alleen stemmen, bijvoorbeeld door protesten en boycotten te organiseren tegen de "catastrofale gevolgen van het Amerikaanse imperialisme".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zitten achter een aanval op een olietanker die onder de vlag van Palau in de Straat van Hormuz voer. Op X schrijft het regionaal commando van de Amerikaanse strijdmacht dat een F-18 de mv Marivex heeft "uitgeschakeld" door met precisiemunitie de machinekamer te raken.
41 minuten geledenOSLO (ANP) - Marius Borg Høiby komt mogelijk na ruim drie maanden voorarrest vrij. De rechtbank van Oslo heeft maandag ingestemd met zijn verzoek om vrijgelaten te worden om bij zijn zieke moeder, de Noorse kroonprinses Mette-Marit, te kunnen zijn. Het Openbaar Ministerie is tegen die beslissing in beroep gegaan, melden Noorse media. Tot het beroep dient, blijft Høiby nog vastzitten.
43 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft bevestigd dat Israël tijdelijk de aanvallen tegen Iran staakt, nadat het geweld tussen de twee landen opnieuw was opgelaaid. Tegelijkertijd waarschuwt hij Iran dat Israël met "volle kracht" zal terugslaan als Iran opnieuw aanvalt.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA/AFP) - Frankrijk en Duitsland geven de hoop op om samen het gevechtsvliegtuig van de toekomst te bouwen. De onenigheid tussen de betrokken vliegtuigbouwers valt niet op te lossen, hebben ze volgens bronnen geconcludeerd.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zal in Libanon blijven strijden tegen Hezbollah, zegt het land bij monde van minister van Defensie Israel Katz. Hij voegde eraan toe dat bij aanvallen van Hezbollah op het noorden van Israël zal worden teruggeslagen met een aanval op het zuiden van Beiroet, waar de militante groepering zich ophoudt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Er zijn strenge veiligheidsmaatregelen genomen in New York, waar de Amerikaanse president Donald Trump maandag de derde wedstrijd in de finale van de NBA bezoekt. Het is de eerste NBA-finale voor de basketballers van de New York Knicks sinds 1999 en dit brengt heel wat teweeg in de miljoenenstad.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Meer dan 60 procent van de Oekraïners noemt een staakt-het-vuren langs de huidige frontlinie onacceptabel als daarbij geen veiligheidsgaranties of financiële steun worden gegeven. Dat blijkt uit een studie van het Kyiv International Institute of Sociology, een privaat maar gerespecteerd onderzoeksinstituut.
3 uur geleden