Thunberg hekelt 'inactieve' overheden bij opening jeugdklimaattop
MILAAN (ANP/AFP/RTR) - De Zweedse activiste Greta Thunberg heeft bij een jeugdklimaattop in Milaan kritiek geuit op "dertig jaar inactiviteit" door overheden tegen klimaatverandering.Volgens haar hebben wereldleiders toekomstige generaties "verdronken in lege woorden en valse beloftes", zei ze bij de opening van de top Youth4Climate.
Regeringen hebben volgens de 18-jarige Thunberg "zichzelf schaamteloos gefeliciteerd" voor te weinig handelen. De activiste maakte daarbij toespraken van wereldleiders uit voor onnozel gebrabbel. Haar woorden werden onthaald met applaus van het publiek. Later in de week zullen ook de premier van Italië, Mario Draghi, en zijn Britse ambtsgenoot Boris Johnson de deelnemers van de jeugdtop te woord staan. De burgemeester van Milaan, Giuseppe Sala, was dinsdag aanwezig bij het evenement.
Het driedaagse jeugdevenement vindt plaats in aanloop naar de klimaattop COP26, die in november plaatsvindt in Glasgow. Ongeveer vierhonderd jonge deelnemers uit bijna tweehonderd landen zijn naar de top gekomen. Deze week vindt in Milaan ook de "Pre-COP" plaats, waarbij klimaatministers samenkomen voor voorbereidende gesprekken voor de top. Gedurende de week werken de jongeren aan voorstellen voor klimaatinitiatieven, die zij aan het einde van de week indienen bij de deelnemers van de Pre-COP.
Op de COP26 in november komen wereldleiders samen om de opwarming van de aarde en de aanpak ervan te bespreken. De top wordt gezien als de belangrijkste klimaattop sinds de conferentie van Parijs uit 2015. De wereldleiders zullen onder meer praten over de doelen die werden opgesteld in Parijs, zoals het inperken van de opwarming van de aarde.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - Israël heeft in de nacht van woensdag op donderdag luchtaanvallen uitgevoerd op het zuiden van de Libanese hoofdstad Beiroet. Het Israëlische leger had eerder in de nacht inwoners in het gebied gewaarschuwd voor aanvallen op wat het doelen noemde die gelinkt zijn aan Hezbollah.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De commissie van het Huis van Afgevaardigden die zich buigt over de afhandeling van de zaak rond Jeffrey Epstein, heeft gestemd voor het dagvaarden van de Amerikaanse minister van Justitie Pam Bondi. De commissie wil de minister spreken over haar rol bij de publicatie van de dossiers.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een resolutie die de macht van president Donald Trump om aanvallen uit te voeren in Iran zou hebben ingeperkt, is gestrand in de Senaat. Zoals verwacht stemde een meerderheid tegen het voorstel, dat was ingediend door Democraat Tim Kaine en Republikein Rand Paul.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël versoepelt donderdag de beperkingen voor Israëlische burgers, meldt de krijgsmacht van het land. Zo zijn grotere openbare bijeenkomsten tot maximaal vijftig personen weer toegestaan en kunnen mensen weer naar hun werk, mits dat in de buurt is van een schuilkelder.
7 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Hezbollah-leider Naim Qassem heeft in een toespraak gezworen zich niet over te geven na de recente aanvallen van Israël. "Wat Israël deed was geen reactie op een raketbeschieting, maar een agressie die van tevoren was voorbereid." Hij benadrukte dat verzet hun enige optie is.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht zei woensdag een nieuwe aanvalsgolf op Iran te hebben uitgevoerd. Journalisten van persbureau AFP maakten melding van een krachtige explosie in Teheran en ook Iraanse staatsmedia meldden meerdere explosies in de hoofdstad.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
9 uur geleden