Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Thuiswonende kwetsbare oudere kan moeilijk juiste zorg vinden'

'Thuiswonende kwetsbare oudere kan moeilijk juiste zorg vinden'

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de kwetsbare ouderen die thuis wil blijven wonen, loopt tegen hardnekkige problemen in de zorg aan. Ze krijgen niet de passende zorg die ze nodig hebben waardoor de problemen kunnen verergeren, staat in een rapport van het Sociaal en Cultureel Planbureau (SCP). Hoe groot deze groep precies is, is niet bekend.

Volgens het SCP krijgen ouderen om verschillende redenen onvoldoende passende zorg. "Sommige ouderen voldoen net niet aan de voorwaarden om zorg of ondersteuning te krijgen. Zij voldoen bijvoorbeeld nog niet aan de criteria voor de Wet langdurige zorg, maar hebben op sociale gronden behoefte aan meer zorg en ondersteuning", aldus het Planbureau.

Ook gaan kwetsbare ouderen gebukt onder bureaucratie. "De systeemwereld met wetten, regels, procedures en afspraken wringt vaak met de dagelijkse realiteit waarin ouderen en hun naasten leven. Bij de uitvoering van de zorg en ondersteuning voor ouderen zijn vele instanties, organisaties en beroepsgroepen betrokken. Dat samenspel verloopt lang niet altijd vlekkeloos", staat in het onderzoek.

Ook zijn er ouderen die moeite hebben met het vinden van de juiste zorg. Het gaat bijvoorbeeld om mensen die slecht ter been zijn of psychische problemen hebben. Dat komt ook door een tekort aan zorgmedewerkers. "Het ontbreken van de juiste deskundigheid en vaardigheden bij zorgprofessionals alsmede beperkingen in de ruimte die zij van hun organisatie krijgen om te handelen, kunnen belemmerend werken voor passende zorg en ondersteuning."

Een groeiende groep 75-plussers in Nederland woont zelfstandig. Inmiddels zijn dit er ruim 1,2 miljoen. Volgens het SCP zou er vervolgonderzoek moeten komen om in kaart te brengen hoeveel van deze mensen problemen ondervinden met het vinden van de juiste zorg.

Meer uit Binnenland

Politie zoekt verdachte van schietincident in woning Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - De politie is op zoek naar een verdachte van een schietincident in Eindhoven, meldt een politiewoordvoerder. De man was in een woning aan het Stationsplein waar woensdag is geschoten.

1 uur geleden
Man vast voor mishandeling cabaretier Franciscus in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft dinsdag in Den Helder een verdachte aangehouden voor betrokkenheid bij de mishandeling van cabaretier Fabian Franciscus in 2024. Het gaat om een 41-jarige man uit Den Helder, bevestigt een woordvoerder na berichtgeving hierover van het Noordhollands Dagblad.

1 uur geleden
Ido Abram vertrekt als artistiek directeur van NFF

UTRECHT (ANP) - Het Nederlands Film Festival (NFF) neemt per 1 maart afscheid van artistiek directeur en bestuurder Ido Abram. Marjolijn Bronkhuyzen vormt dan als algemeen directeur en bestuurder in haar eentje de directie van het filmfestival. Dat maakte het NFF woensdag bekend. Volgens het festival is het besluit genomen door het wegvallen van de subsidie van de gemeente Utrecht en de aanhoudende kostenstijgingen.

1 uur geleden
NS: vrijdag weer normale dienstregeling na week van vertragingen

UTRECHT (ANP) - De NS verwacht vrijdag weer de normale treindienstregeling te rijden, meldt een woordvoerder. Eerder was op de reisplanner te zien dat dit donderdagavond weer het geval zou zijn op de meeste trajecten waar nu nog minder treinen rijden. De NS zegt dat de vertraging komt doordat er minder treinen beschikbaar zijn door het winterse weer van vorige week.

3 uur geleden
Thema van Koningsspelen is Iedereen Plezier

DEN HAAG (ANP) - Het thema van de Koningsspelen van dit jaar is Iedereen Plezier. Dat werd woensdag onthuld tijdens een kick-off op een basisschool in het Utrechtse Maarssen. Scholen die op 17 april mee willen doen aan de veertiende editie, kunnen zich vanaf nu inschrijven. Bij de aftrap waren onder anderen Zapp-presentatrice Britt Dekker, youtuber Job van Grafhorst (beter bekend als Dutchtuber) en Koningsspelen-initiatiefnemer Richard Krajicek aanwezig.

3 uur geleden
Adema en Kolff balen dat 'lekken' rond Lahlah onbestraft blijft

DEN BOSCH/DEN HAAG (ANP) - De commissarissen van de Koning in Noord-Brabant en Zuid-Holland vinden het "zeer teleurstellend" dat het lekken van twee sollicitaties van Esmah Lahlah onbestraft blijft. Ina Adema en Wouter Kolff hadden aangifte gedaan, omdat naar buiten was gekomen dat het Tweede Kamerlid van GroenLinks-PvdA had gesolliciteerd voor burgemeestersfuncties in Tilburg en Delft, een vertrouwelijke procedure waar geheimhouding op rust.

3 uur geleden
Leegpompen kelder na brand in Amsterdamse Vondelkerk begonnen

AMSTERDAM (ANP) - De kelder van de Vondelkerk in Amsterdam wordt woensdag leeggepompt. In de kelder staat 70 centimeter bluswater na de grote brand die de kerk in de nieuwjaarsnacht grotendeels verwoestte.

3 uur geleden