Thunberg genomineerd voor Nobelprijs voor de Vrede
STOCKHOLM (ANP/AFP) - Zweedse parlementariërs hebben activiste Greta Thunberg (17) en protestbeweging Fridays for Future genomineerd voor de Nobelprijs voor de Vrede. De linkse politici Jens Holm en Hakan Svenneling schreven aan het Noors Nobelcomité dat de tiener zich "ondanks haar jonge leeftijd" heeft ingezet om de "ogen van de politici te openen voor de klimaatcrisis".
Het duo schrijft dat de klimaatcrisis tot "nieuwe conflicten en uiteindelijk oorlogen" zal leiden. Daarom is het in hun ogen een vredesdaad om maatregelen te nemen tegen klimaatverandering. Ze vinden dat Thunberg en de actiegroep veel hebben gedaan om aandacht te vragen voor het klimaat.
Nominaties voor de Nobelprijs moeten voor 1 februari worden ingediend bij het Nobelcomité. Thunberg werd vorig jaar ook als kanshebber gezien om de prestigieuze onderscheiding te krijgen. Die ging uiteindelijk naar premier Abiy Ahmed van Ethiopië, die zich had ingezet om het conflict met buurland Eritrea te beëindigen.
Thunberg begon in 2018 met een "schoolstaking voor het klimaat" buiten het parlement in Zweden. Ze groeide uit tot een van de gezichten van de wereldwijde protestbeweging die maatregelen eist tegen klimaatverandering.
Meer uit Buitenland
GUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
1 uur geledenCAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
6 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
8 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
9 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
12 uur geleden