Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Thunberg: Trump 'gevaarlijker' maar Harris steunt geweld Israël

Thunberg: Trump 'gevaarlijker' maar Harris steunt geweld Israël

STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg vindt de Republikein Donald Trump de "gevaarlijkere" optie bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen komende dinsdag, maar bekritiseert ook de Democratische regering voor de steun aan Israël. De Democratische kandidaat Kamala Harris is als vicepresident een belangrijk regeringslid.

"Het staat buiten kijf dat een van de kandidaten - Trump - veel gevaarlijker is dan de ander", schreef de 21-jarige activiste in een verklaring op X. "Maar laten we niet vergeten dat de genocide in Palestina plaatsvindt onder de regering van Biden en Harris, met Amerikaans geld en medeplichtigheid."

Ze deelde nog een tweede sneer uit aan Harris en de Democraten: "Het is op geen enkele manier 'feministisch', 'progressief' of 'humanitair' om onschuldige kinderen en burgers te bombarderen -- het is het tegenovergestelde, ook als een vrouw de leiding heeft."

Thunberg eindigde haar bericht met een oproep aan Amerikanen om meer te doen dan alleen stemmen, bijvoorbeeld door protesten en boycotten te organiseren tegen de "catastrofale gevolgen van het Amerikaanse imperialisme".

Meer uit Buitenland

Belgische mijnenjager naar Midden-Oosten, mogelijk Hormuz-rol

BRUSSEL (ANP) - België dirigeert een van zijn mijnenjagers naar het Midden-Oosten, melden Belgische media. Het marineschip is zo dichter bij de Straat van Hormuz, waar een groep landen mogelijk zeemijnen gaat ruimen om de belangrijke zeestraat weer bevaarbaar te maken.

5 uur geleden
Trump: Iran al akkoord met opschorting nucleaire activiteiten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Iran heeft er volgens de Amerikaanse president Donald Trump mee ingestemd het eigen nucleaire programma voor onbepaalde tijd stil te leggen. Onderhandelingen over een deal worden "waarschijnlijk" dit weekend weer gehouden, zei hij tegen persbureau Bloomberg. "De meeste hoofdpunten zijn afgerond. Het zal vrij snel gaan."

5 uur geleden
Aoun roept op tot versterken bestand Libanon ondanks schendingen

BEIROET (ANP/RTR/DPA/AFP) - De Libanese president Joseph Aoun zegt dat het versterken van het bestand met Israël zijn prioriteit is. Ook na het ingaan van het bestand werden nog aanvallen op Libanon gemeld, maar toch noemt Aoun het "een kans om stabiliteit en wederopbouw te promoten."

5 uur geleden
Ook concert van Kanye West in Polen gaat niet door

WARSCHAU (ANP) - Ook het concert van rapper Ye, beter bekend als Kanye West, dat half juni in Polen stond gepland, gaat niet door. Dat heeft de directie van het Śląski-stadion in de stad Chorzów vrijdag gemeld.

7 uur geleden
Starmer: dozijn landen zegt bij te dragen aan 'Hormuz-missie'

PARIJS (ANP) - Een dozijn landen heeft bijdragen toegezegd aan een "multinationale missie" om de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te brengen, aldus Frankrijk en het Verenigd Koninkrijk. Die twee landen zullen de missie leiden zodra de omstandigheden dat toelaten, zeiden ze na topoverleg met 49 deelnemers aan de 'Hormuz-coalitie'.

10 uur geleden
Guterres in Vredespaleis: internationaal recht staat onder druk

DEN HAAG (ANP) - Het internationaal recht staat onder druk, juist ook door "landen die unieke verantwoordelijkheden hebben voor het handhaven van internationale vrede en veiligheid", zei VN-chef António Guterres bij een viering van tachtig jaar Internationaal Gerechtshof in Den Haag. Daar zijn ook onder anderen minister van Buitenlandse Zaken Tom Berendsen en koning Willem-Alexander aanwezig.

10 uur geleden
Mis van paus in Kameroen trekt 120.000 gelovigen

DOUALA (ANP/DPA/AFP) - Paus Leo heeft de grootste bijeenkomst geleid sinds hij begon aan zijn rondreis door Afrika. Zo'n 120.000 mensen woonden volgens het Vaticaan een mis bij in Kameroen.

10 uur geleden