Thunberg: Trump 'gevaarlijker' maar Harris steunt geweld Israël
STOCKHOLM (ANP/AFP) - De Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg vindt de Republikein Donald Trump de "gevaarlijkere" optie bij de Amerikaanse presidentsverkiezingen komende dinsdag, maar bekritiseert ook de Democratische regering voor de steun aan Israël. De Democratische kandidaat Kamala Harris is als vicepresident een belangrijk regeringslid.
"Het staat buiten kijf dat een van de kandidaten - Trump - veel gevaarlijker is dan de ander", schreef de 21-jarige activiste in een verklaring op X. "Maar laten we niet vergeten dat de genocide in Palestina plaatsvindt onder de regering van Biden en Harris, met Amerikaans geld en medeplichtigheid."
Ze deelde nog een tweede sneer uit aan Harris en de Democraten: "Het is op geen enkele manier 'feministisch', 'progressief' of 'humanitair' om onschuldige kinderen en burgers te bombarderen -- het is het tegenovergestelde, ook als een vrouw de leiding heeft."
Thunberg eindigde haar bericht met een oproep aan Amerikanen om meer te doen dan alleen stemmen, bijvoorbeeld door protesten en boycotten te organiseren tegen de "catastrofale gevolgen van het Amerikaanse imperialisme".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
52 minuten geledenLONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.
6 uur geledenGAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).
8 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Een Zuid-Koreaans hof van beroep heeft donderdag de straf van voormalig premier Han Duck-soo met acht jaar verminderd. De 76-jarige werd veroordeeld voor zijn rol in de afkondiging van de staat van beleg door ex-president Yoon Suk-yeol.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft een handgeschreven briefje vrijgegeven dat Jeffrey Epstein zou hebben geschreven voor een zelfmoordpoging. De veroordeelde zedendelinquent maakte enkele weken later een einde aan zijn leven.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In een nieuwe strategie voor terrorismebestrijding van de Amerikaanse overheid wordt Europa omschreven als broedplaats voor terrorisme, aangewakkerd door massamigratie.
11 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
19 uur geleden